x-kom hosting

[9000] ZESTAW GAMINGOWY ( SAMA SKRZYNKA ) AMD

Gość
utworzono
utworzono

Siemanko, piszę do Was Forumowicze, ponieważ potrzebuję pomocy w kwestii złożenia zestawu komputerowe.

Czego mi potrzeba? Potrzebuję samej jednostki bez monitora, klawiatury etc. tylko jednostka.
Do czego będzie służyć PC? Komputer będzie służyć do grania, streamowania.
Budżet? Pieniążków posiadam między 8.500 - 9000 PLN.
Uwagi? Troszkę rozmyślałem i rozmyślałem nad tym, aby procesor, płyta, RAM, chłodzenie były na lata jakieś kozackie? jeśli mogę użyć tego potocznego
słowa, a z kartą graficzną to sam nie wiem.. co sądzicie o tym Panowie.. :( Czy lepiej teraz władować bardzo dużo w kartę czy też złożyć mocne komponenty ( CPU, RAM, PŁYTA, CHŁODZENIE, OBUDOWA, ZASILACZ, DYSK ), a grafike wymieniać np. co rok - dwa?
Jeśli chodzi o zmianę grafiki co roku to np za rok sprzedać '' starą '' + np 2k? I aktualizować tak GPU co roku? Sam nie wiem..

 

Mamy 9000 i to proszę wykorzystajmy wszystko, ale mądrze, jeśli potrzeba chłodzenie za kilkaset złoty i będzie na lata? Dajmy, będzie obudowa 300 zł droższa? Dajmy.. Proszę Was forumowicze o wykorzystanie pełnej kwoty, a nie oszczędzaniu na cenie jeśli miałaby się różnić wtedy wydajność na minus. Chodzi mi dokładnie takie sytuacje '' Daj to bo CHYBA powinno sobie poradzić, a jest 200zł tańsze ''

Proszę Was mordeczki o pomoc.. w sprawie złożeniu całej jednostki i odniesienia się do tego punktu z grafiką czy stawiamy teraz mocną jednostkę czy stawiamy kozak podzespoły bez GPU i aktualizacja co roku.

 

 


Dziękuję i pozdrawiam!

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod jaki monitor ma być to zestaw?

 

Za 8000zł masz top jeśli patrzymy na wydajność względem ceny

https://proline.pl/koszyk/1c9247f3

CPU 8 rdzeni / 16 wątków, 32GB RAM, RTX 2080S z dobrym układem chłodzeniem, 1TB SSD na NVMe, porządną i przewiewną obudowę Phanteksa z panelem ze szkła, bardzo dobry elektrycznie zasilacz Seasonica z zapasem mocy i 10 letnią gwarancją producenta.

Gość
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

Pod jaki monitor ma być to zestaw?

 

Za 8000zł masz top jeśli patrzymy na wydajność względem ceny

https://proline.pl/koszyk/1c9247f3

CPU 8 rdzeni / 16 wątków, 32GB RAM, RTX 2080S z dobrym układem chłodzeniem, 1TB SSD na NVMe, porządną i przewiewną obudowę Phanteksa z panelem ze szkła, bardzo dobry elektrycznie zasilacz Seasonica z zapasem mocy i 10 letnią gwarancją producenta.

Monitor 1440p 144Hz na pewno, ale powiedz mi nie lepiej zbudować bazę konkretną na lata z jakimś prockiem 3900x 32GB RAM, konrket płyta, konkret chłodzenie, obudowa itp, a dać trochę słabszą grafike? Którą ja będę miał możliwość aktualizowania co roku. Powiedz co sądzisz. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

3700X to konkret, 3900X nic tu nie wniesie do wydajności. Płyta w zestawie na X570 ma dość mocną i chłodną sekcję, także nic droższego nie potrzeba.

Grandis spokojnie da radę ze schłodzeniem tego procesora. W zestawie masz 32GB RAM, obudowa bardzo dobra, wyżej tylko Fractal S2.

 

10 minut temu, newmat1 napisał:

Monitor 1440p 144Hz na pewno

Pod takie szkło nie weźmiesz słabszej karty niż RTX 2080S bo będzie trzeba ciąć mocno na detalach, poza tym przy wyższej rozdzielczości CPU traci na znaczeniu i dopłacanie ponad tysiaka do 3900X to strata pieniędzy w twoim przypadku. Poza tym ten CPU jest bardzo trudno dostępny.

 

Zestaw jest na bogato, jedyne co to można szukać RAM z lepszym potencjałem OC czy dorzucić te 150zł do Dark Rock 4 Pro dla lepszej kultury pracy.

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz to możesz dopłacić do LED RGB, AIO itp wtedy tak w miarę w środku budżetu się znajdziesz

 

https://proline.pl/koszyk/c97176b2

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.