x-kom hosting

Pytanie o zasilacz i dodatkowe chłodzenie

Sawek81
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. To mój pierwszy post więc jeśli źle wybrałem wątek to z góry przepraszam.

 

Przymierzam się do zakupu komputera do grania. Jeden ze sklepów przygotował mi już konfigurację takiej maszyny.

W środku znajdzie się m.in.:

- procesor Intel Core i7-8700 (3.20GHz)

- 32 GB ramu

- karta graficzna G-Force RTX2060 Super Gigabyte 8GB

- dysk SSD (500GB) i dysk HDD (2TB)

 

Do tego dołożony jest zasilacz Silentium PC VERO M2 600W 80+ Bronze. I tu zastanawiam się czy taka moc zasilacza (600W) będzie wystarczająca. Czytałem gdzieś, że dla tej karty graficznej zalecany zasilacz to 550W.

 

Wszystko ma być zamknięte w obudowie SilentiumPC Armis  AR3 TG. Obudowa ma dwa wentylatory. I tu moje  drugie pytanie, czy istnieje konieczność montowania w niej jakichś dodatkowych wiatraków? Czy te 2 które są wstawione fabrycznie wystarczą do wydajnego chłodzenia całości? Dodam tylko, że  w przyszłości nie planuje podkręcać karty graficznej ani wprowadzać innych modyfikacji.

TMRE
komentarz
komentarz

Jeżeli dla karty graficznej wymagane jest co najmniej 550W, należy uwzględnić też inne podzespoły, które też będą zasilane. Dla Ciebie bezpieczniej i najrozsądniej będzie 650W, tym bardziej, że chcesz dołożyć dodatkowe wentylatory. 

Tutaj masz zasilacz, z certyfikatem Gold i 60-miesięczną gwarancję producenta:

https://www.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/silentiumpc-supremo-fm2-gold-650w-80-gold.bhtml?gclid=Cj0KCQjwt5zsBRD8ARIsAJfI4BhUEKa9RK2VgNgEbxcUEgs3h8iDHYA6OimYOmPoEC0LRSb7KomhR9YaAupEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Darecki1991
komentarz
komentarz (edytowane)

A nie wolisz żeby ktoś ogarnięty z forum przygotował Ci zestaw, który złoży wybrany przez Ciebie sklep? Do czego masz mieć ten komputer? Bo jeśli do gier to 32GB pamięci jest zbędne i można dołożyć do czegoś innego. Jaki masz budżet i pod jaki monitor będziesz to podpinał?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
3 godziny temu, TMRE napisał:

Dla Ciebie bezpieczniej i najrozsądniej będzie 650W, tym bardziej, że chcesz dołożyć dodatkowe wentylatory. 

Tutaj masz zasilacz, z certyfikatem Gold i 60-miesięczną gwarancję producenta:

https://www.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/silentiumpc-supremo-fm2-gold-650w-80-gold.bhtml?gclid=Cj0KCQjwt5zsBRD8ARIsAJfI4BhUEKa9RK2VgNgEbxcUEgs3h8iDHYA6OimYOmPoEC0LRSb7KomhR9YaAupEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Taki zestaw w grach nie pobierze nawet 300W ze ściany, realnie jeszcze mniej. Po co mu te 650W? w tej kasie mamy jednostki lepsze jakościowo z 10 letnia gwarancją i półpasywnym układem pracy wentylatora jak Seasonic FOCUS Plus Gold 550

 

Tak jak wyżej podaj budżet oraz jaki masz monitor.

I7 8700 z RTX 2060S to niezbyt dobre połączenie, w grach lepiej spisze się w tej cenie Ryzen 3600 z RTX 2070S, jeszcze zostanie na szybki RAM.

Sawek81
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję wszystkim za odzew. Uściślając:

- budżet to 6500 zł

- RAM DDR4 32GB PC3000 BALLISTIX Dual CL15

- monitor, pod który byłoby to podpięte to AOC CQ32G1 (31,5 cala) (na razie nie kupiony, więc za ewentualne sugestie w tym temacie też byłbym wdzięczny, ważne aby została mniej więcej taka przekątna ekranu i cena w okolicy 1500 zł).

- komputer do grania ale głównie tryb singleplayer (bez grania w sieciówki czy jakiegoś streamowania rozgrywek)

 

Co do dodatkowego wentylatora w obudowie to póki co chciałem zasięgnąć rady czy w ogóle jest konieczność montowania takiego dodatkowego chłodzenia w moim obecnym zestawie.

