x-kom hosting

konwersja filmu

matkin
utworzono
utworzono

Wtam mam pytanie odnosnie zmniejszania rozniaru filmu w konwerterze np fremake video. Czytam testy na stronei purepc i tam robia test na tym programie tylko ze podaja strasznie mae czasy jak dla mnie rzedu minuty niecalej. Moje pytanie czy ktos ma ten program lub wie ile czasu zajmuj ekonwerjsa filmu bo nie wiem czy jest sens wymiany moejgo laptop na nowy. Mi to zajmuje zazwyczaj tyle co film ogolnie mowiac bo bardziej zalezn ejest to od jego pojemnosci tez. Mam procesor 2,7 Ghz i 8 ramu i podczas konwresji utzrymuje sie te 2,7 Ghz i film sie obrabia wlasnie ponad 2 godz zazwyczaj. A na tamtej stroeni w testach podaja niecala minute dl apliku 2GB przy procesorze 1.6Ghz co jest dla mnie jakies barodz dziwne. kiedys zmniejszylem taktowanie w moim wlasnei tez tak do 1.5 GHz i progarm robil to jescze dluzej praktycznie dwukrotnie.  Jezeli popelnilem bledy w tekscie rzepraszam z gory ale nie jestem znawcaw tych okresleniach komputerowych Ghz itp

eryk93
komentarz
komentarz

Używałem i powiem ci, że nie jest najgorszy, choć szybkość konwersji pliku trochę denerwuje jeśli chcesz na szybko coś zrobić. Wygodniejszy wydaje mi się jednak FormatFactory, szeroki wybór rozdzielczości, dość szybka konwersja, mały wgląd tutaj

matkin
komentarz
komentarz

Wlasnie chodzi mi czy na nowyem alptopi ebedzie szybciej czy nie a moze wrecz wolniej bo jako steraz intel zmniejsza czestotliwosc procesorow zwiekszajajc tylko turbo a wiadomo z turbo roznie bywa nie zawsze bedzei caly czas ciagnelo. Rozdzielczosci nie mam zamiaru zmieniac ani nic. Zalezy mi tylko zeby zmienic wielkosc pliku filmu np z 5 GB na GB ewentualnei zmienic format z mkv na mp4 itp . Czy to zawsze tyel  trwa co opisalem ? bo jak wczesniej napisalem na stronei pureoc podzcas testu laptopow podaja strasznie maly czas rzeedy niecalej minuty jaki sposobem sie zastanawiam.

A uzywasz format factory ?

eryk93
komentarz
komentarz

Tak używam i czas konwersji dajmy na to 400MB z mkv do mp4 trwa ok 30 minut, zmiana rozmiaru pliku z 2GB do 800MB trwała ok 15 min, z tym, że używam go na ojcowym laptopie, 2.6GHz, 6gb ramu, grafika zintegrowana, potestuj ;)

matkin
komentarz
komentarz

Dziwne ze z 400MB pol godziny a z 2Gb tylko 15 minut  ? chyba dluzej powinno byc jak wiekszy plik ??

To mo jpodobne ma parametry jak pisalem, A fremake stosowales ?
Moze przetestuje ten nowy program chodz bardziej by mnie zadowalala odpowiedz czy nowy laptop z najnowszym procesorem zrobi to szybciej niz moj czy jednak bedzie trwalo to tyle samo bo nie wiem czy kupowac nowy . A w sklepie nie przetestuje sie tego nigdzie.

eryk93
komentarz
komentarz

Zawsze lepsze parametry będą bardziej optymalne do tego typu rzeczy, więc nowszy laptop z lepszym prockiem, grafiką i większą ilością ramu zrobi to szybciej

matkin
komentarz
komentarz

Teretycznie , nie wiem czy czytales testy laptopw ze nie sa wstanie utrzymnac wysokiego tajtowania w trybie turbo. i taktowanie spada do podstawowych np 1.6 Ghz wiec jet to mniej niz moj czyli wychodzi teoretycznie ze bedzie robil to dluzej. Kiedys byly normalne procesory w laptopach zadne niskonapieciowki i z wysokim taktowaniem a teraz sie probilo wszystko tak nijak.

Moze ktos sie odezwie kto ma najnowszy sprzet i zajmuje sie tym bo chcialbym realna odpowiedz ile czasu mu to zajmuje.

Wcale tez program szybciej nie robi i tak jakos dla mnie mniej przyjazny jest w obslude niz fremake ale to moja opinia.
Stosowalem trez jakis program do zmiany z np mp4 do mkv robil to piorunem szybko ale tylko zmienial format a nie mial mozliwosci zmiany welkosci pliku ale szybkosc byla super.

matkin
komentarz
komentarz

nikt wiecej nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.