x-kom hosting

Komputer do gier [5000 zł]

Aleksandra94
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć.

 

Proszę o pomoc w wybraniu podzespołów do komputera, który będzie służył do gier (np. Red Dead Redemption 2, CoD Modern Warfare, Total War: Three Kingdoms). 

 

- W ogóle nie interesuje mnie wygląd komputera. Najważniejsze jest komfortowe granie za rozsądny budżet.

- Stoję przed dylematem czy teraz lepiej kupić drogie GPU za około 2500 zł czy lepiej kupić GPU tańsze za około 1100 zł (np. Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5) i za dwa lata sobie ją wymienić. Nie wiem co jest teraz najbardziej opłacalne.

- Nigdy nie kręciłam podzespołów i chyba nie będę się tym zajmować.

- Mam dwa monitory, z których dalej będę korzystać: MultiSync EA244WMi (hdmi, displayport, dvi-d) oraz MultiSync EA223WM (displayport, dvi-d).

- Budżet jest bardzo orientacyjny. Mogę dołożyć jeśli bardzo się opłaca.

- System mam.

 

W tym momencie na oku mam takie podzespoły, czy mają one sens (bez GPU):

podzespoly.PNG.9d7f75d22292d23cb41774fd7c2e3fbc.PNG

Link do koszyka - https://www.x-kom.pl/lista/ayiofr3cw

 

Jeśli ma to sens to prosiłabym o podpowiedź jaką kartę graficzną dołożyć.

Co myślicie o tym, żeby do tego zestawu wziąć kartę za około 1100 zł tak, żeby za dwa lata wymienić ją na nowszą i wtedy dołożyć jeszcze 16GB ramu.

 

Każda podpowiedź mile widziana.

Pozdrawiam

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

3600X kompletnie nieopłacalny na tle Ryzen 3600, kiepski PSU, zbędna dopłata do chipsetu X570, SSD w tej kwocie również nie powala.

 

Będzie wymiana monitora za jakiś czas na coś z wyższym odświeżaniem czy rozdzielczością?

 

W takim budżecie można spokojnie lepiej https://proline.pl/koszyk/fb1bc85f

RAM z lepszym potencjałem OC, płyta w wersji MAX z odpowiednim biosem pod obsługę tego CPU, RTX 2070S z dobrym układem chłodzenia, SSD na NVMe z radiatorem, lepiej wykonana i bardziej przewiewna obudowa Phanteksa, zasilacz Seasonica znacznie lepszej jakości, w pełni modularny i cichy, 10 lat gwarancji.

Aleksandra94
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie wygląda zestaw, który złożyłeś.

 

Monitorów raczej nie będę wymieniać więc nie wiem czy potrzebuję takiej dobrej karty graficznej. Co myślisz o tym, żeby wziąć tańsze GPU i wymienić jak przestanie wystarczać? Np. to: Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB GDDR5. 

 

3600X zachęcił mnie tym, że dodają "The Outer Worlds", którą pewnie i tak kupię. Na epic storze jest za 259 zł. Różnica między 3600 i 3600X to 200 zł. Czy w takim razie 3600X pasuje pod płytę główną, którą zaproponowałeś? (MSI B450-A PRO MAX AM4). Czy ta płyta to po prostu najlepsze co mogę wziąć do 3600 (ewentualnie 3600X)?

 

Jednak doszłam do wniosku, że 512GB to może być trochę za mało. Czy w takim razie Plextor SSD M9Pe(G) 1TB M.2 2280 PCIe NVMe (3200/2100 MB/s) 3D NAND będzie ok? - https://proline.pl/plextor-ssd-m9pe-g-1tb-m-2-2280-pcie-nvme-3200-2100-mb-s-3d-nand-heat-sink-p1378177

I do tego na magazyn Seagate BarraCuda ST2000DM008 2TB sATA III 256MB - https://proline.pl/dysk-seagate-barracuda-st2000dm008-2tb-sata-iii-256mb-p1314624

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

GTX 1660 to karta na tu i teraz i nie pograsz we wszystkie nowe gry nawet na 60kl/s w ultra.

Żeby ta karta dała radę na jakiś czas RTX 2060 lub RX 5700.

3600X nic tu nie wnosi bo samemu możesz podbić taktowanie, a te 200zł zostaje w kieszeni. B450-A PRO wystarczy pod Ryzena 3600, ewentualnie Gaming Plus MAX jeśli wygląd bardziej pasuje.

Co do SSD 1TB XPG SX8200 PRO

HDD może być.

Aleksandra94
komentarz
komentarz

No nie do końca 200 zł zostaje w kieszeni, bo będę 50 zł na minusie skoro i tak kupię The Outer Worlds. Dopłacając do 3600X dostaję grę, którą i tak bym kupiła. Kupując 3600 oszczędzam 200 zł i wydaję na grę 259 zł. :D Czy w takiej sytuacji do 3600X pasuje płyta główna, którą polecałeś? MSI B450-A PRO MAX AM4

 

Tak wygląda aktualny koszyk:

https://www.x-kom.pl/lista/jq3mddo99

 

Tylko nie wiem czy to jest ten sam zasilacz. :D Korci mnie, żeby dodać jeszcze 16 GB

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Aleksandra94 napisał:

upując 3600 oszczędzam 200 zł i wydaję na grę 259 zł. :D 

Ja gier nie liczę, bo to akurat jest na tyle śmieszne, ze są osoby które wystawiają je na allegro za ułamek regularnej ceny.

To inny PSU, xkom ma chore ceny, w cenie tam tego A-PRO MAX masz Tomahawka MAx na proline.

Aleksandra94
komentarz
komentarz

W takim razie co powiesz na to:

podzespoly.thumb.PNG.342140c5c12c97da2eed6ed16250adb2.PNG

 

W sumie: 4882,00 zł. 

To jest zestaw, który poleciłeś z gorszą grafiką (może jakiś inny producent będzie lepszy?) i dodanymi dyskami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.