x-kom hosting

Najlepszy darmowy antywirus jaki polecacie?

Colins
utworzono
utworzono

Witam, pisze z zapytaniem, jaki program antywirusowy polecacie darmowy, bo miałem avast, iobit i innego, ale one sprawiały mi problemu w systemie, przez te programy spadała mi wydajność komputera. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak masz WIN10 to Windows Defender jest wystarczający.

4 godziny temu, Colins napisał:

iobit

Syf.

 

Ja bym polecił zrobić logi.

Pobierz i uruchom Farbar Recovery Scan Tool, przed skanem zaznacz Addition.txt (domyślnie powinno być to zaznaczone).

Dodaj logi w formie załącznika, prawy dolny róg --> Wstaw inne media --> Wstaw swój załącznik.

xczviiu
komentarz
komentarz

Najlepszy antywirus to mózg ;)

Najważniejsze jest to żeby mądrze korzystać z internetu,nie wchodzić na niepewne strony,nie pobierać dziwnych plików itp.Owszem zawsze jest jakieś ryzyko że się coś dostanie.

Ja od roku nie korzystam z antywirusa,system czysty.Raz na miesiąc,co tydzień,dwa skanować AdwCleaner i Malwarebytes.I to wystarczy,ewentualnie możesz też Windows defenderem potraktować.Bo prawda jest taka że wszystkie antywirusy są na jedno kopyto.Niby chronią,ale no.Zresztą choćby nawet byłby na kompie antywirus za nie wiem wersja ultra 100zł lub coś to i tak mogą być wirusy,przez nieumiejętne korzystanie z internetu przez użytkownika,pliki,strony itp.Dodam od siebie że przetestowałem już ogromną ilość antywirusów i sam z siebie mogę stwierdzić że antywirusy są zbędne.Spowalniają kompa,działanie,start,nie potrzebne to.

Weź sobie przeskanuj AdwCleaner oraz Malwarebytes teraz bo może dlatego system ci spowalnia.

Colins
komentarz
komentarz
8 minut temu, Komputer123 napisał:

Najlepszy antywirus to mózg ;)

Najważniejsze jest to żeby mądrze korzystać z internetu,nie wchodzić na niepewne strony,nie pobierać dziwnych plików itp.Owszem zawsze jest jakieś ryzyko że się coś dostanie.

Ja od roku nie korzystam z antywirusa,system czysty.Raz na miesiąc,co tydzień,dwa skanować AdwCleaner i Malwarebytes.I to wystarczy,ewentualnie możesz też Windows defenderem potraktować.Bo prawda jest taka że wszystkie antywirusy są na jedno kopyto.Niby chronią,ale no.Zresztą choćby nawet byłby na kompie antywirus za nie wiem wersja ultra 100zł lub coś to i tak mogą być wirusy,przez nieumiejętne korzystanie z internetu przez użytkownika,pliki,strony itp.Dodam od siebie że przetestowałem już ogromną ilość antywirusów i sam z siebie mogę stwierdzić że antywirusy są zbędne.Spowalniają kompa,działanie,start,nie potrzebne to.

Weź sobie przeskanuj AdwCleaner oraz Malwarebytes teraz bo może dlatego system ci spowalnia.

One chronią, ale wiadomo nic za darmo, jak bym wykupił ten pakiet za 50 dolcow gdzie ona odblokowuje wiele funkcji ochorony to bym był na pewno zadowolono, bo wiadomo nic za darmo, te darmowe wersje czyszczą ale nie dokładnie, jak by się zapłaciło to by się nie narzekało, ale ja nie będę wydawał na jakiegoś wirusa 50 dolcow gdzie na nasze to jest około 250 zł, chyba pozostanę na tym Windows defender.

xczviiu
komentarz
komentarz

Najlepiej nie używać żadnego,wiedzieć co się pobiera z czego korzysta,przeskanować AdwCleaner oraz Malwarebytes od czasu do czasu  i tyle w temacie,więcej nie trzeba.

