x-kom hosting

Rezygnacja z internetu 30 zł / miesiąc

RahHlm
utworzono
utworzono

Nie wiem czy nie zrezygnować z tego intertnetu co opłacam za 30 zł na miesiąc .

A co jeśli dostawca interetu specjalnie mi dokucza i zacina , muli i zawiesza mi internet dlatego tak mi źle działa ?.

 

Czy przejść do jakiegoś innego  z szybszym internetem ?. bo mam wolny taki najtańszy za 30 zł , ale mimo to nie powinno być tego pojawiającego i znikającego trójkąta z brakiem internetu co jakiś czas.

Drażni mnie to już do granic.

:wsciekly:

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz internet w UPC? Jeżeli tak to uciekaj stamtąd oni zawsze robią takie problemy gdy kończy się umowa. 

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

Jak mam umowę na czas nieokreślony, czyli do kiedy płacę i osobiście nie zrezygnuję to do tego czasu będą mi dostarczali internet.

mam umowę na stałe. więc to nie to, że mi się coś kończy . a internet mam od innego dostawcy.

tylko mam problemy z nim bo strasznie zacina i muli i co chwilę rozłącza z internetem piszę : brak połączenia z internetem.

Niebieska
komentarz
komentarz

Robiłeś reinstalacje sterowników kart sieciowych, reset routera itd? 

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

człowieku ja nawet nie wiem jak wygląda router i jak się robi reinstalację kart sieciowych. 

ja takich rzeczy nie wiem bo znam tylko podstawowe rzeczy czyli włączenie i wyłączenie komputera i korzystanie z internetu , a od strony takiej technicznej to mało wiem, coś tam może , ale bardzo nie wiele. a nawet mało.

 

Ale kartę sieciową mam bo mi miga na zółto cały czas więc działa, ale co do reszty to dla mnie czarna magia. a korzytam już od jakiś 5 lat z komputera gdzieś tak około. lecz trudno mi powiedzieć co dokładnie nie gra , nie trybi , że mam problemy z tym połączeniem.

Gawel
komentarz
komentarz

Kolego chcemy ci pomóc, może się zdarzyć że to twój sprzęt szwankuje a nie dostawca. Co to za internet (dostawca) kabel,radiowy, LTE. Podaj chociaż podstawowe informację. Jak masz kabel to zazwyczaj gdzieś jest podłączony np. router

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

Mam kartę sieciową przy komputerze , ktora połączona jest kablem , który wychodzi na zewnątrz po oknie na samą górę i jest antena biała co świeci na żółto więc to coś odbiera sygnał w postaci dostarczania tego internetu.

mam mnóstwo kabli od komputera stacjonarnego i tą antenkę na zewnątrz , którą dostawca zamontował osobiście.

 

więc osobiście nie wiem jak to nazwać i jak odpowiedzieć na pytanie : co to za internet. po prostu sami się domyślcie bo ja nie wiem.

 

 

tego router to ja nigdzie nie widzę u siebie. raczej nie mam tego .

to jest komputer stacjonarny i nie mam  ic co by przypominało wyglądem ten router.

Niebieska
komentarz
komentarz
21 minut temu, RahHlm napisał:

po prostu sami się domyślcie bo ja nie wiem.

Sorry, ale my wróżkami czy jasnowidzami nie jesteśmy. To Tobie powinno zależeć by nam to jak najlepiej wyjaśnić bo to Ty masz problemy z internetem a nie my.

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

Mam taką kartę z umową i jest napisane w tabelce tak :

 

 

Tabelka pierwsza :

Internet bezprzewodowy

 

Tabelka druga :

Internet przewodowy- światłowód

 

Widocznie to dwa rodzaje jakie dostarczają, ale nie wiem , który ja mam bo mam tak to pomieszane , że trudno mi rozpoznać co i jak.

 

 

 

 

dojdzcie do tego ewentualnie co jest nie tak i co bym móggł poprawić  . 

żebym nie musiał się tym zadręczać przez całą noc.

 

Moze sygnał z tej antenki mam słaby , albo źle odbiera czasem przez pogodę lub brak zasięgu i dlatego ?. próbuję się domyślić , ewentulanie może to coś innego...

Anawa
komentarz
komentarz

Dzwoniłeś już do dostawcy internetu, tak jak radziłem Ci w poprzednim wątku?

