x-kom hosting

4500zł mobo,cpu,gpu do wszystkiego

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
Loqu
utworzono
utworzono

Cześć, mam nadzieje że pomożecie mi w wyborze.

Posiadam ssd i hdd, pamięci ram 16gb hyperx predator 3333MHz, oraz zasilacz Seasonic gold 550w.

Komputer ma służyć do wszystkiego, czyli praca, gry, filmy. Chciałbym aby posłużył trochę dłużej. 

Co do cpu to zastanawiam się nad  Ryzen 7 3700X vs Intel i7 8700k.

Gpu: Radeon 5700XT Nitro+ / Red Devil vs RTX 2070 Super JetStream.

Mobo? Nie  mam pojęcia.

KillaHill
komentarz
komentarz

A co to za praca? 

Loqu
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, KillaHill napisał:

A co to za praca? 

Programowanie  z naciskiem na front. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Masz jakąś obudowę? 

Jaki model tego SSD?

Podaj model monitora.

 

RX 5700XT w tych wersjach to blisko 2300zł, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem to 2450zł, jak dla mnie nie brałbym RX5700XT przy tak małej różnicy w cenie, no i RTX jest ciut wydajniejszy.

Loqu
komentarz
komentarz

Tak budę mam, stary poczciwy Regnum RG1W, SSD Goodram Iridium Pro 240GB oraz monitor LG 34UM69G-B.

 

2 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

RX 5700XT w tych wersjach to blisko 2300zł, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem to 2450zł, jak dla mnie nie brałbym RX5700XT przy tak małej różnicy w cenie, no i RTX jest ciut wydajniejszy.


Dzięki za opinie, będę mieć to na uwadze.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

RG1W pod CPU pokroju Ryzen 3700X i RTX 2070S tak średnio, to jest mała buda, zamknięty top, będzie ciepło. Ja bym tu zainwestował w skrzynkę z prawdziwego zdarzenia - Phanteks P400A / Fractal Meshify C TG / Phanteks Enthoo Pro M TG.

  • Dobra wypowiedź 1
Loqu
komentarz
komentarz
Teraz, UnnamedPlayer napisał:

RG1W pod CPU pokroju Ryzen 3700X i RTX 2070S tak średnio, to jest mała buda, zamknięty top, będzie ciepło. Ja bym tu zainwestował w skrzynkę z prawdziwego zdarzenia - Phanteks P400A / Fractal Meshify C TG / Phanteks Enthoo Pro M TG.

Jasne na skrzynkę też się coś znajdzie, tylko nadal nie rozwikłaliśmy podstawowego wyboru, jaki chipset :D

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

https://proline.pl/koszyk/a354485e

3700X, B450 Tomahawk w wersji MAX czyli nie musisz robić update biosu, RTX 2070S z jednym, z lepszych chłodzeń, dużo lepsza obudowa, panel ze szkła.

  • Dobra wypowiedź 1
Loqu
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości czego stawiasz na Ryzena?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Bo 9900K kosztuje 800zł więcej doliczając dodatkowo do tego o 400zł droższe MOBO i cooler 200zł

 

Co prawda 9900K to 10% wyższa wydajność w FHD w grach i iGPU, ale to już bardziej procesor pod montaż wideo i dla osób które wiedzą jak korzystać z QSV

Loqu
komentarz
komentarz

Dzięki za poświęcony czas! Mam nadzieje że zasilacz wytrzyma ;)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

3700X z RTX 2070S to jest ~350W ze ściany w stresie, masz spory zapas jeszcze bo ten Seasonic ma 540W na linii +12V.

Aaa, 3700X wprawdzie ma boxowy cooler, ale cichy on nie będzie w stresie, także jakby coś to dorzucisz Fortisa 3.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.