x-kom hosting

Komputer do gier słabo sobie radzi z grami

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
MaiikB
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobry otoz sprawa wyglada tak:

Moje podzespoly:

AMD Ryzen 1600X

GTX 1070ti

DDR4 16gb

Płyta głowna model Ab350m-Gaming 3-cf

Zasilacz corsair vs550

Wydaje mi sie ze po wydaniu tylu pieniedzy gry powinny chodzic bardzo dobrze a tak nie jest. Totalnie sie nie znam na komputerach co jest dobre a co nie. Komputer ma ponad rok czasu. Doradzi mi ktos co mam zmienic aby np RDR 2 chodzil na wysokich ustawieniach?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

jeśli to ma być komp do RDR2 to poczekaj do premiery, wtedy będziemy znać testy wydajności bo obecnie nic nie wiemy

lepiej nie modernizować kompa w ciemno przed premierą gry

MaiikB
komentarz
komentarz

Tzn zle to ujalem, gry nie chodza mi tak jak powinny albo ja za duzo oczekuje. Np taki PUBG wydaje mi sie ze powinno na spokojnie chodzic na maxymalnych ustawieniach, czy zle mysle ;d?

Niebieska
komentarz
komentarz

A pytanie podstawowe, jaki masz zasilacz?

Ten procesor to dosyć już stary model.

MaiikB
komentarz
komentarz

corsair vs 550

Niebieska
komentarz
komentarz

Zasilacz masz ok, to jeszcze pytanie jaki masz dysk twardy, HDD czy SSD?

Mogeto
komentarz
komentarz

pokaz zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory oraz SPD)

MaiikB
komentarz
komentarz (edytowane)

Screenshot_23.png.2b4cb55a9d03e9aaf621af409c76960a.pngScreenshot_24.png.6c1b6b5f5c47561ca08a6aa258e8c805.pngslot 4 taki sam jak slot 2

Mam HDD i system na SSD 128gb

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

i Ty się dziwisz że wydajność nie jest najlepsza skoro połączyłeś Ryzena z wolnym ramem 2400Mhz i to jeszcze ustawionym na 2133Mhz :)

pod Ryzeny zaleca się RAM minimum 3000Mhz

MaiikB
komentarz
komentarz

To nie ja podlaczalem tylko jakis losowy informatyk, nie znam nie w ogole na tym. Czyli co mam dokupic/wymienic/poprawic?

Mogeto
komentarz
komentarz

pierwsze co, to uaktywnij sobie profil XMP dla pamięci RAM w biosie płyty głównej by mieć chociaż te 2400Mhz zamiast 2133

jeśli czujesz się na siłach to możesz kręcić RAM do 2666Mhz jednocześnie bawiąc się opóźnieniami i napięciem, zawsze to będzie trochę wydajniej

 

i tak jak mówiłem - wstrzymaj się do premiery RDR2, zobaczymy w testach czy różnica w tej grze jest spora pomiędzy Ryzenem 3600 a 1600x, czy warto modernizować

  • Dobra wypowiedź 1
MaiikB
komentarz
komentarz (edytowane)

okay, dziekuje ci za pomoc w tym i z tym kreceniem to bede musial torche poczytac o tym :) Dzieki!

Mysle ze temat do zamkniecia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.