x-kom hosting

Zasilacz i karta graficzna

kriisho
utworzono
utworzono

Witam, mam takie pytanie dawno nie modernizowałem swojego pc, ale nadszedł ten czas.

Mój sprzęt 

Płyta główna: Asrock g41M-vs3

Procesor: Xeon e5450 

Karta graficzna: Integra wcześniej gtx 960.

Zasilacz: XFX ts 500W

I chodzi mi o zakup karty graficznej chodzi mi o model rx 580 lub gtx 1660ti

Pytanie jest czy ten zasilacz pociągnie xeona e5450 i któryś z tych modeli.

Jeśli ktoś by pytał po co mi taka karta graficzna, ponieważ w niedługim ostępie czasu zamierzam zmienić platformę, a granie przykładowo w lola na 20-30 FPS ze znajomymi to masakra.

I ostatnie pytanie czy podany wyżej zasilacz pociągnie którąś z wymienionych kart z i7 9700k/i5 9600k/Ryzen 7 3700X

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaką masz obudowę? jakie dyski SSD/HDD?

Będą tu bardziej wymagające tytuły niż LoL?

Podaj model monitora.

 

Tutaj zamiast 9600K który jest nieopłacalny na tle 3700X na B450 szedłbym w Ryzena 3600, 3700X w grach na chwile obecna nie wnosi praktycznie nic, różnice są marginalne

 

srednia_gry.png

 

kriisho
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

Ssd Adata Su800

Acer nitro VG270UPBMIIPX

Tak będą gry bardziej wymagające ale aktualnie w to co chciał bym gra to : Borderlands 3 i cyberpunk jak wyjdzie i jeszcze pare innych 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Mając monitor WQHD 144HZ szedłbym w mocniejszą karte niż GTX 1660TI. Przy tej rozdzielczości większy nacisk położony jest na GPU niżeli procesorze.

 

14 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Jaką masz obudowę?

 

https://proline.pl/koszyk/25e01f12

Ryzen 3600 na MOBO B450 w wersji MAX z odpowiednim biosem, 16GB RAM w Dualu z dużym potencjałem OC, RX 5700 z przyzwoitym układem chłodzenia.

Jeśli dokładać to do mocniejszej karty RX 5700XT / RTX 2070 S.

Masz wersję TS Core czy TS Green?

kriisho
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer

Obudowę to teraz sam już nie wiem jaką mam bo komputer trochę ma ale myślałem nad Phanteks Eclipse P400. 

TS core

Chciał bym brać rtx 2070 s ale aktualnie fundusze nie pozwalają. I aktualnie nie zamierzam grać na 1440p :D

I pytam bardziej czy w obecnej konfiguracji mi pociągnie gtx 1660ti z tym zasilaczem :D 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
13 godzin temu, kriisho napisał:

zy w obecnej konfiguracji mi pociągnie gtx 1660ti z tym zasilaczem :D 

Zasilacz tak, obecny procesor nie, będzie wąskim gardłem.

 

13 godzin temu, kriisho napisał:

myślałem nad Phanteks Eclipse P400

Jeśli już to poprawiona bardziej przewiewna wersja Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass

kriisho
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

Czyli zasilacz nie da rady z tym processorem i kartą graficzną?  Czy da radę ale przy większym obciążeniu wywali się? Bo na każdym psu kalkulatorze pokazuje że 600-650 a chciał bym jeszcze w tym miesiącu pograć sobie w lola a nie czekać na następną wypłatę żeby kupic wszystko

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Cały PC weźmie max 250W ze ściany, chodzi oto że obecny procesor jest za słaby do tej karty.

Pod obecny zasilacz możesz brać i RTX 2070S, ale wtedy z CPU jak Ryzen 3600 by to miało ręce i nogi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.