x-kom hosting

[Rozwiązany] tuning pod gry

crooch
utworzono
utworzono

Witam!

Mój komp:

Intel Core2 Quad 2,4

Kingston DDR2 4 x 1GB 800mhz cl5

Geforce 8800GTX 768mhz

Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI

Zalman ZM600-HP

Jak w temacie nastawiam się na oc pod gry. Teraz tylko prosiłbym o pomoc w wyborze chłodzenia.

Na procka wybrałem Zalman CNPS 9700 NT (http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Zalman/wentylatory_CPU/Zalman_CNPS_9700_NT/pelny,id,35092/) Będzie dobry?

Na resztę nie wybrałem i prosiłbym o pomoc w wyborze jakiegoś lepszego chłodzenia. Oczywiście w granicach rozsądku;)

Mam się tez nastawić na lepszy zasilacz? Jeśli tak, to o jakiej mocy?

I czy w ogóle jest to komp, którego można tuningować?

PS. Na chwilę obecną na procku mam Zalman CNPS 7500-Cu LED i w idle temp wynosi 57C. Coś chyba nie tak... Kompa mam jeszcze na gwarancji. Oddać go żeby przyjżeli się temu?

crooch
komentarz
komentarz

A na grafe chłodzenie będzie potrzebne? Szczerze mówiąc nawet nie wiem czym sprawdzić temp grafy. Masz coś może?

A co z tym ramem. To jest zwykły Kingstone. Nie będzie ograniczał?

Gość
komentarz
komentarz
Szczerze mówiąc nawet nie wiem czym sprawdzić temp grafy. Masz coś może?

Riva Tuner v2.09

swirek
komentarz
komentarz

AtiTool tez wyswietla temp grafiki :)

crooch
komentarz
komentarz
Czy będzie ograniczał - przy 3600MHz na procku będziesz nadal miał 800MHz na pamięciach - więc ograniczać napewno nie będzie (bo rozumiem, że chcesz podkręcić aby na stałe chodziło z większym taktowaniem). Bo więcej jak 3600MHz to ciężko będzie utrzymać w sensownych temperaturach. To też niby zależy od napięcia, ale jak zaczniesz kręcić to wszystko wyjdzie (jak się kręci ile papu potrzebuje do danego taktowania).

Chodziło mi o to czy ram nie będzie ograniczał możliwości podkręcenia procka. Bo chyba gdzieś słyszałem, że ram też ma trochę do gadania.

A te programy Riva Tuner v2.09 i AtiTool to mają tez przekłamania tak jak te od cpu?

Gość
komentarz
komentarz
A te programy Riva Tuner v2.09 i AtiTool to mają tez przekłamania tak jak te od cpu?

Jakie przekłamania? :blink: Imo dobrze pokazują temp. grafiki.

swirek
komentarz
komentarz

Chodziło mi o to czy ram nie będzie ograniczał możliwości podkręcenia procka. Bo chyba gdzieś słyszałem, że ram też ma trochę do gadania.
Maja do gadania wtedy gdy nie da sie obnizyc taktowania pamieci, lub ustawic pamieci na sztywno, przy podnoszeniu FSB. Wtedy gdy wraz ze wzrostem taktowania FSB wzrosnie zbyt wiele taktowanie pamieci, moze to powodowac niestabilnosc systemu. Ale przy standardowych OC procesora w okolicach 30% pamieci powinny pociagnac spokojnie :)
crooch
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za pomoc! Tyle chciałem wiedzieć.

Można zamknąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.