x-kom hosting

Kłopoty z konwersją VOB na AVI

GRACJAN8822
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien problem. Ostatnio nagrałem film na kamerze na płycie DVD-RW o średnicy 8 cm. Następnie włożyłem ją do kompa i skopiowałem jej zawartość. Zobaczyłem folder a w środku takie oto pliki:

VIDEO_TS.BUP

VIDEO_TS.IFO

VIDEO_TS.VOB

VIDEO_01_0.BUP

VIDEO_01_0.IFO

VIDEO_01_1.VOB

VIDEO_02_0.BUP

VIDEO_02_0.IFO

VIDEO_02_1.VOB

VIDEO_03_0.BUP

VIDEO_03_0.IFO

VIDEO_03_1.VOB

Próbowałem skonwertować plik VOB na AVI, korzystałem m.in. VirtualDuba, DVD Flicka, AutoGK, Alive Video Conventer, Cususoft Ultimate DvD Conventer i inne...

Niestety większość wymagała rejestracji albo wyskakiwały jakieś błędy.

BŁAGAM ! Niech ktoś poda link do0 jakiegoś bezpłatnego , działającego programu do konwersji z VOB na AVI. Z góry dziękuje :)

Tomek
komentarz
komentarz

Vob-y czyli format plików popularnego DVD

Program darmowy i naprawdę dobry http://www.idg.pl/ftp/pc_1283/FlasKMPEG.0.7.8.39.html

Po uruchomieniu należy wybrac w twoim przypadku VIDEO_01_0.IFO (może być inny).

Potem konfigurujesz kodeki i konwertujesz

dar55
komentarz
komentarz

prościutki i fajny i darmowy :Dhttp://www.simpledivx.org/

GRACJAN8822
komentarz
komentarz
Vob-y czyli format plików popularnego DVD

Program darmowy i naprawdę dobry http://www.idg.pl/ftp/pc_1283/FlasKMPEG.0.7.8.39.html

Po uruchomieniu należy wybrac w twoim przypadku VIDEO_01_0.IFO (może być inny).

Potem konfigurujesz kodeki i konwertujesz

Bardzo dziękuje tylko mam jedno pytanko: jak się konfiguruje kodeki i po co mam potem drugi raz konwertować ?

Tomek
komentarz
komentarz

Raz konwertujsz z DVD(VOB) na Avi

jak masz uruchomiony ten program i wybierasz film do konwersji dalej klikasz na Options> Output formats>wybierasz jakiś Divx lub Xvid potem audio najlepiej MP3 i OK.

Teraz naciskasz flask IT i działa

GRACJAN8822
komentarz
komentarz
Raz konwertujsz z DVD(VOB) na Avi

jak masz uruchomiony ten program i wybierasz film do konwersji dalej klikasz na Options> Output formats>wybierasz jakiś Divx lub Xvid potem audio najlepiej MP3 i OK.

Teraz naciskasz flask IT i działa

Sorry że zawracam ci głowę ale mam kolejny problem. Program jest super, świetnie się konwertuje tylko niestety mam problemy z tymi kodekami. Nie mogę dopasować odpowiednich parametrów, po konwersji obraz jest rozmazany albo w ,,kwadraty" a dźwięk to jeden wielki szmer. Oto parametry mojego nagrania:

Video: MPEG 2

Video resolution: 704x 576 Pikseli

Audio format: Dolby Digital

48000 Hz

Proszę, pomóż mi dobrać odpowiednie kodeki tak żeby ani obraz ani dźwięk nie ucierpiał. A i jeśli to ma jakieś znaczenie chcę odtwarza ten film na DVD VIVA

Tomek
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie paczke kodeków http://www.idg.pl/ftp/pc_5045/ACE.Mega.CoD...k.6.03.Pro.html

Zainstaluj i daj screena z FlaskMPEG z widokiem na konfiguracje kodeków. Powiem jakie wybrać.

GRACJAN8822
komentarz
komentarz
Ściągnij sobie paczke kodeków http://www.idg.pl/ftp/pc_5045/ACE.Mega.CoD...k.6.03.Pro.htmlZainstaluj i daj screena z FlaskMPEG z widokiem na konfiguracje kodeków. Powiem jakie wybrać.
Niestety po zainstalowaniu tych kodeków okno z nimi w FlasKMPEG nie chcę się odtworzyć.

