x-kom hosting

Pomoc w doborze części do ok 3500 zł

Fearman
utworzono
utworzono

Zamierzam w przyszłym miesiącu zakupić komputer. Potrzebuje porady co do części;

Na 100% zamierzam zakupić:

Procesor: Intel Core i5-9400F

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X 6GB GDDR6

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black lub SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Nie wiem natomiast jaka będzie dobra płyta główna, dysk ssd, pamięć ram i zasilacz.

 

Na pewno pamięci ram chciałbym żeby było 16 gb oraz dysk ssd 500 gb (chyba że w dobrej cenie to większy.

 

Do tego zestawu będę dokładał dysk HDD 1tb i napęd ze starego komputera, więc chciałbym żeby było możliwe połączenie z nowym zestawem. I na koniec pytanie, czy warto czekać na BLACK FRIDAY? Czy doświadczenie pokazuje, że promocje są naciągane wtedy?

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

9400F i 1660 Ti w budżecie 3500 zł wyglądają mocno mizernie 

Ogólnie 9400F nie ma sensu w tej cenie. Intel ma coś obniżać, ale czy w PL faktycznie do tego dojdzie, to wątpię. 

 

Połączenie Ryzen 5 2600 i RX 5700, to zupełnie inny wymiar wydajności. 

 

https://proline.pl/koszyk/43fedd0c

Fearman
komentarz
komentarz

Mimo wszystko jednak wole ten procesor i karte. Czy w takim razie jesteś w stanie doradzić odpowiednią płytę do tego?

Gość
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Fearman napisał:

Mimo wszystko jednak wole ten procesor i karte. Czy w takim razie jesteś w stanie doradzić odpowiednią płytę do tego?

Mogę wiedzieć dlaczego chcesz kupić na 1 MLN % ten procesor i tą kartę? Przecież to się kolego mija z celem. 

KillaHill
komentarz
komentarz
18 godzin temu, Fearman napisał:

Mimo wszystko jednak wole ten procesor i karte. Czy w takim razie jesteś w stanie doradzić odpowiednią płytę do tego?

 

Sam działasz na swoją niekorzyść https://proline.pl/koszyk/86e20580

Fearman
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dostajecie kasę za to wciskanie wszędzie ryzena? Za 600 zł zakupiłem tego intela (czyli w tej samej cenie co ryzen), który pomimo mniejszej ilości wątków wg wszystkich testów w grach bije na głowę amd. Więc nie rozumiem skąd taki wszelaki nacisk na tej stronie na ich produkty. Nie mówiąc już o chłodzeniu itd. Za resztę dziękuję za pomoc

KillaHill
komentarz
komentarz

Rób jak uważasz. Twoje pieniądze. Na teraz Intel ma przewagę względem 2600 ale za jakiś czas, przewaga ta będzie niewidoczna a może nawet pójdzie w drugą stronę. 

Nikt dziś nie kupuje gołych 6 rdzeni do grania, bo już teraz widać, że to będzie za mało. Mowa oczywiście o 2600, bo 3600 bije już 9400F. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.