x-kom hosting

Używany Iphone 6s

NoName_
utworzono
utworzono

Witam. Tak, jak w tytule przymierzam się do zakupu używanego ip 6s. Jako iż wcześniej nie używałem ios'a to nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat. Tak więc na co zwracać uwagę przy zakupie? Z tego co widziałem to jest jakieś konto iclodu czy jakoś tak i ponoć z blokadą nie telefon nie może korzystać praktycznie z podstawowych codziennych opcji. Poza tym co na co jeszcze muszę zwrócić uwagę? Proszę o konkretną odpowiedź na temat, ponieważ nie chce wywoływać kłótni android vs ios bo to jest bez sensu.

Youki
komentarz
komentarz
9 minut temu, NoName_ napisał:

Poza tym co na co jeszcze muszę zwrócić uwagę

Na stan baterii, ogólny stan oraz czy jest wylogowany z konta iCloud, bo to już mocno leciwy telefon

NoName_
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Na stan baterii, ogólny stan oraz czy jest wylogowany z konta iCloud, bo to już mocno leciwy telefon

Stan baterii, na jakim poziomie jest okej? (ile %) ? To konto iCloud zawsze można utworzyć, czy jak? Poza tym gdzieś kiedyś słyszałem żeby patrzeć na jakiś numer identyfikacjyjny w celu sprawdzenia czy nie jest kradziony, oryginalny ?

Youki
komentarz
komentarz
24 minuty temu, NoName_ napisał:

To konto iCloud zawsze można utworzyć, czy jak?

Chodzi o to, by osoba od której kupujesz wylogowała się z tego konta zanim odda Ci telefon.

 

BODZIOjzs
komentarz
komentarz
14 hours ago, NoName_ said:

Stan baterii, na jakim poziomie jest okej? (ile %) ? To konto iCloud zawsze można utworzyć, czy jak? Poza tym gdzieś kiedyś słyszałem żeby patrzeć na jakiś numer identyfikacjyjny w celu sprawdzenia czy nie jest kradziony, oryginalny ?

1. Sprawdzenie śrubek przy gnieździe ładowania (po gwincie śruby będzie widać czy telefon był rozkręcany czy nie)

2. Sprawdzenie kamerek, głośników, mikrofonów, zabawa jasnością góra dół, sprawdzenie wifi, włożenie karty gsm itp

3. Sprawdzenie czy jest wylogowany z iCloud.

4. Sprawdzenie kondycji baterii w ustawieniach - przyjęło się, że baterie powinno się wymienić przy około 80-84%

5. Sprawdzenie na stronie apple - checkcoverageapple.com tam wpisujesz numer seryjny

6. Sprawdzenie czy na pudełku jest ten sam numer seryjny co na telefonie.

 

Polecam:

- Wejść w notatki (bo biały ekran) i popatrzeć czy nie ma plam albo przebarwień

- Posprawdzać przyciski boczne i przełącznik wibracji

- Zadzwonić na 112 na kilka sekund i przykryć palcem czujnik zbliżeniowy obok głośnika aby sprawdzić czy działa. ( jeżeli działa to ekran zrobi się czarny)

NoName_
komentarz
komentarz
Dnia 20.09.2019 o 09:23, BODZIOjzs napisał:

1. Sprawdzenie śrubek przy gnieździe ładowania (po gwincie śruby będzie widać czy telefon był rozkręcany czy nie)

2. Sprawdzenie kamerek, głośników, mikrofonów, zabawa jasnością góra dół, sprawdzenie wifi, włożenie karty gsm itp

3. Sprawdzenie czy jest wylogowany z iCloud.

4. Sprawdzenie kondycji baterii w ustawieniach - przyjęło się, że baterie powinno się wymienić przy około 80-84%

5. Sprawdzenie na stronie apple - checkcoverageapple.com tam wpisujesz numer seryjny

6. Sprawdzenie czy na pudełku jest ten sam numer seryjny co na telefonie.

 

Polecam:

- Wejść w notatki (bo biały ekran) i popatrzeć czy nie ma plam albo przebarwień

- Posprawdzać przyciski boczne i przełącznik wibracji

- Zadzwonić na 112 na kilka sekund i przykryć palcem czujnik zbliżeniowy obok głośnika aby sprawdzić czy działa. ( jeżeli działa to ekran zrobi się czarny)

Dzięki wielkie, o to mi chodziło. Tylko jeszcze jedno pytanko ile % kondycji baterii jest całkiem okej? Napisałeś, że 80-84% to już wymiana, 85-90 w górę będzie opcjonalne?

BODZIOjzs
komentarz
komentarz
On 9/21/2019 at 11:23 AM, NoName_ said:

Dzięki wielkie, o to mi chodziło. Tylko jeszcze jedno pytanko ile % kondycji baterii jest całkiem okej? Napisałeś, że 80-84% to już wymiana, 85-90 w górę będzie opcjonalne?

generalnie i tak wszystko zalezy od konkretnego egemplarza bo zdarzają się przypadki że ma 88% kondycji a i tak gubi napięcie i telefon potrafi się sam wyłączyć. W razie czego wymiana baterii w 6s to jakies 100/120 zł więc nie duży koszt. Ciężko będzie ci znaleźć egzemplarz który będzie miał powyżej 90% fabrycznej baterii, ale tak jak piszesz szukałbym powyżej 86/87%

NoName_
komentarz
komentarz
10 godzin temu, BODZIOjzs napisał:

generalnie i tak wszystko zalezy od konkretnego egemplarza bo zdarzają się przypadki że ma 88% kondycji a i tak gubi napięcie i telefon potrafi się sam wyłączyć. W razie czego wymiana baterii w 6s to jakies 100/120 zł więc nie duży koszt. Ciężko będzie ci znaleźć egzemplarz który będzie miał powyżej 90% fabrycznej baterii, ale tak jak piszesz szukałbym powyżej 86/87%

Okej, rozumiem. No wiadomo, że będzie ciężko, ale wydaję mi się, że jak na  tel do 600zł to i tak bardzo dobrze. Kupuję w razie w jakby mi główny wysiadł więc wiesz.

bahringer.sophie
komentarz
komentarz

Lepiej kupić nowy telefon ale tańszy. 

NoName_
komentarz
komentarz
Dnia 24.09.2019 o 13:42, bahringer.sophie napisał:

Lepiej kupić nowy telefon ale tańszy. 

Nowy kosztuje ok. 1200 więc nie opłacalne za 650 mogę mieć używany, z niewielkimi śladami użytkowania, pudełkiem papierami etc. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.