x-kom hosting

Zestaw 2-2.5k plus monitor

Bartek4212
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, poszukuje nowego PC w kwocie 2000-2500 złotych, oraz z monitorem do 700 złotych (osobno). Interesuje mnie mała obudowa, ale rozważę dwa warianty (za uprzejmością poproszę o dwa zestawy z dużą i małą). Komputer będzie służył głównie do nauki, programowania (profil mat-inf), rzadko do gier. Obecnie posiadam monitor 21.5 cala i myśle nad zmiana na większy - 24/27 cali. 
Najważniejsze jest, aby szybko chodził (wiem, ze to raczej standard, ale jestem wyczulony z wolnym obecnym staruchem ;) ) 


Dziękuję i pozdrawiam
Bartek

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Gry rzadko, ale jakie tytuły?

System masz, WIN10?

Bartek4212
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie będę grał, gry obecne były bf4, bo na więcej sprzęt nie pozwalał. Na nowym PC może bym się skusił o nowe tytuły, ale głównie chodzi mi o naukę. O zapomniałem, win 10 tez musze dokupić. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

https://proline.pl/koszyk/17a19682

4 rdzenie . 8 wątków z zintegrowanym układem graficznym, 16GB RAM 3000MHz w Dualu z opcją dorzucenia, SSD 512GB na NVMe, obudowa z coverem na PSU, zasilacz na topologii DC-DC z dużym zapasem mocy oraz WIN 10 w wersji 64 bitowej.

 

Z dedykowanym GPU w tej kwocie zmiana procesora na Ryzen 1600, 8GB RAM na start i SSD na BX500 480GB, wtedy masz na RX 570 4GB.

  • Dobra wypowiedź 1
Bartek4212
komentarz
komentarz (edytowane)
13 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

https://proline.pl/koszyk/17a19682

4 rdzenie . 8 wątków z zintegrowanym układem graficznym, 16GB RAM 3000MHz w Dualu z opcją dorzucenia, SSD 512GB na NVMe, obudowa z coverem na PSU, zasilacz na topologii DC-DC z dużym zapasem mocy oraz WIN 10 w wersji 64 bitowej.

 

Z dedykowanym GPU w tej kwocie zmiana procesora na Ryzen 1600, 8GB RAM na start i SSD na BX500 480GB, wtedy masz na RX 570 4GB.

Ok, rozważę obydwie opcje, dzięki za poświęcony czas!

 

Edit: Jest duża różnica między 1600 a 2400g? Na najbliższy czas 2400g będzie lepszy? I jaki wybrać monitor do 700pln?

KillaHill
komentarz
komentarz

1600 to 6/12 bez iGPU a 2400G to 4/8 z iGPU.

Różnice spore pomiędzy procesorami. 

  • Dobra wypowiedź 1
Bartek4212
komentarz
komentarz
4 minuty temu, KillaHill napisał:

1600 to 6/12 bez iGPU a 2400G to 4/8 z iGPU.

Różnice spore pomiędzy procesorami. 

Czyli lepiej brać 1600? Myślę nad dopłata do 2600 jeszcze.

KillaHill
komentarz
komentarz

W grach wydajniej ze strony CPU ale pamiętaj o zakupie GPU bp 1600 nie posiada iGPU.

W sumie jak nie będziesz grać, to zostałbym przy 2400G

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.