x-kom hosting

[KOMPUTER STACJONARNY] MOCNY SPRZĘT +- 10-12 tyś

rorus1991
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobry wieczór wszystkim!

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o złożenie komputera przez Was, ponieważ nie siedziałem już długi, długi czas w forumowy świecie i po prostu straciłem 

do tego głowę.. Moje wymagania, a raczej prośby w sprawie zestawu komputerowego: 

 

~ Platforma AMD

~ Temperatury bardzo, bardzo mi zależy na tym, aby było wysmienite chłodzenie i duża obudowa

~ Ogrywam wszystkie nowe tytułu jakie wychodzą, monitor mam 1440p lub 4k 

~ Możliwe, że w moim życiu pojawią się streamy

~ Chciałbym w przyszłości wymienić grafikę, ale procesor, ram, mobo chciałbym mieć mocne na lata

~ Koniecznie potrzeba 32 GB RAM szybkich

 

BARDZO BYM PROSIŁ O NAPRAWDĘ PORZĄDNY ZESTAW, PONIEWAŻ TYLKO RAZ MOGĘ WYDAĆ TAKIE PIENIĄDZE, A ZA '' jakiś '' CZAS UPGRADE GRAFIKI  NA NOWĄ MOŻE COŚ Z NOWEJ SERII! 

 

POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ SERDECZNIE !!! 

 

P.S POSZUKAŁEM NA INTERNECIE I ZNALAZŁEM TAKIE COŚ https://www.x-kom.pl/lista/bw7uc6sg9 : Zestaw z ryzen 3900x + 2080Ti + 32GB RAM 3600Mhz + 750W Platinum + Fractal Design Define S2 + Asus rog strix x570 + Kraken x62  + wiatraki x4 do obudowy, aby chłodzenie było okej. 

 

Cena wychodzi: 12.574 zł jest ok?  Czy to będzie najwydajny zestaw? 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

3900X nie wiem czy mimo wszystko w takich zastosowaniach nie będzie przesadą, no ale jak jest hajs to niech będzie.

AiO bym sobie darował i brał coś wieżowego z nawiewem na sekcję zasilania. 

Gość
komentarz
komentarz

Komputer z 13.10.2019 za 11.871 zł, który kupiłem i od wczoraj chodzi w moim domu jest naprawdę super zestawem, który polecam każdemu! Wydajność, temperatury idealne! Napiszę opis poszczególnego komponentu poniżej. 

CPU: AMD Ryzen 3900x 
GPU: MSI Geforce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 
MOBO: MSI MEG x570 ACE 
RAM: Crucial 16 GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL 16 (2x8GB)
SSD: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
PSU: be quiet! Dark Power Pro 11 750W 80 Plus Platinium 
OBUDOWA: Fractal Design Define S2 Vision RGB 
WENTYLATORY DODATKOWE: be quiet! SilentWings3 140mm PWM 2x 
Informację o zestawie: 


Zacznijmy od matki naszego zestawu tzn. płyty głównej: MSI MEG x570 ACE solidna, przyszłościowa, bardzo dobra płyta z super mocną i chłodną sekcją zasilania wystarczającą na przyszłościową zmianę na 3950x czy też inne konfiguracje, ale raczej 3900x ( bardzo dobry procesor tylko potrzeba dobrego chłodzenia do niego żeby temperaturki były ładne)  nie będziesz zmieniał przez najbliższe kilka lat.

 
Karta graficzna: Super wydajna karta graficzna z bardzo dobrym chłodzeniem, temperatury na pełnym obciążeniu są naprawdę imponujące ( jeśli masz zamiar zmiany za ''ileś'' przypuszczając 3 lata to jak najbardziej okej bo teraz da Ci super wydajność a, za 3 lata będziesz mógł sprzedać tą kartę za 3/5 ceny i dołożyć do nowości. 


Pamięć RAM, popularne kości Crucial ballistix 2x8GB 3200MHz CL16, co jest dla mnie super zaskoczeniem to bez problemu na mojej płycie się uruchomiły od buta na 3600MHz + fabryczne timingi! Jeśli mnie najdzie ochota to może się pobawię w OC, ale na razie nie mam na to głowy :P


Dysk SSD PNY jest dla mnie lepszy od sx8200 PRO, ponieważ jest na lepszej kości oraz kontrolerze, szybkość jego działania jest wyśmienita, szczerze polecam!


Zasilacz be quieta 750w platynka, wiele osób napiszę, że 750W + platynka przepłacone bo takie to się bierze pod SLI czy inne konstrukcje.. ale ja powiem nie! Wykonanie tego zasilacza jest naprawdę na najwyższym poziomie, okablowanie w bardzo ładnych oplotach i niczego mu nie brakuje, wentylator cichutki i wydajny. Może i seasonic 650w na goldzie by starczył, ale ja dołożyłem i w razie jakiejkolwiek przyszłościowej upgrade`u sprzętu wiem, że mam z głowy już zasilacz. :)


