x-kom hosting

Zestaw do oceny ~3000 PLN

minok
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

skręcam zestaw do pracy (programowanie, w tym w z użyciem CUDY) i złożyłem taki koszyk (dysk mam):

Karta - GTX 1650

Procek - i5-9600KF

Obudowa - Regnum RG4

Płyta - Gigabyte B450

Zasilacz - POWER 9 500W

Pamieć - GoodRam DDR4, 16 GB,2400MHz, CL15

 

Cena: 2852,51

 

Czy jest OK?

 

Polecicie też jakiś monitor do pracy, 24" z długą nogą i cienką ramką i obracany o 90 stopni?

 

Dzięki!

Matmazhed
komentarz
komentarz

Moim zdaniem zestaw w ogóle nie jest ok.  Po pierwsze płyta ktorą dałeś nie obsługuje procesorów intela. Przestarzała grafika, poza tym procesory AMD radzą sobie w aplikacjach dużo lepiej. Polecam wejść w polecane zestawy na tym forum. W tej kwocie zestaw z ryzenem 5 2600 i GTX 1660 lub rx580. W jakiej kwocie monitor ? Czy zestaw ma być w ogóle pod gry czy tylko programowanie ? Zależy ci na zakrzywieniu i 144hz ?

minok
komentarz
komentarz (edytowane)

O i właśnie po to pytam, żeby czegoś głupiego nie skręcić! Dzięki wielkie!

 

Monitor myślę, że taki będzie OK: https://www.morele.net/monitor-dell-p2419h-4608400/
 

 

Co do reszty, procek Ryzen 5 2600 faktycznie ma lepsze statsy, więc mogę na to pójść. Karta GTX 1660 jest dużo droższe od tej co dałem. Moje wymaganit tuaj to nivida z pojemnością 4GB. I coś najlepszego cena/jakość, z naciskiem na cena. Ewentualnie 1050 może być, ale ona chyba jest jeszcze gorsza niż ta co dałem.

 

Jeśli podmienie procek to zestaw już staje się OK?

 

A i komputer nie będzie do gier.

 

Edit 2: a nie chodziło Ci o Ryzen 5 3600? Bo to chyba bardziej konkurent dla tego intela.

Matmazhed
komentarz
komentarz

Ryzen 5 3600 jeszcze bardziej przyszłościowy, ale z nim ponoć trzeba coś ustawić w biosie, na czym kompletnie się nie znam i ci nie doradzę, więc prosiłbym by ktoś lepiej rozeznany się jeszcze wypowiedział. O GTX 1050 zapomnij. Karta równie stara i nieopłacalna. Czy karta nvidii jest konieczna ? Rx570 ma prawie dwukrotnie lepsze osiągi od GTX 1050, a cenowo jest bardzo przystępny. Nie do końca ok. Kości RAM również trzeba wziąć inne pod AMD, z taktowaniami conajmniej 3000. Na prawdę zajrzyj w polecane zestawy tutaj na forum. Składając taki nie zawiedziesz się i nie walniesz żadnego bubla.

minok
komentarz
komentarz

Dzięki Matmazhed za kolejną odpowiedź. Karta nvidia jest wymagana, bo to do CUDY. Więc Radeon nie ma tutaj zastosowania nawet jakby był 1000 razy wydajniejszy. I właśnie wzoruję się na polecanych zestawach. Biorę tylko procek z mocniejszego (ten Ryzen 5 3600, chociaż wolałbym nic nie musieć ustawiać:P), i kartę nividi, bo wszystkie tanie zestawy mają radeony. A co do Ramu i płyty, to właśnie jest kopiuj wklej to samo co w polecanych zestawach do 3000 tysięcy, a tam też jest AMD.

 

 

minok
komentarz
komentarz

Bardzo proszę o uważne czytanie wymagań. Chyba, że to wynika z niewiedzy, to wstawiam link co to CUDA: https://en.wikipedia.org/wiki/CUDA

Matmazhed
komentarz
komentarz

Rozumiem.  Tak więc przy kartach nvidii mamy opcję silnej grafiki GTX 1660 i ryzena 5 2600 lub odwrotnie, ryzena 5 3600 no i tego GTX 1050 czy 1050ti. Nie wiem jednak jak bardzo wymagający jest ten program pod względem grafiki i procesora. Ty się w tym orientujesz, więc pewnie sam lepiej zadecydujesz. 

minok
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, już zamówiłem ;) Jeszcze coś innego, ale myślę, że będzie OK! Dzięki Matmazhed za pomoc.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Eh, co zamówiłeś?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.