x-kom hosting

Internet co nie określony czas zostaje wyłączony.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: eryk93 ,
Harpi
utworzono
utworzono

Witam, od dłuzszego czasu mam pewien problem z internetem, co jakiś nie określony czas sam z siebie się rozłącza wtedy musze wejść w Ustawienia Sieci kliknąć rozwiąż problem i internet pojawia się od nowa. Podczas roziwazywanie problemu wyskakują takie komunikaty jak :

Karta sieciowa "ethernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

Brama domyślna jest niedostępna 

Wszelkie opcje poprzez cmd robiłem nic nie pomagało, kabel wymieniony, aktulizacje karty sieciowej są aktualne.

Moja karta sieciowa to killer e2400

eryk93
komentarz
komentarz

Jakiego masz dostawcę internetu?

Harpi
komentarz
komentarz
1 minutę temu, eryk93 napisał:

Jakiego masz dostawcę internetu?

Multimedia, przyjezdzali do mnie powiedzieli ze to wina kabla, a więc wymieniłem dalej jest to samo 

eryk93
komentarz
komentarz

Zadzwoń do nich i zgłoś, powinni sprawdzić, skoro po wymianie kabla dalej to samo, ewentualnie szwankuje ci karta sieciowa

 

Harpi
komentarz
komentarz
1 minutę temu, eryk93 napisał:

Zadzwoń do nich i zgłoś, powinni sprawdzić, skoro po wymianie kabla dalej to samo, ewentualnie szwankuje ci karta sieciowa

 

Ja im to mówiłem, czyli do wina mojego komputera może być?

Da sie jakos to zweryfikować samemu?

eryk93
komentarz
komentarz

Jeśli masz możliwość, to uruchom z nośnika linuxa i sprawdź, czy będziesz miał problem z netem, ale na sam początek może spróbuj zainstalować starsze sterowniki do karty sieciowej

Harpi
komentarz
komentarz (edytowane)
6 minut temu, eryk93 napisał:

Jeśli masz możliwość, to uruchom z nośnika linuxa i sprawdź, czy będziesz miał problem z netem, ale na sam początek może spróbuj zainstalować starsze sterowniki do karty sieciowej

Próbowałem, a jaksi inne sposoby?

eryk93
komentarz
komentarz

Z linuxem również próbowałeś? Bo jeśli na linuxie będzie to samo, to wina sprzętowa, czyli karty sieciowej 

Sławomir
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie sterowniki do karty: https://support.killernetworking.com/software/

miałem taki sam komunikat gdy miałem windosowskie sterowniki do karty sieciowej.

  • Dobra wypowiedź 1
Harpi
komentarz
komentarz
18 godzin temu, Sławomir napisał:

Ściągnij sobie sterowniki do karty: https://support.killernetworking.com/software/

miałem taki sam komunikat gdy miałem windosowskie sterowniki do karty sieciowej.

Spróbuje własnie teraz. 

 

18 godzin temu, eryk93 napisał:

Z linuxem również próbowałeś? Bo jeśli na linuxie będzie to samo, to wina sprzętowa, czyli karty sieciowej 

 

Spróbuje zaraz na linuxie, jak odpalić linuxa?

eryk93
komentarz
komentarz

Jak ściągniesz linuxa, np Linux Mint i zbootujesz go na pendrive, to ustaw bootowanie w bios na usb, po restarcie Linux odpali się sam 

  • Dobra wypowiedź 1
Harpi
komentarz
komentarz
21 godzin temu, eryk93 napisał:

Jeśli masz możliwość, to uruchom z nośnika linuxa i sprawdź, czy będziesz miał problem z netem, ale na sam początek może spróbuj zainstalować starsze sterowniki do karty sieciowej

 

49 minut temu, eryk93 napisał:

Jak ściągniesz linuxa, np Linux Mint i zbootujesz go na pendrive, to ustaw bootowanie w bios na usb, po restarcie Linux odpali się sam 

 

Zrobiłem i to i to nadal internet przerywa

eryk93
komentarz
komentarz

Znaczy, że wina leży po stronie karty sieciowej lub samego internetu

  • Super 1
Harpi
komentarz
komentarz
49 minut temu, eryk93 napisał:

Znaczy, że wina leży po stronie karty sieciowej lub samego internetu

 

Wymiana karty sieciowej dałaby cokolwiek? Problem był zanim wymieniałem na obecną. A dostawca internetu mówi ze to wina kable, mojego komputera chociaz wszystko wymienialem

  • Rekomendowana odpowiedź
eryk93
komentarz
komentarz

Zależy też jakiej jakości kable kupiłeś 

  • Dziękuję 1
Harpi
komentarz
komentarz
20 godzin temu, eryk93 napisał:

Zależy też jakiej jakości kable kupiłeś 

Ale jest nowy więc to nie powinno nic zmienić.

Harpi
komentarz
komentarz
Dnia 5.11.2019 o 21:38, eryk93 napisał:

Zależy też jakiej jakości kable kupiłeś 

Mozna sie z toba skontaktowawc poprzez fb albo jakis komunikator bo nie moge ci wysłać PW

eryk93
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz na mój profil to na górze jest ikonka "wiadomość", a wina może leżeć i po stronie routera jeśli za jego pośrednictwem łączysz się z netem, bywa że i padający zasilacz od routera daje niestabilne napięcia i przez to taki atrakcje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.