Obudowa: Bardzo duża, przestronna, dość ciężka (12.2 kg) obudowa z wentylatorami wbudowanymi RGB 4x 140MM ( 1x tył +3x przód). Wentylatory fabryczne chodzą super, są dość ciche + kolorki naprawdę imponujące. Na górze obudowy zamontowane mam moje chłodzenie Krakena x72 ( jest to chłodzenie wodne (AiO), które ma chłodnice o wymiarach 3x120mm, które w mojej ocenie jest bardziej ciche i wydajniejsze niż chłodzenie x52 czy x62 gdzie chłodnica to 2x14. Do obudowy dokupiłem 2x wentylator be quiet! SilentWings3 140mm ( zamontowane są w brakującej strefie chłodzenia czyli na dole ) 


Kilka słów samego podsumowania: Dlaczego taka droga płyta, dlaczego taki drogi zasilacz, po co taka droga obudowa, przecież w tej cenie można mieć zestaw z 2080Ti. Już tłumaczę czym ja się kierowałem i dlaczego podjąłem taką decyzję, dla mnie było najważniejsze to by złożyć mocny rdzeń mojego komputera czyli z mojej perspektywy wszystko oprócz GPU. Tak czy inaczej i tak za 3 lata będę chciał ją wymienić na nową by wszystkie nowe produkcję chodziły bez problemu. Nie wydaje mi się, ale jeśli by się za 3 lata wydarzyło tak, że rynek dałby ''jakiś'' lepszy, mega bardziej opłacalny procesor + płyta, które teraz mam to je zmienię! :) Dla mnie 3 lata to naprawdę sporo.. czasu i nawet jeśli miałbym zmieniać GPU, CPU, RAM, MOBO za 3 lata to po prostu to zrobię. Nie zabierzemy tego do grobu, a pieniądze się zarobi. ;))) 

 

Pozdrawiam serdecznie mam nadzieję, że Tobie jak i innym użytkownikom pomoże moja opinia. 
 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
11 minut temu, newmat1 napisał:

Komputer z 13.10.2019 za 11.871 zł, który kupiłem i od wczoraj chodzi w moim domu

 

A jeszcze wczoraj prosiłeś o zmiany w konfiguracji a tu komputer już w Twoim domu?

Gdzie kupiłeś 3900X? 

 

Dnia 12.10.2019 o 11:40, newmat1 napisał:

Cześć!

 

Piszę do Was, ponieważ złożyłem komputer, który będzie służył mi do grania, streamowania + nagrywania na youtube (tworzenie fragmovie itp.) Przed złożeniem zamówienia chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy, aby mieć w 100% pewność. :)) 

 

Śmierdzisz trolem na kilometr jako że komputer jest już u Ciebie w domu, zamówione w sobotę i w niedzielę (w sumie piszesz, że nawet od wczoraj go masz) sprzęt w chałupie gdzie 3900X na x-kom jest niedostępny?

 

Wrzuć zdjęcie tego zestawu

Gość
komentarz
komentarz
1 minutę temu, KillaHill napisał:

 

A jeszcze wczoraj prosiłeś o zmiany w konfiguracji a tu komputer już w Twoim domu?

Gdzie kupiłeś 3900X? 

Fakt, troszkę zamieszania było, ponieważ dopytywałem co zmienić, co dodać, czy może być tak, a tak... itp. To wszystko ze względu na to, że komputer, który wysłałem tutaj w temacie był już zamówiony dosyć jeśli 2-3 tyg można napisać dawno, a ja bałem się, że wydam tak duże (jak dla mnie) pieniądze po prostu w błoto. Po dużej ilości tematów czytanych przeze mnie na forum jak i wczorajszych tematów doszedłem do wniosku, że to jednak nie ma sensu i warto trzymać się pierwszej decyzji oraz wniosków przez samego siebie wyciągniętych, postawiłem wszystko na jedną kartę z myślą '' jeśli się coś ma zepsuć to i tak zepsuje lub nie będzie dobrze chodzić, a wtedy się będę martwić '' Teraz po otrzymaniu wszystkiego do rąk własnych powiem, że jestem zadowolony z siebie bo złożyłem dobry sprzęt z bardzo krótkim stażem dotyczących składania komponentów komputerowych. Kończąc, tamten temat poprosiłem o usunięcie bo dość zamieszania w nim narobiłem, a bez sensu by ludzie szukający komputera w okolicy mojego budżetu posługiwali się czymś czego ja nie kupiłem, a jest w moim temacie. 

 

P.S Jeśli ktoś by chciał to wysyłam koszyk dodatkowo z pastą, której nie uwzględniłem aczkolwiek możliwe, że na innych sklepach internetowych mogą się ceny trochę różnić na + lub - dla kupującego, ale mi tutaj było najwygodniej i najszybciej utworzyć listę.  

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Można prosić o zdjęcie tego zestawu?

Najlepiej z widoczną karteczką z nickiem w celu 100% weryfikacji, że nie piszesz kłamstw

W którym sklepie kupiłeś R9 3900X? 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz
1 minutę temu, KillaHill napisał:

Można prosić o zdjęcie tego zestawu?

W którym sklepie kupiłeś R9 3900X? 

FOX komputer, fakt, że dałem 500zł więcej za niego, ale tu nie uwzględniałem mojego (parcia?) na ten procesor tylko wliczyłem cenę 2499 z x-kom. 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, wrzuć zdjęcie. 

 

... i kolega chyba uciekał nie mając innego wyjścia. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.