x-kom hosting

Zwodowany laptop Asus ROG gl502vs

Niebieska
komentarz
komentarz

Nigdy nie myślałam, że można dać chłodzenie wodne do laptopa :) Ciekawy projekt :D 

anioł2009
komentarz
komentarz
17 minut temu, LadyInBlue napisał:

Nigdy nie myślałam, że można dać chłodzenie wodne do laptopa :) Ciekawy projekt :D 

 

Da się?  Da się

Można?  Można 

 

:)

Niebieska
komentarz
komentarz

Bardzo fajny ten uklad :D  Ładny zielony kolor, ale niebieski lepszy :P;) 

  • 2 tygodnie później...
anioł2009
komentarz
komentarz


Oznajmiam że rozwijam projekt i docelowo będzie bardziej kompaktowy, z bajerami typu chłodnice spiralne, płyn uv czerwony ( styl asus ROG ),  czujnik temperatury cieczy, logo asus ROG na rezerwuarze itp.

Zastanawiam się też nad użyciem ogniwa peltiera w celu chłodzenia wody w rezerwuarze, ale szukam odpowiedniego sterownika który będzie regulował temperaturę zimnej strony ogniwa co by nie była za niska i nie powodowała kondensacji wody na blokach wodnych w laptopie ( wiadomo czym by się to skończyło :P ).

Fotki i opisy oczywiście wstawię, tylko pewnie to trochę potrwa.  :)

eryk93
komentarz
komentarz

Ooooooo :o No w końcu :D Ta temperaturka aż uśmieszkiem napawa człowieka :D

 

Fajnie to wyszło, wygląda całkiem smacznie, jeśli chodzi o mobilność, to trochę gorzej, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Powiem ci, jak uda ci się cały projekt, to chętnie podeśle ci swojego laptopa :P

Niebieska
komentarz
komentarz

Chłodnica spiralna będzie dużo lepiej wyglądać niż kulkowa i prosta :D 

anioł2009
komentarz
komentarz
11 minut temu, eryk93 napisał:

Fajnie to wyszło, wygląda całkiem smacznie, jeśli chodzi o mobilność, to trochę gorzej, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Powiem ci, jak uda ci się cały projekt, to chętnie podeśle ci swojego laptopa :P

 

Wiesz są szybko złączki do węży ale martwi mnie szczelność tego rozwiązania a kosztują krocie.

Co do Twojego laptopa to ja mogę sobie pozwolić na to bo nie mam gwary :P  

Ale kto wie co wyniknie w przyszłości z tego...Masowa produkcja? Ciężko bo każdy laptop jest inny , nie zunifikowany jak desktopy. Czas pokaże :D

14 minut temu, LadyInBlue napisał:

Chłodnica spiralna będzie dużo lepiej wyglądać

Ciekawe czyj to był pomysł ??? :hurra:

Niebieska
komentarz
komentarz
8 minut temu, anioł2009 napisał:

Ciekawe czyj to był pomysł ???

Hmmm, zapewne jakieś chemiczki? :>

 

===================

:szacunek:    anioł2009

eryk93
komentarz
komentarz
14 minut temu, anioł2009 napisał:

Wiesz są szybko złączki do węży ale martwi mnie szczelność tego rozwiązania a kosztują krocie.

Co do Twojego laptopa to ja mogę sobie pozwolić na to bo nie mam gwary :P  

Ale kto wie co wyniknie w przyszłości z tego...Masowa produkcja? Ciężko bo każdy laptop jest inny , nie zunifikowany jak desktopy. Czas pokaże :D

 

Wiesz no, ważny jest dobry pomysł i choć próba jego realizacji, co do reszty no wiadomo, koszta jakieś trzeba ponieść, ale jeśli wypali ;)

Mój laptop jest poleasingowy, jak otworzysz masową produkcję, to podsyłam swój :P

  • Dobra wypowiedź 1
BODZIOjzs
komentarz
komentarz

Szacun!

 

Jak wyglądają temperatury podczas prime95?

anioł2009
komentarz
komentarz
8 godzin temu, BODZIOjzs napisał:

Szacun!

 

Jak wyglądają temperatury podczas prime95?

70 max kiedy działa prime 95 i aida64 extreme  razem

  • 4 tygodnie później...
Niebieska
komentarz
komentarz

Super to wygląda :D I na dodatek jest jeszcze chłodniej. Żebyś w wersji 3 nie uzyskał temperatury 0 stopni ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Gawel
komentarz
komentarz

Osobiście bym czegoś takiego nie zamontował, ale szacun za pomysł i wykonaną pracę :) 

  • Dobra wypowiedź 1
eryk93
komentarz
komentarz

No stary, mistrzunio, wyszło wręcz zaaaa... Jefajnie :D ładnie nawet wygląda, ta czerwień ;) Najważniejsze temperaturki, 2st w dół, opantetuj to :D

Swoją drogą fajnie byłoby gdyby można było to montować bez potrzeby rozbierania sprzętu, ale to myślę dalsza przyszłość ;)

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
14 godzin temu, eryk93 napisał:

Swoją drogą fajnie byłoby gdyby można było to montować bez potrzeby rozbierania sprzętu, ale to myślę dalsza przyszłość ;)

 

To już wyższa inżynieria i potrzebne zaplecze maszynowe niestety. A to koszta, czas...

A tu mam za ułamek ceny to samo co w asusie gx800  minus mobilność. Coś kosztem czegoś :)

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Żebyś Ty jeszcze lapka tak dużo przenosił :P;) 

anioł2009
komentarz
komentarz
Teraz, LadyInBlue napisał:

Żebyś Ty jeszcze lapka tak dużo przenosił :P;) 

 

Dokładnie :P

Niebieska
komentarz
komentarz

Więc problemu nie ma :P :D

  • 11 miesięcy później...
anioł2009
komentarz
komentarz

Ponieważ linki hostingowe padły i widać tylko miniaturki to polecam wejść w link do forum asusa ( jest w pierwszym poście tutaj ) gdzie jest mój temat..Tam są większe obrazki ;)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.