x-kom hosting

[7000-9000] do gier

WojtekR9
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
Mój obecny komputer ma jakieś problemy i nie wiem czy nie będę musiał zainwestować w nowy sprzęt dlatego chciałbym się Was poradzić w tej kwestii.

Komputer ma mi służyć wyłącznie do gier.
Monitor jaki posiadam to LG 38UC99-W
Chciałbym SSD 1TB na system i programy, HDD minimum 2TB
Obudowę cichą i z portami USB od frontu. Najlepiej szkło z boku i jakieś podświetlenie ponieważ komp będzie stał obok biurka więc miło by było gdyby się ładnie prezentował.
Nie mam uprzedzeń do AMD ani Intela więc obojętny mi jest producent. Teraz chyba w stosunku jakość/cena AMD wygląda najlepiej? Procesora nie będę kręcić więc OC odpada
Chciałbym też żeby komputer mi długo posłużył i żebym mógł go ewentualnie odświeżyć za jakieś 2 lata bo wiadomo- technologia idzie do przodu i za jakiś czas może nie wystarczyć na różne produkcje

edit: planuję dokupić jeszcze drugi monitor (27") żeby podczas grania mieć podgląd na inne rzeczy (discord, twich itd)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

https://proline.pl/koszyk/ce6c6a9e

Ryzen 3700X na sensownej płycie X570, RTX 2080S z dobrym układem chłodzenia, 16GB RAM z dużym potencjałem OC, 1TB SSD na NVMe+2TB HDD na dane. Całość w przewiewnym i dobrze wykonanym, Phanteksie z panelem ze szkła, do tego porządny zasilacz Seasonica z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Tego tysiaka przeznaczyłbym na ten drugi monitor 27", z małą dopłatą dostaniesz coś WQHD nawet i 144Hz.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Tak, ale to i tak nie poziom Phanteksa jeśli mowa o przewiewności i wykonaniu.

WojtekR9
komentarz
komentarz

A gdyby tak wziąć nowego kompa ze wszystkim oprócz GPU, które mógłbym podebrać ze starego sprzętu i ewentualnie za rok zmienić tylko grafikę na jakiegoś GeForce'a 2080 lub wyżej? Chodzi o zminimalizowanie kosztów :/
AMD Ryzen 5 3600X wystarczy czy lepiej doinwestować w 7? 
Mój obecny PC
Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 2xUSB3.0 ATX/SSD ready/2x120mm +140 mm bez zasilacza
Chłodzenie CPU Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm ( CAC-SXHH3-U08 )

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)
Procesor Intel 3.4GHz, 6MB, BOX (BX80646I54670K)
Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL
Zasilacz SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089
RAM 16 GB DDR3
Grafika Gigabyte GeForce 1060 6GB

 

WojtekR9
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci za pomoc. Mam teraz pełen obraz sytuacji i będę mógł podjąć decyzję ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.