x-kom hosting

5000 gry/stream

freez94
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie.

 

Do wydania jak w tytule 5000zł. Posiadam swoje dyski więc nie będą mi potrzebne w zestawie. Głównie moim celem będzie granie oraz streamowanie ( starsze i nowe tytuły). Możliwe że w przyszłości montowanie jakiś filmów. Nie zależy mi by grafika była jak najlepsza głownie by stream szedł płynnie ponieważ mój aktualny komputer nie radzi sobie zbyt dobrze. Dodatkowo mam monitor Benq 2411 więc pytanie następujące ponieważ kupowałem go 4 lata temu czy nie będzie problemu z podłączeniem do nowszych kart graficznych? 
W aktualnym komputerze posiadam msi radeon r9 380. Wiec obstawiam co zaproponujecie będzie znaczącym skokiem w obrazie. Ale głównie zależy mi by obraz na streamie był dobry. Jeśli mógłbym prosić dodatkową alternatywę dla mojego problemu do 4tyś chętnie zobaczę i przeczytam wasze za i przeciw.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

MeksykańskiWojownik
komentarz
komentarz

Jakie masz te dyski? Nie powinno być problemu z monitorem. 

Ja złożyłem swój komputer za 4500 pln ostatnio do tego dokupiłem nowy monitor od AOC do grania g2460pf 144hz i wyszło razem 5300 bez systemu.
Głównie będziesz postawiony przed wyborem co do procesora AMD vs Intel. Wiele osób poleca AMD, ja osobiście wybrałem i5 9400F do swojej konfiguracji. Jeśli chodzi o GPU to proponował bym RTX2060 Super chipset, i albo AORUSA Gigabyte albo kierował się w stronę ASUS Rog. Jeśli chodzi o kartę i chipset 2060 Super, poświęciłem temu okolo 2 tygodnie i skrupulatnie przygladalem sie róznym tabelką, opinią i oglądałem video testy - po około miesiącu uzytkowania moja karta sprawuje się bardzo dobrze. 
Jak byś chciał zupgradeować dyski to raczej nie ma sensu bawić się w HDD, tylko od razu brać SSD które są obecnie dosyć tanie. Ja sam wybrałem wersję Nvme dysków. 
U mnie to wyglądało tak https://www.morele.net/inventory/info/21e5eb39/
Zapewne można wsadzić lepsze chłodzenie, chociaż póki co to plus dodatkowe wentylatory sigma w obudowie dają sobie radę wyśmienicie. 
Jeśli chodzi o zasilacz to postawiłem na beQuiet chociaż Seasonic jest również super opcją. 
Ja komputer głównie używam do grania soloq i treningu, ale czasem odpale jakiegoś cska, to w 144hz z Ultra Low Latency mode bardzo płynnie się gra. Z procesorem od AMD na pewno mozna isc w strone wyzej taktowanych pamieci RAM ale szczerze mowiac nie za bardzo się na ramach znam. Kiedyś mi tutaj pomogli dlatego staram się coś dać od siebie.
Powodzenia

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W kwocie ~4000zł https://proline.pl/koszyk/7d8a583e

Ryzen 3600, wydajność w grach lepsza niż i5 9400F, do tego dodatkowe wątki pod stream, RX 5700 wydajność blisko RTX 2060S, lepszy jakościowo zasilacz Seasonica, RAM z lepszym potencjałem OC, do tego Fera pod ewentualne OC.

Mając te 5000zł to samo z RTX 2070S lub Ryzen 3700X na X570 wraz z RTX 2060S z dobrym chłodzeniem https://proline.pl/koszyk/022dcbe5

freez94
komentarz
komentarz

Witam ponownie.

Poczytałem trochę i okazało się, że 144hz mam tylko przez Dvi a żadna z powyższych proponowanych kart nie ma wejścia DVi. Więc jaką w tym wypadku proponujecie ?
Zapomniałem dodać że nigdy nie robiłem OC i nie zamierzam ponieważ zawsze boję się, że coś mogę spierdolić. Więc jeśli są jakieś zamienniki tańsze np. płyty głównej pod ryzena 3700x to chętnie popatrzę, bo jeżeli nigdy nie będę przy tym grzebał to po co dopłacać. I następne pytanie czy w tym wypadku dokupować chłodzenie czy standardowe wystarczy ?

Pozdrawiam

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Są aktywne konwertery DVI-HDMI/DVI-Displayport.

 

Ryzen 3700X na X570 wraz z RTX 2060S z dobrym chłodzeniem https://proline.pl/koszyk/022dcbe5 można zejść do B450 w wersji MAX MSI B450 GAMING PLUS MAX ale idąc w 3700X już bym nie oszczędzał by mieć spokój z taktowaniami w trybie turbo.

 

 

 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.