x-kom hosting

Wybór internetu. Multimedia?

Cobel
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam internet w t-mobile 8702077250.png

Nie jest źle. Ale ostatnio rozbudowali u mnie internet. Super ale ogromna szkoda później bo nie światłowód a multimedie 600mb/s i 50 uploadu mogę mieć maksymalnie. Za 59zł ,6 pierwszych miesięcy za 0 zł. W t-mobile nie mogę zostać miałem oferte bez limitu ale kiedy się skończy będzie pakiet 100g,200g lub 300g a wtedy nie będzie mi starczeć. Wykorzystuje ponad 300 g przy bardzo małym korzystaniu tylko z jednego komputera a są inne sprzęty w domu. Jak myślicie warto wziąć multimedie ? Coś mi się nie chce wierzyć że kablówka może mieć 600mb/s . Miałem kiedyś multimedie i byłem bardzo nie zadowolony. Marzy mi się orange światłowód lub od netii ale niema i nie będzie.

Cobel
komentarz
komentarz

Wie ktoś może chociaż czy dobry mają ten modem wifi co oferują ? Można grać w gry sieciowe co wymagają konfiguracji portów tcp upn lub upnp. Czy po wifi da radę wykorzystać tą prędkość ? Interesuję mnie oferta 600 mb/s.

Anawa
komentarz
komentarz
Dnia 24.10.2019 o 22:28, Cobel napisał:

multimedie 600mb/s i 50 uploadu mogę mieć maksymalnie

To jest potwierdzona oferta? Dzwoniłeś do nich? Bo na stronie może pokazywać co innego, a jak do nich zadzwonisz to może okazać się, że dla Twojej lokalizacji jest inna oferta. Sprawdź też, czy nie działają u Ciebie lokalni dostawcy internetu. I sprawdź też ofertę Orange dla Twojej lokalizacji - tylko jak nie ma światłowodu to będzie ewentualnie Internet domowy o parametrach do 20 Mb/s download i do 1 Mb/s upload.

  • Dobra wypowiedź 1
Cobel
komentarz
komentarz (edytowane)

Orange światłowodu nie ma byłem u nich w salonie proponowali lte 250g ale nie chciałem. Z multimedią rozmawiałem jest oferta 600 mb/s na mój adres za 59zł miesięcznie może warto ?.

A zwykłego orange nie chce musi być coś lepszego od t-mobile i bez limitu . Te 20 mb/s to o wiele za słabo dla mnie. Sprawdzałem na panwybierak nie ma nic ciekawego. Innych dostawców niema jest tylko lte i multimedia. Mieszkam w mieście dziwne że niema nic innego.

Anawa
komentarz
komentarz

To wybierz Multimedię, tylko pamiętaj, że standardowo umowa jest prawie na 2 lata.

Cobel
komentarz
komentarz (edytowane)

A wiecie przynajmniej czy kablówka może osiągnąć te 600 mb? Bo coś wierzyć mi się nie chce. Mam nadzieje że jest niski ping i idzie go skonfigurować pod gry sieciowe które wymagają otwartych portów. Jak oceniacie ten modem router co dają ?

https://opiniuj.pl/multimedia-polska.html

Opinie same negatywne.

Anawa
komentarz
komentarz

Wiesz, najlepiej jakby dało radę przetestować ten internet przez np. 7 dni, bo tak to jest wielka niewiadoma, jaka będzie prędkość w rzeczywistości. Na pewno nie ma co oczekiwać, że będzie cały czas 600 Mb/s, ponieważ jest to górny limit. Jeżeli zatem nie tyle, to jaka będzie średnia prędkość? Jak ja się dowiadywałem o Internecie z Multimedii to wyszło, że mogą zaoferować pakiet maksymalnie do 150 Mb/s, co i tak wydaje się być bardzo dużo w porównaniu do Orange, gdzie jest oferowany Internet do 20 Mb/s, tyle że Orange jest sprawdzone przeze mnie i jest wiadomo, czego się spodziewać, a z oferty internetu od Multimedii nie korzystałem (jedynie telewizja - tu bez zastrzeżeń).

Cobel
komentarz
komentarz (edytowane)

Router dają Cisco . hm... Wyczytałem że jest bardzo badziewny i lepiej Arris. A ja mam router tylko od t-mobile i chyba schowany bardzo stary tp link który wyciąga na wifi pół mb/s (Chyba) . A miałem b. dużo wydatków i mam i szkoda kasy na nowy ruter więc liczyłem jakiś b. dobry w cenie. A jeżeli umowa jest na zawsze to można w każdym momencie z niej zrezygnować ?.

Anawa
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Cobel napisał:

A jeżeli umowa jest na zawsze to można w każdym momencie z niej zrezygnować ?.

Jak ja się orientowałem, to standardowo umowa jest na 23 miesiące (przy zachowaniu ceny promocyjnej). Jednak istnieje też możliwość wzięcia umowy z Multimedia na 12 miesięcy, ale wtedy może zmienić się cena (to zależy, jakie warunki zostaną przedstawione). I ostatecznie, w każdym momencie będzie mógł zrezygnować z umowy, jednak z ekonomicznego punktu widzenia będzie to nieopłacalne, ponieważ będziesz musiał zapłacić wszelkiej maści tzw. kary za przedwczesne rozwiązanie umowy, więc lepiej już wtedy dociągnąć do końca trwania umowy.

Cobel
komentarz
komentarz

Na panwybierak jest oferta multimedii 600mb/s i rozmawiałem jest taka . Ale piszę że okres umowy jest "na zawsze' co to znaczy ?.

Anawa
komentarz
komentarz

Pierwszy raz słyszę o umowie "na zawsze". Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do Multimedii i zapytaj się o ofertę na Twój konkretny adres (czyli tam, gdzie chcesz mieć internet podłączony).

Niebieska
komentarz
komentarz

Tu są opcje internetowe w Multimedii https://www.multimedia.pl/internet-stacjonarny

Cobel
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozmawiałem 2 lata 600 mb/s na 24 miesiące 59zł. Jest na panwybierak 'na zawsze" a na stronie multimedi "Bez ograniczeń'.

Niebieska
komentarz
komentarz

Mam w Multimedia internet i tv i zawsze miałam umowy na czas określony. 

  • 2 tygodnie później...
Cobel
komentarz
komentarz

Czekam na światłowód jeżeli kiedy kolwiek będzie. Jeszcze ponad rok umowy w t-mobile na szczęście jest bezlimitu bo wykorzystuję 3tb danych i nie zwalnia wcale.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.