Usunąłem jednak te kodeki, od razu okno się otworzyło Nie wiem o co chodzi, może mam za słaby komputer. A co najgorsze zapisałem screen w Paincie i ma on 8 megabajtów a żeby wstawić tu cokolwiek potrzeba plik max. 500 kilobajtów to po prostu napisze ci nazwy tych kodeków do wyboru: Video Codecs:ffdshow Video CodecCinepak Codec by RadiusIntel Indeo? Video R3.2 Intel Indeo Video 4.5Kodek-dekoder Intel IYUVMicrosoft Video 1Indeo Video 5.10 Audio Codecs:Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 (advanced)CODEC Microsoft CCITT G.711 A-Law i u-LawKodek-dekoder Microsoft ADPCM Kodek-dekoder Microsoft IMA ADPCMUlead DV Audio CodecNCT ALF2 CD Audio CODEC Jeśli doradziłbyś mi jakieś odpowiednie kodeki które nie zmienią mi jakości filmu ( parametry nagrania masz kilka postów wyżej ) byłbym ogromne wdzięczny. PozdrawiamUsunąłem jednak te kodeki, od razu okno się otworzyło Nie wiem o co chodzi, może mam za słaby komputer. A co najgorsze zapisałem screen w Paincie i ma on 8 megabajtów a żeby wstawić tu cokolwiek potrzeba plik max. 500 kilobajtów to po prostu napisze ci nazwy tych kodeków do wyboru: Video Codecs:ffdshow Video CodecCinepak Codec by RadiusIntel Indeo? Video R3.2 Intel Indeo Video 4.5Kodek-dekoder Intel IYUVMicrosoft Video 1Indeo Video 5.10 Audio Codecs:Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 (advanced)CODEC Microsoft CCITT G.711 A-Law i u-LawKodek-dekoder Microsoft ADPCM Kodek-dekoder Microsoft IMA ADPCMUlead DV Audio CodecNCT ALF2 CD Audio CODEC Jeśli doradziłbyś mi jakieś odpowiednie kodeki które nie zmienią mi jakości filmu ( parametry nagrania masz kilka postów wyżej ) byłbym ogromne wdzięczny. Pozdrawiam

dar55
komentarz
komentarz

po co tyle się męczysz chłopie ? już dawno byś to zrobił z zadawalającym efektem
GRACJAN8822
komentarz
komentarz
po co tyle się męczysz chłopie ? już dawno byś to zrobił z zadawalającym efektem

Ok, właśnie konwersuje tylko co oznacza ta czarna ramka rodem z DOSA i dlaczego na pasku postęu nic się nie rusza. Ile trwa taka standardowa konwersja ?

dar55
komentarz
komentarz
tylko co oznacza ta czarna ramka rodem z DOSA
instaluje ci się wirus :D taki mały wredny żarcik

ile czasu ? 130 VOB jakieś 220 sek

GRACJAN8822
komentarz
komentarz
instaluje ci się wirus :D taki mały wredny żarcik

ile czasu ? 130 VOB jakieś 20 sek

To powaga z tym wirusem ?

dar55
komentarz
komentarz
To powaga z tym wirusem ?
jezu :rotfl:

lepiej pobaw się progamikiem i ustwieniami , jest trochę tego ,ale proste jak ta lala

GRACJAN8822
komentarz
komentarz
jezu :rotfl:

lepiej pobaw się progamikiem i ustwieniami , jest trochę tego ,ale proste jak ta lala

Już nic nie rozumiem, a film skonwertowałem ale i tak brakuje jakiegoś kodeka.

dar55
komentarz
komentarz

a film skonwertowałem ale i tak brakuje jakiegoś kodeka.
a skąd wiesz o tym ? przecież jak przeprowadziłeś konwersję tzn że masz ten kodek
GRACJAN8822
komentarz
komentarz
a skąd wiesz o tym ? przecież jak przeprowadziłeś konwersję tzn że masz ten kodek

ale jak go potem próbuje odtworzyć o AllPlayer pisze mi że brak jakiegoś kodeka

dar55
komentarz
komentarz

AllPlayer
kiedyś dobry , teraz dno , zassaj http://www.gomplayer.com/download.html rewelka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.