x-kom hosting

Komputer do gier 5000zł monitor 1000zł

xKanBei
utworzono
utworzono

Siemka,
chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w doborze sprzętu.

Główne cele:
-granie w lola na profesionalnym poziomie (chciałbym osiągać stałe fps ok. 140)
-codzienny użytek
-prace biurowe

Potencjalne cele:
-streaming
-obróbka zdjęć/video/muzyki 

Komputer ma służyć do głównych celów i tak chciałbym go zbudować. Te owe potencjalne cele proszę potraktować w taki sposób że nie chciałbym dokonywać zmian aby na poziomie początkowym działać w wymienionych płaszczyznach.

Komputer do 5k, ewentualnie lekko ponad.
Monitor do 1k, ewentualnie lekko ponad, całkowicie pod lola.

Buduję całkowicie od 0, potrzebuję napędu optycznego.
Czy zamierzasz podkręcać? NIE WYKLUCZAM (mogę prosić o dwie opcje?)
Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? OBOJĘTNIE
Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? NIE

Pytania:
1. Gdzie kupować?
2. Czy jest jakaś zauważalna różnica w pracy na systemie między win10, a win7 poza różnicami wyglądu?
3. Czy warto kupować orginalnego win7/10?

Prosiłbym o podesłanie zestawów w koszykach.
(Korzystam z starego smarfona i bardzo trudno o płyność w przeglądarce)
 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W tej chwili tylko WIN10 masz dostępny w sklepach.

Będą tu bardziej wymagające tytuły niż LoL?

 

https://proline.pl/koszyk/fc04e57c

Ryzen 3600, 16GB RAM z  potencjałem OC, mocne GPU w postaci RX5700XT z dobrym chłodzeniem, SSD 512GB na NVMe, porządny zasilacz Seasonica z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją, wszystko w przewiewnej obudowie z piwnica na PSU, do tego 144Hz szkiełko na matrycy Va oraz WIN 10.

xKanBei
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko lol. Mam potencjał aby wejść do e-sportu. Niezwykle utrudnia mi to pc z fps na poziomie 30 i mniej w walkach.

Dlaczego w taki sposób dobrany procesor do karty graficznej?

Isomane
komentarz
komentarz
43 minuty temu, xKanBei napisał:

Dlaczego w taki sposób dobrany procesor do karty graficznej?

Po prostu procesor i karta graficzna są opłacalne w swojej cenie. Jakąś alternatywę stanowiłby obecnie tani Ryzen 5 2600 ale przy 5k zł spokojnie można 3600 włożyć. Do 7 3700x dopłacać się nie opłaca, jeżeli komputer ma być wykorzystywany do gier, szczególnie w tym przedziale cenowym. i5-9600k też średnio bo jedno, że o połowę mniej wątków, co może w LoLu przeszkody by nie stanowiło ale na pewno będzie to mniej przyszłościowe rozwiązanie. Druga sprawa, że ciężko będzie o późniejszy upgrade patrząc przez pryzmat ich strategii z brakiem kompatybilności nowych generacji względem wcześniejszych chipsetów. I podobnie karta graficzna, w tej cenie po prostu najlepsza opcja.

KillaHill
komentarz
komentarz

Jeżeli lol, to nie ma sensu pchać się w takie GPU.

Spokojnie dajesz GPU typu GTX 1650 czy RX 570. 

 

Zaoszczędzone prawie 2000 zł można przeznaczyć czy to na monitor 21:9 czy też np na lepszy CPU i bardziej przyjazne nastawienie pod pracę z video, grafiką itp. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.