x-kom hosting

Laptop i instalacja XP

Freespace
utworzono
utworzono

Witam panów...Otóż kupiłam Sobie Laptopa Fujitsu siemens, wczesniej operowałam na stacjonarnym,nie miałam wiekszych problemów z formatowaniem dysku,wkładałam płytke z Xp i sie formatowało. A na laptopie zaczynają sie schody, dochodze do momentu gdzie powinny sie pokazać partycje, a tu nawet nie wykrywa dysku..Wiec może znajdzie sie osóbka która przeprowadzi mnie przez te trudnosci,bo bardzo mi zalezy na formacie.....

// liczne literówki

// w języku polskim stawiamy jeden przecinek, a nie trzy...

// na przyszłość pisz uważniej

// naekana

lesny1993
komentarz
komentarz

Musisz ściągnąć NLite i nagrać sobie Windows ze sterami SATA

Jaki to konkretnie model FS?

piku
komentarz
komentarz

Jeśli SP3 wprowadza taką 'rewolucję' jak sterowniki SATA to lepiej jego zintegrować z instalką XP. Jeśli chcesz integrować sterownik to ściągnij to: http://www.amilo-forum.de/download.php?id=2977 , w nLite jak wybierzesz te stery wyskoczy okienko opcji integracji i tam wybierz wszystkie stery (chociaż wystarczą tylko te z nazwą mobile - są one specjalnie do notebooków). Integruj tylko te sterowniki, nie grzeb w innych opcjach bo możesz coś popsuć ;)

Instrukcje masz na stronie nLite i TUTAJ po polsku :)

Konsurk
komentarz
komentarz

Możesz próbować z PenDrivem (jak masz). Nie zawsze działa, u mnie bynajmniej jest OK.

dar55
komentarz
komentarz
- floppy

- cd rom

- hard drive

generalnie powinna ci bootowac , dla pewności zmień na cd, hdd, flop
Ja sie podwiesze pod temat
jeno że to ma się niejak do tematu głównego , nastepnym razem lepiej załóż nowy temat .
Freespace
komentarz
komentarz

O tóz udało Mi sie zrobic plytke z sterami dzieki pomocy pewnego nieznajomego:D....Ale co sie okazuje po zainstalowaniu XP,pojawia sie kolejny problem wyskakujace niebieskie okienko z informacja ze system został zamkniety( moge sie mylic) i cos tam by nie uszkodzic komputera, fachowcy pewnie beda wiedziec o co chodzi :D....No i co ja mam w takim razie zrobic, wina systemu?....Czy nie pasuje do mojego laptopa (Fujitsu siemens Amilo Pa2548)

// jeden przecinek + jeden znak zapytania wystarczy

// naekana

dar55
komentarz
komentarz
niebieskie okienko
Blue screen , musisz podać kod błędu wtedy będzie mniej więcej wiadomo co mu dolega

Panel Sterowania --> System --> zakładka zaawansowane..

Uruchamianie i odzyskiwanie --> Ustawienia- odznacz Automatycznie uruchom....

Freespace
komentarz
komentarz (edytowane)

A gdzie ten kod powinien sie znajdować, Bo ja w tych sprawach to jestem zielona, bo tam jakies cyferki i literki widzialam.Czy chodzi o to co znajduje sie pod Informacje Techniczne.....jest tam na poczatku stop potem ciag cyfer w nawiasach

Edytowane przez naekana
dar55
komentarz
komentarz

jak ci wyskoczy blue screen to zrób fotkę albo dwie :D i wstaw na forum , będzie prościej

Freespace
komentarz
komentarz (edytowane)

No ale chyba nie aparatem fotograficznym :).Jesli dobrze pamietam to wciskalo sie jakis klawiszek i byl zrzut ekranu czyż nie prawda :)?

Edytowane przez naekana
piku
komentarz
komentarz

Aparatem, inaczej się nie da (chyba że narysujesz) ;) Jak sie komputer zawiesi i pokaże niebieski ekran to nic nie zdziałasz.

Freespace
komentarz
komentarz (edytowane)

Na poczatku jak wiecie jest napis System zostal zamkniety itd i zaraz pod tym jest cos takiego BAD_POOL_CALLER potem porady co nalezy zrobic no i po tych poradach INformacje Techniczne STOP:0x000000c2 (0x00000007,0x00000cd4,0x020a0034,0x89274ce8) i to wszystko wiecej nie ma zadnych kodow itd

// nie pisz z włączonym Caps Lockiem

// literówki

// mnoga ilość znaków interpunkcyjnych

// pisz uważniej, bo następnym razem poleci warn!

// naekana

Edytowane przez naekana
dar55
komentarz
komentarz
Ale co sie okazuje po zainstalowaniu XP,pojawia sie kolejny problem wyskakujace niebieskie okienko z informacja ze system został zamkniety
wygląda na to że instalujesz złe starowniki , spróbuj innych nowszych/starszych

twój błąd czasami oznacza wadę ramu ale skoro przeszłaś całą instalkę XP to mozna chyba odrzucicć je jako winowajcę

edit: powinnien jeszcze w kodzie być podany plik np abc.sys , podaj go

Freespace
komentarz
komentarz

No prawdopodobnie są to stery od karty graficznej,zrobilam sobie jeszcze raz czystke nic nie instalowalam i narazie jest Ok.to skąd mam wiedzieć które beda dobre i nie beda sprawiać problemów karta graf to geforce 8400M G.CHyba ze ktos posiada pelny pakiet sterow do Amilo Pa 2548 karta dzwiekowa Intel HD Audio 7.1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.