x-kom hosting

Mała porada

Gralcio
utworzono
utworzono (edytowane)

 Witam wszystkich mam pytanie do was  powoli chcial bym wzmocnić  komputer bo zaczyna byc czas i pora  i chcial bym zacząć  od karty graficznej  i pytanie  czy zmieniając  np na msi rtx czy nie musial bym od razu zmieniac plyty  g ram procek obecny sprzęt 

 

Ram kibgston hyperx 16 g  2133mhz

Płyta  główna  msi gamin 7

Procek i5 6600k

Karta graficzna Asus  gtx 1060 6gb 

 

Jakie jest wasze zdanie

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Do podkręconego 6600K max co bym brał to RTX 2060 i to też żadne Gamingi po 1700zł tylko tańszy model. Do tego warto pobawić się z OC RAM i spróbować je puścić na 3000MHz.

Jaką masz tam obudowę, zasilacz, chłodzenie nas CPU?

Podaj model monitora.i w jakie gry grasz.

 

Pod RTX 2070S to już zmiana CPU, a najlepiej platformy bo taki i7 6700K na rynku SH ma chore ceny i po prostu taki upgrade jest nieopłacalny.

Gralcio
komentarz
komentarz

Monutor msi optix bodajże    obudowa  zalman z9  chłodzenie  mam na wiatraki  mam 5 wiatraków  na zasysanie chlodnego powietrza plus  wentylator  na procku pure rock slim bk008  co do zasilacz  nie pamietam nazwy ale ma 650w zabrany z starego kompa co kiedyś  mi składał  Braciak  co do gier  coś  w stylu 

ARK  "I tu jest maly problem z fps "

APEX 

RUST 

GTA 5

FALLOUT 76 " KOLEJNY maly problem z fps przy wczytywaniu nowych lokacji"

 

Lecz chcial bym niedługo  zacząć  przygodę  i zabawe z twitch , YT i ale widząc  jak mi na grach spada czasem z 100 fps do 40 a nawet w chwilach do 5 no to średnio  mi sie to podoba.

Szczerze nie bawilem sie jeszcze z podkrecaniem ramu i procka i średnio  wiem jak i na ile mogę 

I wracajac do tematu czyli nie oplaca mi sie zmieniać  grafiki jesli nie zmieniam procka płyty  iyp?

A co do parametrów  obecnych na kompie podam jak wrócę  z pracy

tak to mniej więcej wygląda  pomyłka do płyty głównej  msi gaming 3

image.png

image.png

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Gralcio napisał:

wracajac do tematu czyli nie oplaca mi sie zmieniać  grafiki jesli nie zmieniam procka płyty  iyp?

Jeśli podkręcisz obecny do 4,5GHz i RAM to najmocniejsza karta jaką można tu dać to RTX 2060.

Jak ma być stream to tutaj trzeba iść w wydajniejszy procesor, a więc optymalnie zmiana platformy.

Gralcio
komentarz
komentarz

Rozumiem a teraz  oplaca mi sie przejść  na i5 9600k czy jednak trzeba dac te 1700 za i7 9700k bodajże 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ani 9600K, ani tym bardziej 9700K nie mają sensu patrząc na wydajność jaką oferuje Ryzen 3600, który jest tańszy, do tego wystarczy płyta na B450 w wersji MAX za 450zł.https://pclab.pl/art81467-34.html

 

 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.