x-kom hosting

ok 6k głównie do grania, trochę edycji

ocwpzw
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym zakupić podzespoły do złożenia komputera, który służyć ma głównie do gier i trochę do edycji filmów i muzyki, ale nie profesjonalnie. Od razu zaznaczę, że nie znam się na ty specjalnie choć dawniej składałem sobie komputery ale to było jeszcze w czasach celerona 400, dyskietek 3,5'' i windy 95, kiedy brało się co było, co w ręce wpadło i składało z nadzieją że zadziała, natomiast nie za bardzo wyznaję się w temacie obecnie. Dlatego proszę o sprawdzenie proponowanego przeze mnie zestawu, czy wszystko będzie dobrze ze sobą grało pod względem wydajności i kompatybilności, ewentualnie wskazanie co jest nie tak, co można zrobić lepiej. Poniżej podaję zestaw, który ułożyłem za pomocą konfiguratora

 

Procesor Intel Core i5-9600KF,
Karta graficzna Gigabyte Radeon RX VEGA 56 GAMING OC 8GB
Płyta główna MSI B360 GAMING PLUS
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W 
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 
Obudowa SilentiumPC Signum SG1M Pure Black
Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe 
Dysk Seagate Barracuda 2TB 3.5" SATA III 
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 
Monitor LG 27MK400H-B
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32-bit/64-bit USB 

 

jeśli chodzi o peryferia to mysz posiadam, a do klawiatury muszę się przejść do jakiegoś stacjonarnego sklepu i pobróbować. Jestem przyzwyczajony do klawiatury w laptopie, cichej, niskoprofilowej a widok klawiatury mechanicznej jakoś mnie przeraża. Może klawiatura membranowa byłaby lepsza?

 

ocwpzw
komentarz
komentarz (edytowane)

No, co fachowiec to fachowiec. Dziękuję bardzo za porady

Dnia 10.10.2019 o 20:59, UnnamedPlayer napisał:

 

W jakim programie edycja wideo?

na starym sprzęcie miałem Vegas Movie do tej pory, ale zastanawiałem się nad przesiadką na wyższą półkę jak już złożę nową maszynę. Tylko jeszcze nie wiem na co, Vegas pro jest drogie, a w sumie kleję tylko wideoklipy do muzyki. Może zostanę przy tym co jest.

 

Zasilacz, który polecasz ma 550W do RX 5700 widzę, że rekomendują 600?

 

Nie widzę też informacji o standardzie VESA dla monitora, zależy mi na takim sposobie mocowania.

[edyta] znalazłem, jest: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a74dcfeec

 

Ten zestawowy chłodnik do ryzena daje rade? Czy dali tak aby chodził, a przy większym obciążeniu będzie jajecznicę smażyć?

 

Jeśli chodzi o obudowę to nie przemawiają do mnie te z okienkami, jakoś mi to pachnie wiejskim tuningiem, te migające ledy i tak dalej, nikogo nie obrażając. Mam po prostu inny gust, wolę bardziej klasyczny wygląd. Jeśli mógłbyś coś polecić w tym zakresie to bardzo chętnie skorzystam z twoich wskazówek.  

Może coś takiego:

https://proline.pl/obudowa-cyclone-rage-r75-pure-black-p947401

 

Dnia 11.10.2019 o 17:52, KillaHill napisał:

 

Masz doświadczenie z tym monitorem? Jak z podświetleniem, da radę go przyciemnić tak żeby po ciemku nie raził po oczach bez zmiany kontrastu? 

 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Szkiełko dość nowe więc jeszcze dużo info na jego temat nie ma. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, ocwpzw napisał:

Zasilacz, który polecasz ma 550W do RX 5700 widzę, że rekomendują 600?

Masz przy tym PSU ogromny zapas mocy 

power_load.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.