 

32 gb ramu to za dużo? Zawsze mi się wydawało, że im więcej tym lepiej:))

 

Darecki1991 - do kogo miałbym się zwrócić o przygotowanie takiej konfiguracji?

Godzinę temu, Sawek81 napisał:

Dziękuję wszystkim za odzew. Uściślając:

- budżet to 6500 zł

- RAM DDR4 32GB PC3000 BALLISTIX Dual CL15

- monitor, pod który byłoby to podpięte to AOC CQ32G1 (31,5 cala) (na razie nie kupiony, więc za ewentualne sugestie w tym temacie też byłbym wdzięczny, ważne aby została mniej więcej taka przekątna ekranu i cena w okolicy 1500 zł).

- komputer do grania ale głównie tryb singleplayer (bez grania w sieciówki czy jakiegoś streamowania rozgrywek)

 

Co do dodatkowego wentylatora w obudowie to póki co chciałem zasięgnąć rady czy w ogóle jest konieczność montowania takiego dodatkowego chłodzenia w moim obecnym zestawie.

 

32 gb ramu to za dużo? Zawsze mi się wydawało, że im więcej tym lepiej:))

 

Darecki1991 - do kogo miałbym się zwrócić o przygotowanie takiej konfiguracji?

Jeszcze dodam, że koszt monitora nie wlicza się do założonego budżetu (6500 zł)

Darecki1991
komentarz
komentarz

Poczekaj moment i zestaw ogarnie Ci np.: UnnamedPlayer albo KillaHill albo jeszcze ktoś inny, na bank będziesz zadowolony!

Póki co 32GB nie wykorzystasz w grach, a zawsze możesz kasę zainwestować w coś lepszego, kartę graficzną na przykład J

 

Sawek81
komentarz
komentarz
13 minut temu, Darecki1991 napisał:

Poczekaj moment i zestaw ogarnie Ci np.: UnnamedPlayer albo KillaHill albo jeszcze ktoś inny, na bank będziesz zadowolony!

Póki co 32GB nie wykorzystasz w grach, a zawsze możesz kasę zainwestować w coś lepszego, kartę graficzną na przykład J

 

 

Ok, w takim razie poczekam.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Sawek81 napisał:

AOC CQ32G1

144Hz WQHD to tutaj trzeba zdecydowanie mocniejsza kartę niż RTX 2060S.

 

Co prawda 200zł drożej https://proline.pl/koszyk/68cce596

ale masz CPU 6 rdzeni / 12 wątków, RTX 2080 Super z dobrym chłodzeniem, 1TB SSD na NVMe, dużo bardziej przewiewna obudowa Fractala, znacznie lepszy jakościowo zasilacz Seasonica z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

TMRE
komentarz
komentarz
4 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

Taki zestaw w grach nie pobierze nawet 300W ze ściany, realnie jeszcze mniej. Po co mu te 650W? w tej kasie mamy jednostki lepsze jakościowo z 10 letnia gwarancją i półpasywnym układem pracy wentylatora jak Seasonic FOCUS Plus Gold 550

 

 

Zestaw może nie, ale lepiej dołożyć i kupić o większej mocy według mojej opinii.  

Sawek81
komentarz
komentarz
3 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

144Hz WQHD to tutaj trzeba zdecydowanie mocniejsza kartę niż RTX 2060S.

 

Co prawda 200zł drożej https://proline.pl/koszyk/68cce596

ale masz CPU 6 rdzeni / 12 wątków, RTX 2080 Super z dobrym chłodzeniem, 1TB SSD na NVMe, dużo bardziej przewiewna obudowa Fractala, znacznie lepszy jakościowo zasilacz Seasonica z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Ok, dziękuję za pomoc. A co sądzisz o karcie GeForce RTX2070 Super Gaming OC 8GB  GDDR6 (Kod producenta GV-N207SGAMING OC-8GC)? Czy warto rozważyć zakup tej karty zamiast RTX2060, który jest w mojej bazowej konfiguracji. Czy różnice między tymi dwoma modelami są na tyle duże, że warto przepłacić te kilka stów?

 

Nie napisałem tego, ale do zestawu potrzebuję również Win10, więc RTX2080 choć fajny trochę jednak zawyża całkowity koszt komputera.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
23 godziny temu, TMRE napisał:

ale lepiej dołożyć i kupić o większej mocy według mojej opinii.  

Żadne lepiej bo to gorsza jednostka, wręcz nieopłacalna a 550W wystarcza do 99% konfiguracji nawet pod zestaw z GPU pokroju RTX 2080S.

 

Skoro ma być tu jeszcze system to nadal łapiesz się na zestaw z RTX 2080 https://proline.pl/koszyk/359e7311

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.