x-kom hosting

Komputer do grania ok. 4700

Daeval
utworzono
utworzono

Witam,

chciałbym kupić sobie komputer do grania

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000031BOX)

Płyta główna MSI B450-A PRO MAX

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (PV416G320C6K)

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2060 SUPER Armor OC 8GB GDDR6 (RTX 2060 SUPER ARMOR OC)

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 1TB PCIe x4 NVMe (ASX6000PNP-1TT-C)

Zasilacz be quiet! 600W PURE POWER 11CM 80+Gold (BN298)

Obudowa SilentiumPC Armis AR5 TG 


Prosiłbym o ocenę zestawu - najwięcej zagwozdki mam z kartą grafiki - zastanawiam się nad rtx 2060 super (która najlepsza?) lub radeon 5700 xt (która tutaj ewentualnie najlepsza?).

 

Na czym ewentualnie można by zaoszczędzić ?

Komputer ma być do grania, chciałbym aby wystarczył na 3-4 lata (nie mam wymagań do fullhd, gram dla przyjemności, a nie wartości estetycznych). Monitor obecnie LG 22 cale, 60 hz (w lutym planuje zakup  czegoś co ma 144 hz). W gry gram - Wiedźmin 3, Mass Effect 3, jakieś strategie, czasem strzelanki, RPG, Fifa.

 

Który obecnie sklep z montażem jest najlepszy (morele, proline? ...... )

slivero
komentarz
Daeval
komentarz
komentarz

Przekroczenie budżetu nie wchodzi w grę (niestety), ponieważ trzymam jeszcze 500 zł na system.  Ten zasilacz da radę ? Dałoby się coś zaoszczędzić na obudowie ?

KillaHill
komentarz
komentarz

Twoja propozycja jest ok. Zmień zasilacz na Seasonic Focus 550W. 

5700XT jest wydajnieszja ale dobre modele to koszt ponad 2000 zł

Tańszy Gaming od Gigabyte ma swoje bolączki z temperaturami. 

 

Można podbić do 2070 Super https://proline.pl/koszyk/7ff38934 

Niech tylko bios zaktualizują na płycie i tyle.

Inna opcja, to na start 8 GB DDR4 i druga kość za miesiąc albo dwa. 

Wtedy dajesz B450 Pro MAX od MSI i z biosem spokój

Dyski rozbudujesz sobie z czasem jak wpadnie gotówka. 

Daeval
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym to widział w ten sposób - prosiłbym o ostatnią ocenę, czy wszystko będzie tutaj śmigać

dałem tańszą obudowę tą, którą polecił Killahill, zmieniłem kartę na tą polecaną przez Slivero oraz zmieniłem zasilacz na Seasonic Focus

https://proline.pl/koszyk/8d4d555a  

 

Czy w sklepie Proline obecnie warto kupić sprzęt? Mieszkam blisko Katowic i mógłbym osobiście tam podjechać. Jeżeli nie Proline to gdzie ?

Jeszcze jedna kwestia, do czasu kupna nowego monitora będę musiał korzystać z aktywnego konwentera hdmi - vga - jaki kupić najlepiej ?

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Dorzuć już te klika złotych i weź https://proline.pl/msi-b450-a-pro-max-am4-p1378187 bez konieczności aktualizacji biosu pod Ryzena 5 3600. 

Na temat konwertera weź popatrz po forach co działa, co nie działa bo to też po części loteria. 

Daeval
komentarz
komentarz

Aa fakt, miałem zmienić tą płytę główną. Dzięki za pomoc, jutro leci zamówienie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.