x-kom hosting

Nowy smartfon do 1500zł

Verbatov
utworzono
utworzono

Cześć, szykuję się do kupna nowego telefonu i chciałbym żebyście mi coś polecili. Interesuje mnie telefon bezawaryjny, solidny i niemulący po jakimś czasie, który spokojnie wytrzyma 3-4 lata. Mój budżet jest do 1500zł. Obecnie mam nokie z windowsem, która działa już od 6 lat bez zarzutu, ale w końcu trzeba przerzucić się na coś nowszego, dlatego liczę na Was ;)

BODZIOjzs
komentarz
komentarz

Android czy iOS?

Verbatov
komentarz
komentarz

A co jest lepsze? To i to może być byleby do 1500zł.

BODZIOjzs
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o iOS to nowy iphone 7 lub używany w stanie idealnym 7+ znajdziesz w tej cenie. Obydwa telefony bardzo dobre, a jeżeli lubisz większe telefony to 7+ zdecydowanie - lepsza bateria i aparat.

Jeżeli chodzi o Android to Xiaomi mi9/p30 lite. W samsunga bym nie szedł ze względu na masakrycznie duże koszta naprawy :)

bahringer.sophie
komentarz
komentarz

Nie jestem fanką Androida. Na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze troszkę i kupiła nowego iPhona. 

Verbatov
komentarz
komentarz

No właśnie zastanawiałem się nad Samsungiem, a konkretnie nad modelami a20 i a40. Ja to chciałbym mieć taki telefon jak moja Nokia żeby przez 6 lat nie musieć go naprawiać, są takie? :D Nowy Iphone  kosztuje prawie 2 tys. chyba że powystawowe na allegro z krótką gwarancją, poza tym Apple kojarzy mi się ze snobami.

Tesel
komentarz
komentarz

Do 1500 zł nie kupi żaden nowy iphon :P kupować kilkuletni? No nie

Sam masz nokie i widzisz że sprzęt pierwsza klasa ;) gdyby nie stracił wsparcia to sam dalej używałbym lumie :P

 

Dobra ale do rzeczy telefon do 1500 zł Xiaomi Mi 9 SE bardzo duży plus jest mega poręczny nie taki duży co ówczesne smartfony :)

- świetny wyświetlacz i bateria
- aparat niczego sobie

- mocny procesor

Verbatov
komentarz
komentarz

Nie słyszeliście że Huawei dostało bana od USA? Dlatego wolałbym omijać chińskich producentów. Skoro moja Nokia jest taka wytrzymała to może kupić Nokie z Androidem? Co sądzicie o modelu 5.1? Chyba że mi polecicie jakiś inny dobry telefon ze średniej półki, byle nie od chińczyka.

Youki
komentarz
komentarz

Nokia też teraz należy do Chińskiej firmy HMD :E

Huawei to firma która dostarcza też nadajniki, sieć 4G/5G i dlatego Trump wziął się za nich jako kolejny punkt wojny handlowej vs Chiny. 

Tesel
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Verbatov napisał:

Nie słyszeliście że Huawei dostało bana od USA? Dlatego wolałbym omijać chińskich producentów. Skoro moja Nokia jest taka wytrzymała to może kupić Nokie z Androidem? Co sądzicie o modelu 5.1? Chyba że mi polecicie jakiś inny dobry telefon ze średniej półki, byle nie od chińczyka.

Po tej wojnie tylko ceny Huawei w Polsce poszły w dół :P

Verbatov
komentarz
komentarz

No dobra, to jest coś jeszcze godnego polecenia oprócz huawei i xiaomi?

Youki
komentarz
komentarz

Samsung A70 możesz szukać w tej cenie. 

Brzezik
komentarz
komentarz

Nie ma co się obawiać smartfonów z Chin, które są w sprzedaży. Te będą mieć zachowane aktualizacje. Problem realnie dotyka modeli wchodzących na rynek tj. Mate 30 i kolejne. 

