x-kom hosting

Komputer 2500-3000

Liza mona
utworzono
utworzono

Hej, potrzebuje pomocy, kompletnie nie znam się na komputerach a chciałabym zakupić „składaka” w cenie 2500-3000zł. Zaznaczę, że komputer będzie przeznaczony przede wszystkim do gier. Czy mogła bym prosić o pomoc gdzie najlepiej szukać takiego komputera (najlepiej Wrocław i okolice)? Czy lepiej samemu kupić podzespoły i dać komuś do złożenia? I najważniejsze jakiej „mocy” sprzęt najlepiej kupić? Proszę o wyrozumiałość ale kompletnie się na tym nie znam a obawiam się, że jak pójdę do sklepu to wcisną mi byle co byle tylko sprzedać. 

Matmazhed
komentarz
komentarz

Najlepiej będzie jeśli sam wybierzesz części i zlecisz stronie, lub miejscowemu sklepowi komputerowemu złożenie go. Podzespoły od 2.5k do 3k masz tutaj na forum w polecanych zestawach, moim zdaniem bardzo dobre konfiguracje. Licz się z tym, że za montaż komputera trzeba zapłacić, jak i za sam system, chyba, że sam sobie z tym jakoś poradzisz.

Liza mona
komentarz
komentarz

Dziękuje :)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Masz już jakiś monitor, model?

System musi być w cenie?

 

Z montażem nie ma problemu bo tym się zajmie sklep za przysłowiową złotówkę.

  • 2 tygodnie później...
Matmazhed
komentarz
komentarz

Gotowców nie kupujemy. Cenowo wygląda zbyt pięknie za tą specyfikację, więc coś musi być nie tak. Używane części, niemarkowe komponenty. Później by wyszło co kupiłeś tak na prawdę.

eryk93
komentarz
komentarz

Nie opłaca się, jeśli cena do 3tys, to za te kwotę można dobrać podzespoły na których popracujesz przez długi czas, a składaki... odradzam ;)

slivero
komentarz
komentarz
14 minut temu, Liza mona napisał:

Zdecydowanie słaba opcja, jeśli chodzi o ten zestaw.

 

Sklep X-KOM oferuje za 79 zł złożenie jednostki z wybranych przez Ciebie podzespołów. To bardzo dobra opcja jeśli nie czujesz się na siłach i nie masz odpowiedniej wiedzy w tym temacie. 

 

W kwocie do 3000 zł pod gry wybrałbym na Twoim miejscu:

 

Intel Core i5-9400F

MSI B360M PRO-VH

HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)

SilentiumPC Signum SG1M

SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG

Zotac GeForce GTX 1660 Gaming AMP 6GB GDDR5

 

Razem: 3053 zł + 79 zł usługa. 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 22.09.2019 o 21:09, UnnamedPlayer napisał:

Masz już jakiś monitor, model?

System musi być w cenie?

 

Niewiele drożej masz przecież wydajniejsze połączenie w postaci Ryzen 2600 + GTX 1660TI https://proline.pl/koszyk/f7f81f83

do tego szybszy RAM 3000MHz z dużym potencjałem OC, obudowa w bardziej przewiewnej wersji.

  • 2 tygodnie później...
Liza mona
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za pomoc komputer kupiłam bardzo podobny kilku podzespołów nie było i są inne ale podobno tez dobre :) ale mam inny problem a mianowicie: stwierdziłam, że windowsa 10 Home zainstaluje w domu. Mam płytę z windowsem ale jest problem bo po podłączeniu komputera do monitora wyświetla się brak sygnału i nie da się nic zrobić komputer działa, słychać że płytę też czyta ale nie ma obrazu. Monitor to acer nitro vg240ybmiix. Proszę o pomoc co mam zrobić :( 

eryk93
komentarz
komentarz

Podpiąłeś monitor pod płytę główną czy pod kartę graficzną? 

Liza mona
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc nie wiem. Przypięty był dołączonym kablem ze śrubami ale znalazłam kabel hdmi z x-boxa i już działa :) 

eryk93
komentarz
komentarz

No to super ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.