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

A nie obejdzie się bez dzwonienia do niego ?.

 

A jeśli mi nie pomoże >?.

Gawel
komentarz
komentarz

Jeżeli masz możliwość zmiany na kabel, to zamień. Będzie mniej podatny na zakłócenia niż radiówka. Ale na razie spróbuj pogadać z operatorem. Płacisz rachunki to niech ktoś ruszy tyłek i ci pomoże

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

Czyli mam radiówkę ?.

Gawel
komentarz
komentarz

Z tego wynika że tak. Uruchom CMD i wpisz ipconfig/all Potem najlepiej jak byś wkleił zrzut tego okna, ewentualnie podaj  IPv4 Address. . . . . . . . . . . : to będzie ciąg cyfr np. 000.000.0.00

CMD uruchamiasz, ikona szukaj przy starcie. Wpisujesz CMD na górze pokaże się konslola "wiersz poleceń" tam to wklej

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

ok. spróbuję to wkleić, ale nie gwarantuję, że zrobię to poprawnie bo pierwszy raz to zrobię.

ale postaram się to opisać i wkleić tak jak mi wyskoczy na ekranie.

Anawa
komentarz
komentarz
11 godzin temu, RahHlm napisał:

A nie obejdzie się bez dzwonienia do niego ?.

 

A jeśli mi nie pomoże >?.

Nie masz nic do stracenia, a możesz tylko zyskać lepiej działający internet.

  • Dobra wypowiedź 1
Kasperoo12
komentarz
komentarz

Kolego na każdym urządzeniu internet chodzi wolno?

RahHlm
komentarz
komentarz

Mam jedynie stacjonarny komputer, innych nie mam urządzeń i na tym stacjonarnym tak mi znika ostatnio , zawiesza się i nie wczytyuje na czas stron i obrazów , miniatur , to fakt mam wolny internet bo za 30 zł na miesiąc to szybki nie może być , ale i tak nie powinno tak być czyli ten brak połączenia z internetem .

plm.k.png

Ps. Uzytkowniku Gawel , zerknij . na ten zrzut / obrazek. 

i powiedz czy tak powinno być .... 

?.

Anawa
komentarz
komentarz

Na obrazku wszystko wygląda w porządku. Może w końcu zadzwonisz do nich i powiesz o problemie z internetem?

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

jak to . W porządku ?. 

Na pewno wszystko w porządku tu jest ?.

No nie wiem nie wydaje mi się.

 

może coś pan administrator przeoczył. ?.

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Korzystasz z serwerów DNS Google, ale to nie powinno sprawiać problemów (raczej w drugą stronę - powinno polepszać prędkość połączenia).

 

Skoro pisałeś, że wcześniej internet działał płynnie, a Ty nic nie zmieniałeś w ustawieniach / w komputerze / routerze, to ja bym też spróbował wyeliminować, że problem leży po stronie dostawcy internetu. I do tego trzeba by się z nimi skontaktować.

Dnia 12.11.2019 o 18:25, RahHlm napisał:

A co jeśli dostawca interetu specjalnie mi dokucza i zacina , muli i zawiesza mi internet dlatego tak mi źle działa ?.

 

Tym bardziej, że sam sugerujesz, że to dostawca internetu może być sprawcą zamieszania.

 

Pozdrowienia

  • Dobra wypowiedź 1
Gawel
komentarz
komentarz

Teraz wpisz w CMD to ping -t 10.10.10.253 i wrzuć screen

Do tego wpisz w przeglądarce taki adres http://192.168.0.1/ jeżeli poprosi o login i hasło to wpisz admin/admin

 

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

ok. więc to jest pierwsze.: 

 

ZXC.JPG

No i co...?.

 

i co ?.

 

Gawel
komentarz
komentarz

Tak jak napisał @Anawa u ciebie wygląda to normalnie, masz komunikację z routerem. Sprawdzałeś to

23 godziny temu, Gawel napisał:

 

Do tego wpisz w przeglądarce taki adres http://192.168.0.1/ jeżeli poprosi o login i hasło to wpisz admin/admin

 

Ciekawi mnie czy możesz dostać się do panelu routera

  • Dobra wypowiedź 1
szaki
komentarz
komentarz

Gawel on jest w innej podsieci. Popatrz na adres i maske.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.