 

Za 1500 zł dobrze się sprawdzi Huawei: 

https://www.x-kom.pl/p/441952-smartfon-telefon-huawei-p20-dual-sim-64gb-czarny.html 

Samsung A50:

https://www.x-kom.pl/p/485361-smartfon-telefon-samsung-galaxy-a50-sm-a505fn-white.html 

 

Jest też jeszcze wspomniany wcześniej Xiaomi Mi 9 SE, a jeśli nie chcesz Chińczyka - bo nie, dołożyłbym do iPhone 8(telefon zasadniczo z krótkim stażem na rynku - 2 lata i ze wsparciem na pewno na kolejne 3-4 lata od Apple). Cena powinna pojawiać się w okolicach 2000 zł za nowy w wersji 64 GB. 

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

Wolę po prostu unikać firm z Chin i tyle, przezorny zawsze ubezpieczony. Przyjrzę się temu Samsungowi A50 bo wygląda ciekawie, mam tylko nadzieję że znajdę go w dobrej cenie żeby nie przekroczył mojego budżetu. Dzięki za pomoc :)

BODZIOjzs
komentarz
komentarz
16 hours ago, Verbatov said:

Wolę po prostu unikać firm z Chin i tyle, przezorny zawsze ubezpieczony. Przyjrzę się temu Samsungowi A50 bo wygląda ciekawie, mam tylko nadzieję że znajdę go w dobrej cenie żeby nie przekroczył mojego budżetu. Dzięki za pomoc :)

Pamiętaj tylko, że samsungi są jedne z najdroższych w naprawie :)

Verbatov
komentarz
komentarz

A często się psują? :D

BODZIOjzs
komentarz
komentarz
19 hours ago, Verbatov said:

A często się psują? :D

No ja pracując w serwisie miałem bardzo dużo przypadków wypalonych ekranów.

TassmanDevil
komentarz
komentarz (edytowane)

Poza Samsungiem i Huawei są jeszcze inni producenci których można wziąć pod uwagę. Skoro szukasz czegoś na lata, na pewno nie obawiałbym się Samsunga. Fakt w naprawie tutaj mówimy o naprawie wyświetlacza to koszta są drogie. Polecam również w tej cenie coś od firmy Asus, czy nowa Nokia. Większość ma czysty system co usprawnia działanie systemu no i wsparcie aktualizacji:)

 Asus Zenfon Max Pro m2

Ciekawa w fajnej promocji jest Motorola one Vision, 128GB Rom plus 4Gb Ram. Długie wsparcie aktualizacji i cena spoko;) 

Motorola

Podałem linki poglądowe;) 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Verbatov
komentarz
komentarz

Sorry za małe zamieszanie ale doszedłem do wniosku że 1000zł to jest max co mogę wydać na telefon. Interesuję mnie przede wszystkim żeby miał dobry aparat i był mało awaryjny. Co moglibyście mi polecić? 
@TassmanDevil będę brał pod uwagę te telefony bo są w dobrej cenie, ale wolałbym też przyjrzeć się telefonom w podobnej cenie ze stajni Samsunga. Mógłbyś coś doradzić?

TassmanDevil
komentarz
komentarz

Samsung A40 To co mogę polecić jako minimum od Samsunga. Faktycznie jest to minimum, A20e czy też A10, nawet nie bierz pod uwagę. Najtańszy Samsung godny uwagi to A40, ale tak jak wcześniej pisałem w tej cenie konkurencja wypada bardzo przyzwoicie. Samsung z racji renomy i pozycji na rynku będzie najdroższy:)

BODZIOjzs
komentarz
komentarz

jak na taki budżet to zostaje tylko Xiaomi :D

Verbatov
komentarz
komentarz

Zdecyduję się na tego Samsunga A40. Serwis benchmark zalicza A40 do top 5 modeli Samsunga. Wiecie może gdzie mógłbym go kupić najtaniej? W Media Expert kosztuje prawie 1200zł..

Tesel
komentarz
komentarz

Wiele sklepów sprzedaje z nie oficjalnych dystrybucji to będzie taniej ale potem problemy z gwarancja trzeba uważać

A40 to słaby telefon za 1200 zł

Verbatov
komentarz
komentarz

No właśnie wiem że na allegro mogą być problemy z gwarancją. Chyba lepiej zapłacić trochę więcej i mieć spokojną głowę. 
@Tesel to jaki według Ciebie jest lepszy? Zależy mi na dobrym aparacie i bezawaryjności za ok 1000zł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.