x-kom hosting

Do 5000 zł - Produkcja muzyki/Grafika/Edycja wideo

JakiKomp2019?
utworzono
utworzono

Witam!

 

Po 10 latach żegnam się z Core 2 Duo i zamierzam przesiąść się na nowego PC, którego będę używał do powyższych czynności. 

W związku z tym, że to moja pierwsza zmiana po tylu latach, jestem słabo zorientowany w rynku podzespołów, dlatego proszę o poradę.

 

Procesor: Ryzen 2700X/2700 < Czy to duży problem pobór mocy 105W dla 2700X vs 65W dla 2700? 

Płyta główna: tu mam najmniejsze pojęcie < żeby nie było problemu z wymianą na mocny kilkunastordzeniowy procesor z serii 3000 po paru latach

Ram: 32 GB < taktowanie powyżej 3000 mhz, nie wiem czy wziąć 2 kości po 16 gb czy 4 po 8gb

GPU: Małe wymagania co do karty, coś ok. 1000 zł, żeby była cicha

SSD: 1TB 

HDD: 3TB

Zasilacz: Nie chciałbym wydawać więcej niż 200zł oraz czy wystarczy 550W?

Obudowa: Czy obudowa z szybą bardziej przepuszcza dźwięk podzespołów od całkowicie zamkniętej? Tu również nie chciałbym wydać więcej niż 200 zł. Jestem ciekaw czy są jakieś fajne obudowy z szybą w kolorze białym do 200 zł?

Monitor: 27 cali WQHD IPS

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

Procesor: Ryzen 2700X/2700 < Czy to duży problem pobór mocy 105W dla 2700X vs 65W dla 2700? 

 

Żaden problem. Bierz co tańsze.

 

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

tu mam najmniejsze pojęcie < żeby nie było problemu z wymianą na mocny kilkunastordzeniowy procesor z serii 3000 po paru latach

 

Przydałaby się jakaś X570 z takim mocnym zamysłem ale unikałbym budżetówek, bo też z nimi sporo problemów. 

 

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

Ram: 32 GB < taktowanie powyżej 3000 mhz, nie wiem czy wziąć 2 kości po 16 gb czy 4 po 8gb

 

Zdecydowanie 2x16

 

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

GPU: Małe wymagania co do karty, coś ok. 1000 zł, żeby była cicha

 

GTX 1660 Gaming od GB

 

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

Zasilacz: Nie chciałbym wydawać więcej niż 200zł oraz czy wystarczy 550W?

 

Daj już 150 zł więcej i weź Focus 550W od Seasonic. 

 

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

Czy obudowa z szybą bardziej przepuszcza dźwięk podzespołów od całkowicie zamkniętej? Tu również nie chciałbym wydać więcej niż 200 zł. Jestem ciekaw czy są jakieś fajne obudowy z szybą w kolorze białym do 200 zł?

 

RG4T i nie wiem czy coś jeszcze innego znajdziesz. Jak chcesz cichy sprzęt, to nie skupiaj się na samej budzie tylko dobieraj podzespoły tak, żeby było cicho. Obudowa wiele tutaj nie zmienia. 

 

W jakim sofcie obróbka video? 

JakiKomp2019?
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie korzystając z 3 stron polecających zestawy na październik złożyłem taki zestaw na morele:

 

Procesor AMD Ryzen 7 2700X, 3.7GHz, 16MB, BOX (DDR4-2933 czyli nie wykorzysta 3200mhz ale i tak jest ok)

Płyta główna MSI B450-A PRO (DDR4-2666 MHz < czyli nie obsłuży żadnego wyższego taktowania? bo niby jest DDR4-3466 o.c. jeszcze)

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 x 2

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5 

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 1TB PCIe x4 NVMe 

Dysk Toshiba Performance 3TB 3.5" SATA III

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W 

Obudowa MODECOM Oberon Pro Glass

 

Dwie ostatnie pozycje mogą być trochę zbyt budżetowe i nie wiem czy faktycznie dołożyć do czegoś lepszego ale za całość wychodzi nieco ponad 4300zł.

Zapomniałem dodać, że monitora nie wliczałem do budżetu na kompa, więc chcę się skupić na samym PC do 5 tys. 

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W jakich programach grafika i montaż wideo?

Więcej będzie pracy z dźwiękiem czy wideo?

Masz zewnętrzny interfejs na sub rozumiem?

Będą w ogóle jakieś gry?

1 godzinę temu, JakiKomp2019? napisał:

czyli nie obsłuży żadnego wyższego taktowania? bo niby jest DDR4-3466 o.c. jeszcze)

Obsłuży, ale wybrałeś moduły 2x8GB, a nie 2x16GB które są lepszym wyborem.

X6000Pro to jeden z tańszych NVMe, ja bym tu dorzucił do PNY CS3030 czy Corsair MP510 na Phison E12, zdecydowanie lepsze i szybsze dyski.

 

JakiKomp2019?
komentarz
komentarz

Działam na zewnętrznym interfejsie audio. Będzie wyglądało to tak - 40% produkcja muzyki/miks/mastering mocno obciążone wtyczkami, 40% grafika/Photoshop/Illustrator, 20% wideo/after effects/premiere.

 

Czyli ten Viper ok tylko źle faktycznie dobrałem.

 

Dobra raczej wezmę te nvme o których piszesz.

 

Czy lepsza będzie płyta MSI b450 gaming plus max?

 

Jeśli reszta jest ok to brać taki zestaw? 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.