x-kom hosting

OBS pogarsza płynność

Sitofps
utworzono
utworzono

Witam. Mam od kilku dni nowy sprzęt i próbuje nagrywać przykładowo CS:GO w 1080p 60 fps. ShadowPlay nagrywa w ładnej jakości 30k bitratu i płynnie to wygląda, natomiast OBS wygląda bardziej jak 30 :P.

Kombinuje od 3 dni z ustawieniami i nie mogę sobie z tym poradzić, co może być przyczyną takiej różnicy? Nagrywam 30k bitrate kodek NVENC ( new ), oczywiście próbowałem na innych opcjach ale jest to samo.

PC :

Ryzen 5 3600

RTX 2070 Super Armor OC 

2x8GB Ballistix DDR4 3000mhz 

Dysk m.2 nvme także nie powinno tu być żadnego problemu.

Proszę o pomoc bo strasznie mnie to męczy, gdy widzę że na takim PC wychodzi taka bezsensowna jakość. Nie czuję w ogóle płynności na tych materiałach bo jej nie ma. 

Pozdrawiam

Panna Zu
komentarz
komentarz

Wygląda, czy jest 30? Możesz sprawdzić we właściwościach pliku filmu, to dużo zmienia w podejściu do rozwiązania.

Sitofps
komentarz
komentarz

Może przesadziłem z tym wygląda jak 30, ale naprawdę słabo się na to patrzy. We właściwościach oczywiście sprawdzałem i jest 60 stałe bitrate odpowiedni więc nie wiem gdzie leży problem. Patrząc przykładowo na innych youtuberów, u nich te filmy wyglądają dość płynnie aż miło się ogląda. Mam na myśli twórców typu Izak, Leh, Saju, Pago. Mój sprzęt nie jest specjalnie słaby, że nie dawać rady nagrać CS:GO w 60 klatkach 1080p... Bez przesady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.