x-kom hosting

Xp- 2019 nowy pc

Marzycielx
utworzono
utworzono

Hej postanowiłem powrócić do starych czasów i zainstalować xp (nie interesuje mnie virtualbox)

 Znalazłem oryginalną płytę próbowałem go zainstalować za każdym razem miałem 2 problemy 1 informował że nie ma jakiegoś sterownika ale pisał że, mogę nie pamiętam czy ominąć czy go dodać ale podczas instalacji miałem kliknąć F7 potem każdorazowo system informował mnie, że powinnem sprawdzić dysk bo pewnie ma jakieś błędy w smart sprawdziłem 3 dyski każdy miał według windowsa ten sam problem zainstalowałem XP z laptopa po czym przełożyłem dysk do PC mam możliwość wybrania jak ma się uruchomić XP ( awaryjny,normalnie,z wierszem poleceń itp) każdy wybór kończy się migającym kursorem w lewym górnym rogu.

Procesor i bios:
Amd Ryzen 7 2700X

aorus x470 ultra gaming

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Problem może polegać na tym, że podobno nowe procesory już nie współpracują z  XP.

Marzycielx
komentarz
komentarz
2 godziny temu, LadyInBlue napisał:

Problem może polegać na tym, że podobno nowe procesory już nie współpracują z  XP.

Nie ma na to rady? zwłaszcza że według XP winnien jest dysk to może jakieś sterowniki jakieś coś?

Niebieska
komentarz
komentarz

Sterowniki do dysku to też może być problem, musiałbyś chyba zrobić instalkę ze sterownikami do dysku. 

  • 4 miesiące później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Odkop, ale może komu innemu się przyda.

 

Nawet jeśli jakimś cudem XP odpali na takiej konfiguracji, to nie ma siły żeby poprawnie działał. Właśnie z racji braku sterowników, na czele z procesorem i chipsetem płyty głównej.

  • 3 miesiące później...
szubi8
komentarz
komentarz

 

Dnia 6.02.2020 o 23:20, FrogsterPL napisał:

Odkop, ale może komu innemu się przyda.

 

Nawet jeśli jakimś cudem XP odpali na takiej konfiguracji, to nie ma siły żeby poprawnie działał. Właśnie z racji braku sterowników, na czele z procesorem i chipsetem płyty głównej.

 

To raz, a dwa ze wiekszosc software'u nie bedzie smigalo na winXP i nie bedzie nawet chcialo sie zainstalowac, bedziecie musieli pobierac jakies programy z 2007 roku zeby wam rzeczy poodpalaly. Osobiscie proponuje virtual box w odizolowanej infrastrukturze, ze wzgledu na bezpieczenstwo w szczegolnosci, bo instalacja XP w dzisiejszych czasach bez zabezpieczen to tak jakbys wyszedl nagi na uleci ubrany w worki pieniedzy krzyczac "darmowa forsa"

 

A ponizej masz liste mozliwych atakow na nawet maks spatchowanego win XP'ka.

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-26/product_id-739/cvssscoremin-5/cvssscoremax-5.99/Microsoft-Windows-Xp.html

  • 1 miesiąc później...
Nielegal215
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem gdy na starego laptopa zainstalowałem win 7 nawet mysz nie działała. Brakuje sterowników możesz je zgrać na jakiegoś pendrive

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.