x-kom hosting

Komputer do pracy I gier do 6 tys

aisujd1
utworzono
utworzono

- W tytule nowego tematu podaj swój przybliżony budżet oraz ogólne przeznaczenie komputera.
- W treści posta opisz dokładnie jakie będzie zastosowanie nowego komputera (np. gry, filmy, projektowanie grafiki, internet, biuro itp.).
- Jeżeli szukasz komputera do konkretnej gry lub programu, to postaraj się podać minimalne wymagania techniczne jakie komputer musi spełnić (wymagania te najczęściej znajdziesz na stronie internetowej producenta danej gry lub programu).
- Jeżeli posiadasz już jakieś podzespoły do nowego komputera, to wymień je tutaj.

Jodla54
komentarz
komentarz

-Budżet +/- 6000zł

-Przeznaczeniem będą gry 

-Monitor na którym będę grał ma rozdzielczość WQHD 144hz 

-Zależy mi by w zestawie znalazł się RTX 2070 Super

-Na Rgb mi jakoś super nie zależy więc jeżeli będzie coś taniej bez światełek to wybór jest oczywisty:)

 

aisujd1
komentarz
komentarz
2 godziny temu, aisujd1 napisał:

 

Witam, przez nieuwage nie dodalem tresci posta, ale juz o wszystkim pisze, a wiec:

Zlozylem zestaw za okolo 6 tysiecy do

pracy w programach i od czasu do czasu do grania w gry. Jako iz jestem laikiem w tych sprawach, chcialbym dowiedziec sie czy aby na pewno niczego tu nie brakuje. Czy chlodzenie ktore dobralem wystarczy? Zasilacz 650w wystarczy? Moze wziac 750w? Jaka jest roznica miedzy mobo x570 a tymi tanszymi np. B450. Nie przeplacam biorac x570? Tak jak mowilem nie znam sie na tym, wiec raczej na pewno zamowie usluge skladania tego PC. Jest cos o czym moze powinienem wspomniec w uwagach dotyczacych zamowienia? Czy nie lepiej nagimnastykowac sie, ale zlozyc samemu? System lepiej zainstalowac na pcle czy sata? Jezeli macie  jakies uwagi co do kompatybilnosci calego zestawu prosze o sprostowanie.

Pozdrawiam :)

 

http://www.x-kom.pl/lista/z0afitn0k

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
52 minuty temu, aisujd1 napisał:

do pracy w programach

Jakich, co w nich robisz, z jakich silników korzystasz?

 

Zestaw słaby:

PSU na lepszy jakościowo z 10 letnia gwarancją Seasonic Focus Gold 550W z zapasem mocy nawet na RTX 2080.

RAM na tańszy i z lepszym potencjałem OC Crucial Ballistix Sport 3000MHZ 15CL

MX500 1TBV na SX6000Pro 1TB

S11Pro na PNY CS3030

MOBO na Asus X570-P

Ten dodatkowy wentyl w przypadku AR7 zbędny.

Można zejść do MSI B450 w wersji MAX, ale tutaj masz tylko jedno złącze M.2, wtedy musisz brać jeden dysk na NVMe. Ewentualnie B450 Elite od Gigabyte wtedy sklep musi zrobić Ci update biosu.

@Jodla54 załóż własny temat.

aisujd1
komentarz
komentarz
13 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Jakich, co w nich robisz, z jakich silników korzystasz?

 

Realizacja dzwieku w daw. Nie chce zlozyc nie wiadomo jakiego potwora, do tej pory pracowalem na laptopie (co prawda wydajnym ale dalej laptopie) wiec taki PC bylby I tak duzym skokiem wydajnosci. W niedalekiej przyszlosci pomysle o tym czy nie dolozyc 16gb ramu, bo poki co 6 tys to maksymalna kwota jaka chce wydac na pc. Co to znaczy ram z wiekszym potencjalem? A odnośnie mobo, łopatologicznie, dlaczego asus x570 p bedzie lepsze od tuf?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Godzinę temu, aisujd1 napisał:

Co to znaczy ram z wiekszym potencjalem?

Te kości dobrze się kręcą, możesz uzyskać nawet taktowanie 3600MHz przy opóźnieniach 15/16CL no i są zdecydowanie tańsze.

 

Godzinę temu, aisujd1 napisał:

A odnośnie mobo, łopatologicznie, dlaczego asus x570 p bedzie lepsze od tuf?

Jedna z tańszych i lepszych płyt, dość chłodna sekcja zasilania jak na tą cenę.

aisujd1
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

Te kości dobrze się kręcą, możesz uzyskać nawet taktowanie 3600MHz przy opóźnieniach 15/16CL no i są zdecydowanie tańsze.

 

Jedna z tańszych i lepszych płyt, dość chłodna sekcja zasilania jak na tą cenę.

 

Skladam teraz ten zestaw patrzac rowniez na benchmarki i zastanawiam sie czy nie lepiej doplacic 100zl i wziac drugi CS3030 1TB zamiast tego SX600Pro? Druga kwestia, to że gdzie nie czytam to ktos pisze ze oba te dyski mocno sie grzeja. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

SX6000Pro tak, PNY CS3030 jest dużo szybsza. Nie spotkałem się z problemem gorącego kontrolera na tym PNY. Nawet jeśli kosztradiatora M.2 to kilka dych.

aisujd1
komentarz
komentarz
25 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

SX6000Pro tak, PNY CS3030 jest dużo szybsza. Nie spotkałem się z problemem gorącego kontrolera na tym PNY. Nawet jeśli kosztradiatora M.2 to kilka dych.

Chciałbym sie jeszcze zapytac, co sadzisz o mobo MSI X570 Gaming Edge WiFi? Suma ceny karty sieciowej z mobo asusa jest odrobine wieksza dlatego zainteresowala mnie ta plyta.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
12 minut temu, aisujd1 napisał:

MSI X570 Gaming Edge WiFi

Gorąca sekcja, Asus X570-P lepiej znacznie pod tym względem wypada.

WI--fi możesz dorzucić w postaci karty sieciowej na PCI-E.

aisujd1
komentarz
komentarz
20 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Gorąca sekcja, Asus X570-P lepiej znacznie pod tym względem wypada.

WI--fi możesz dorzucić w postaci karty sieciowej na PCI-E.

 

W takim razie juz wszystko wiem. Koniec koncow bede zamawial SX8200Pro zamiast SX6000Pro. Dzieki za pomoc, temat do zamkniecia

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.