x-kom hosting

Wake on lan

Pampek
utworzono
utworzono

Witam

Piszę do was ponieważ nie chce mi działać funkcja wake on lan. Komputer to stary laptop toshiba satellite l305-s5894 z systemem open media vault (debian). Laptop ma wgrany najnowszy bios jaki był na stronie toshiby, funkacja WOL w biosie ustawiona na enabled. Polecenie ethtool enp2s0 w konsoli pokazuje że karta sieciowa powinna to obsługiwać:

Supports Wake-on: pumbg
    Wake-on: g

Po włączeniu snifera : tcpdump -i enp2s0 'port 9' -vvv widać że pakiety wysłane z telefonu i drugiego komputera dochodzą, a po wstrzymaniu czy też hibernacji laptop nie chce się uruchomić. Wygląda tak jakby system wyłączał kartę sieciową (obie diody przestają świecić). Da się gdzieś ustawić żeby karta sieciowa zostawała załączona?

Pozdrawiam

Pampek
komentarz
komentarz

Niestety opisane rozwiązanie dotyczy systemu windows. A tu mam linuxa i to tylko z trybem tekstowym.

Gawel
komentarz
komentarz

No widzisz zapomniałem że ludzie używają też Linuxa :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.