x-kom hosting

Jaki aparat do 1000 zł?

Sebastian.91
utworzono
utworzono

Witam, 

Czy ma ktoś do polecenia aparat fotograficzny do 1000 zł? Zależy mi zeby mogl też kręcić filmy i żeby zdjęcia były w fajnej jakości nie tylko w dobrym świetle. 

Jest coś godnego polecenia, czy za taką kwotę nic nie będzie lepszego niż aparat w telefonie? 

Dziękuję za każdą odpowiedź ;)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Trochę droższy o 100 parę złotych. Panasonic Lumix DMC-FZ82

https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/29125-panasonic-lumix-dmc-fz82-czyli-60-krotny-zoom-w-praktyce

Ceny

https://www.ceneo.pl/51736716

Wybrałem akurat ten, bo sam go używam więc cokolwiek mogę powiedzieć o nim z praktyki. Kręci dobre filmy - Panasonic Lumix z tego jest znany - jakość filmów to 4K. Nie jest mały ale małe aparaty takie, które można schować do kieszeni o podobnych parametrach i zoomie są 2 razy droższe. Zdjęcia potrafi robić także w formacie RAW więc po obróbce można z tego zdjęcia więcej "wyciągnąć" niż ze zwykłego JPEG. Oczywiście ma swoje wady ale to budżetowy aparat więc trudno narzekać. Zoom jest naprawdę potężny 60x. Darmowy program do obróbki plików RAW to RawTherapee

https://rawtherapee.com/downloads/

Jeżeli jeszcze jakieś pytania to odpowiem

Do ceny należy jeszcze niestety doliczyć cenę karty pamięci. jeżeli chcesz kręcić filmy tylko w 4K to powinna być o większej pojemności.

Sebastian.91
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź! 

Faktycznie możesz go pochwalić za jakość zdjęć? Czy wieczorem bądź w pomieszczeniach zdjęcia też wyglądają znośnie? 

Zależy mi żeby był to aparat na wakacje, wycieczki, nie żadna profeska. 

Jeśli chodzi o wady to jakie byś do nich zaliczył? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz
28 minut temu, Sebastian.91 napisał:

Faktycznie możesz go pochwalić za jakość zdjęć?

Za jakość filmów tak a za jakość zdjęć też. Wieczorem to powinno się używać lampy błyskowej albo zastosować dłuższy czas naświetlania. Przyznam szczerze, że ja jeszcze nie opanowałem wszystkich jego możliwości. Jak już napisałem to budżetowy aparat więc np. obiektyw nie jest zbyt jasny jak np. w aparatach z wymiennymi obiektywami, które kosztują więcej niż Lumix DMC-FZ82 i wcale nie jest to wysoka półka tylko aparaty dla amatorów ale po prostu lepiej wykonane.

33 minuty temu, Sebastian.91 napisał:

Jeśli chodzi o wady to jakie byś do nich zaliczył?

Jak dla mnie to właściwie tylko jedna. Nie jest mały a przeznaczony jest właśnie na wakacje, wycieczki. Ale te małe znowu mają ciemniejsze obiektywy a są droższe.

Ci co testują aparaty do wad zaliczają brak czujnika

Cytuj

Cyfrowy wizjer nie działa niestety na podczerwień, a więc nie włącza się automatycznie gdy zbliżymy oko

dla mnie to żadna wada, przecież wystarczy przycisnąć jeden przycisk i już. Uważają także, że źle, że nie ma odchylanego ekranu co też mi nie przeszkadza. Ekran jest dotykowy (jak dla mnie wcale nie musi być) a w tej cenie to niezbyt częste. Gdyby ten aparat miał to wszystko co ludzie chcą to nie kosztowałby 1100 zł.

I w końcu krytykowany jest za złe zdjęcia powyżej 800 ISO a to się wiąże właśnie ze złą jakością zdjęć w słabym oświetleniu. Ale my mówimy tu o aparacie za 1100 zł i właściwie wszystkie tanie aparaty mają ten problem.

Jak dla mnie za tą cenę jest w sam raz razem ze swoimi słabościami. Zawsze można te ważniejsze zdjęcia zapisać w formacie RAW a później pobawić się na poprawą jakości.

W ciemnościach to jest możliwe zrobienie długiego czasu naświetlania i zdjęcie wyjdzie dobre. Jeszcze jeden link do bogatego artykułu daje od razu rozdział ze zdjęciami. Można je w oryginale pobrać na swój komputer i wtedy będziesz je oglądał tak jakbyś ty to zdjęcie zrobił. Co tu opowiadać wystarczy pooglądać.

https://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz82_review/sample_images

Cytat z tego artykułu jeżeli chodzi o nocne zdjęcia

Cytuj

Nocne zdjęcie było doskonałe, z maksymalnym czasem otwarcia migawki wynoszącym 60 sekund, pozwalającym na uchwycenie dużej ilości światła.

 

To co mnie w nim zachwyciło to zoom. Zrobiłem zdjęcie zamku i gdzieś flaga powiewała i trudno ją w ogóle było na tym zdjęciu dostrzec. Przy maksymalnym zoomie 60x na zdjęciu była tylko flaga a zdjęcie wcale nie było gorszej jakości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.