x-kom hosting

Stary komputer wraz z monitorem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dark_Moon ,
gibon91
utworzono
utworzono

Witam,

bardzo proszę o wycenienie mojego starego komputera. Czy jestem w stanie za niego w komplecie wyciągnąć 300zł?

 

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L
RAM: 2x2gb Goodram GR800D264L6
Dysk HDD: Maxtor 500gb STM3500640AS
Karta Graficzna: Zotac GTX465 1GB 256 BIT DDR5 
Procesor: Intel Q6600
Zasilacz: Chieftec CTG-500-80P

Obudowa: Jakaś stara nic nie warta

Monitor: ASUS VH222H 21,5''

 

Z góry dziękuję za pomoc.

  • Rekomendowana odpowiedź
Dark_Moon
komentarz
komentarz

 

6 godzin temu, gibon91 napisał:

Obudowa: Jakaś stara nic nie warta

Widziałem taki podobny komputer za 100 zł rok temu w sklepiku komputerowym który głównie zajmuje się zakładaniem kas. Najbardziej z tego wszystkiego podobała mi się obudowa (stara oczywiście zasilacz u góry), ale przy odrobinie zdolności do majsterkowania, można  ją trochę udoskonalić. To już nie te czasy na stare obudowy ale one ciągle są fajne i jeżeli trochę pomyślimy można z niej zrobić naprawdę fajną obudowę. Szkło z boku - co za problem iść do szklarza i zapytać za ile zrobić szkło na bok obudowy na wymiar. Może się to okazać fajniejsze niż nowa obudowa za tą samą cenę.

6 godzin temu, gibon91 napisał:

Czy jestem w stanie za niego w komplecie wyciągnąć 300zł?

Tyle dostaniesz ile ktoś ci da. Biorąc pod uwagę procesor, płytę to mało warte ale z drugiej strony podam przykład sklepiku komputerowego w miejscowości w której akurat jestem, Szkocja. Właściciel tego sklepiku - nawet nie wie, że Win XP był tez w wersji 64 bit (mało warty, bo próbowałem z ciekawości ale to same problemy z programami i sterownikami) - wystawił podobny komputer za 200 funtów (około 1000 zł), później za 160 (oczywiste, że nikt czegoś takiego nie kupi za tą cenę zwłaszcza w Szkocji). W dodatku napisał, że są tam pamięci DDR3 ale sprawdziłem nie mogły być, bo ta płyta nie obsługiwała takich pamięci.

Procesor to masz najgorszy Quad jaki Intel wydał na ta podstawkę 775 technologia wykonania i pobór mocy

Procki.thumb.png.db94c37112b8f149ed988801df79395b.png

 

Karta graficzna to taka sobie jak na stare czasy, Widziałem ogłoszenia (angielskie strony) w których ogłoszeniodawca chciał 3 razy więcej niż sprzęt był warty ale zastrzegł sobie, że jeżeli nie jesteś zainteresowany to masz do niego nie pisać i nie komentować ceny.

Tak więc jesteś świadomy co masz. 300 zł to nie jest jakaś wygórowana cena za twój sprzęt. Jak już napisałem znajdziesz kogoś kto ci tyle da  to sprzedasz

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.