  • Dobra wypowiedź 1
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Można tak jak powyżej kolega napisał dlatego że mądre korzystanie  z Internetu  na tym polega. (sama przeglądarka chroni) Można kupić  bo wtedy mamy dodatkowo zaporę ogniową..

 

xczviiu
komentarz
komentarz

No pewnie że można kupić,tylko czy to gra warta świeczki.To już zależy od chęci i decyzji użytkownika.

Colins
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Komputer123 napisał:

No pewnie że można kupić,tylko czy to gra warta świeczki.To już zależy od chęci i decyzji użytkownika.

Pomożesz mi ręcznie usunąć konia trojańskiego? Bo jeden z użytkowników podał mi linka z wirusem :) 

xczviiu
komentarz
komentarz (edytowane)

Adwcleaner oraz Malwarebytes ewentualnie windows defender potraktować,odpal i przeskanuj.

Edytowane przez Komputer123
Gawel
komentarz
komentarz

Przecież wyżej masz podane co zrobić. Zobacz odpowiedź @UnnamedPlayer

23 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

Ja bym polecił zrobić logi.

Pobierz i uruchom Farbar Recovery Scan Tool, przed skanem zaznacz Addition.txt (domyślnie powinno być to zaznaczone).

Dodaj logi w formie załącznika, prawy dolny róg --> Wstaw inne media --> Wstaw swój załącznik.

 

Colins
komentarz
komentarz
53 minuty temu, Komputer123 napisał:

Adwcleaner oraz Malwarebytes ewentualnie windows defender potraktować,odpal i przeskanuj.

Kurczę, mocny ten wirus bo nawet żaden z tych programów mi nie pomógł Malwarebytes, on nawet tego wirusa nie znalazł, Windows defender znalazł go na pełnym skanowaniu, po jak przeczytałem ten komunikat, wybrałem format, nie będę się męczył przynajmniej, bo każde z Rych programów jest do niczego, tak jak kolega wyżej pisał, to my osobiście musimy chronić komputer, uważać co się popiera itp :D 

FE5DDB04-235E-44B2-AFE1-64AFD2D88A4A.jpeg

56 minut temu, Gawel napisał:

Przecież wyżej masz podane co zrobić. Zobacz odpowiedź @UnnamedPlayer

 

Kolego, ja z tej strony już nie korzystam, inny użytkownik niby chciał mi pomoc, wysłał linka pobrałem i wirus koń trojański, co najlepsze z tej samej strony był ten program co wysłał 

59 minut temu, Gawel napisał:

Przecież wyżej masz podane co zrobić. Zobacz odpowiedź @UnnamedPlayer

 

To ten sam program co przez niego wirusa dostałem, pobieraj dawaj :D 

xczviiu
komentarz
komentarz

Co do pobierania to nigdy nie pobierać wybranego przez nas oprogramowania z asystentem pobierania jeśli istnieje np,dobre programy,komputer świat.Bo nie dość że ściągasz program wybrany to jeszcze inny syf,wirusy itp.Najlepiej pobierać z strony producenta,lub pobieranie bezpośrednie.

Colins
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Komputer123 napisał:

Co do pobierania to nigdy nie pobierać wybranego przez nas oprogramowania z asystentem pobierania jeśli istnieje np,dobre programy,komputer świat.Bo nie dość że ściągasz program wybrany to jeszcze inny syf,wirusy itp.Najlepiej pobierać z strony producenta,lub pobieranie bezpośrednie.

Masz racje, ale naprawdę 3-4 lata temu chyba nie było tyle wirusów takich porządnych, bo kiedyś pobierałem obojętnie z jakiej strony i nie było ani jednego takiego wirusa, teraz to masakra co nie pobiorę to wirus, dzięki za rade, od dzisiaj pobieram tylko od producenta ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.