x-kom hosting

Jak można poradzić sobie z sennością?

Netinternet
utworzono
utworzono

Czasami jest jak że całą noc albo połowę nocy się leży i ciężko jest usnąć i potem gdy się rano idzie do pracy to czuje się ogromną senność i się czuje że się nie da rady i się mimowolnie zasypia i co wtedy jak ktoś pracuje jako kasjer w sklepie albo w jakimś innym zawodzie że nie można pozwolić sobie na chwilę przerwy?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie ma takiego zawodu w którym nie można pozwolić sobie na chwilę przerwy. Przynajmniej ja takiego nie znam.

Kiedyś zrobiono doświadczenia na szczurach ( nie pytajcie skąd to wiem, bo było to w czasach gdy się czytało z papieru i gdzieś to wyczytałem). Puszczono je w takim kółku, które ciągle się obracało, coś jak diabelski młyn, tak że ciągle biedne musiały biec. No i ci naukowcy się dziwili, ze one tak biegają kilka dni ale nie śpią.

Dopiero kiedy przyjrzeli się dokładniej to okazało się, że szczur podbiega do góry kółka i kilka sekund nie musi biec dopóki kółko nie obróci się i szczur nie znajdzie się na stoku i chcąc nie chcąc musi zbiec, żeby się nie wykopyrtnąć. Te kilka sekund wystarczyło szczurowi, żeby się przespać i zregenerować.

Nie polecam kilku sekund przerwy w pracy ale pół godziny snu wystarczy. Na zachodzie pracując powyżej 6 godzin należy się pół godziny przerwy- niepłatnej. I to jest dobre. Nie pracuję nie płacą ale ten czas jest dla mnie. W Polsce nadal jest socjalistyczny kodeks pracy i mamy 15 minut przerwy, która jest płatna tak więc, każdy niewydarzony menadżer może się przyczepić, że za długo siedzimy. polecam kilkanaście minut snu w czasie pracy. Pomoże na pewno tak jak szczurom.

Ewentualnie zasiłek. Urzędy pracy nie otwierają wcześnie tak, że wyspać się można.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

W przypadku mojej pracy wystarczy, że coś zaczyna iść bądź reagować nie tak jak trzeba i już jestem przytomna :lol2: 

[jestem laborantką w takim jednym labie chemicznym]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.