x-kom hosting

Komputer ok. 7500 ± 100-200 zł (programowanie, gry)

Xkrzysieks1233X
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam poszukuje komputera do kwoty około 7500zł.

 

Na komputerze będzie wykonywana praca typu programowanie oraz granie w miarę nowe tytuł.

 

Złożony komputer posiadam już na morele.pl utworzony tutaj https://www.morele.net/inventory/info/39f70a4c/

Od razu zaznaczę na wstępie nie potrzebuję bajeranckich RGB dla mnie to tylko dodatek, jedyne co planuje to samemu zamontować led-y RGB ale to w przyszłości (płytka posiada takie wejście)

 

Monitor jaki będę używać (również zostanie zakupiony) to Monitor AOC CQ32G1.

 

Od razu zaznaczę napęd optyczny jak i adapter sieciowy niestety muszą być w zestawie tylko nie wiem czy jest sens coś lepszego dawać (zasięg na 2-3 kreski w pokoju Windows 7)

 

Z góry dziękuję za jakieś propozycje

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod taki monitor WQHD 144Hz to trzeba mocniejszą kartę - RTX 2070S.

W cenie tego FM2 jest lepszy jakościowo Seasonic Focus Gold 10 letnią gwarancją.

W cenie MX500 na AHCI jest SX6000Pro na NVMe.RAM też drogi, za 330zł są Cruciale które kręcą się nawet do 3600MHZ 15/16CL.

 

Xkrzysieks1233X
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki Zasilacz zamieniłem na również 750W, czy raczej wystarczy 650? Co do dysku M.2 zamieniłem na taki jaki podałeś. teraz zastanawiam się w sumie nad kartami graficznymi (wszystkie od MSI):

- RTX2070 Armor

- RTX2070 Armor OC

- RTX2080 Duke OC

 

Co do RAM-ów to o jakie Ci chodziło? Szczerze powiem na podkręcaniu się niestety nie znam pewnie komuś musiałbym oddać w razie co.

 

Aktualnie mój koszyk wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/78657fad/

Isomane
komentarz
komentarz

650W wystarczy, 550W też bez problemu by wystarczyło

co do karty, koledze wyżej chodziło o model 2070 Super, a wszystkie te karty które podałeś to wcześniejsze wersje podstawowe, 2070 z dopiskiem Super to odświeżony i wydajniejszy model karty

Xkrzysieks1233X
komentarz
komentarz

Ok zasilacz zamieniłem na 650 zasilacz. A takie pytanie duża jest różnica między 2070Super A 2080super. Jest sens płacić 1000 zł więcej? 

Isomane
komentarz
komentarz

Zależnie od gry, w dużym skrócie ogółem jakieś ~15%

Xkrzysieks1233X
komentarz
komentarz

Dzięki chyba zdecyduje się na 2080S, może uda się jakąś zniżkę zrobić z morele przy kwocie 11tyś. Dzięki za wszystkie porady.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Xkrzysieks1233X napisał:

Aktualnie mój koszyk wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/78657fad/

RTX 2080 w kwocie 3000zł nie ma tutaj sensu na tle RTX 2070S za 2400-2500zł który jest nieznacznie mniej wydajny - patrz Gigabyte Gaming OC czy Palit Gamerock..

PSU w wersji 650W będzie aż świat, a 70zł w kieszeni.

RAM za 350zł masz  Crucial Ballistix 3000MHZ 15CL pod OC, lepiej dorzuć do bardziej przewiewnej obudowy jak Phantkes P400A czy nawet Fractal Meshify C.

 

Xkrzysieks1233X
komentarz
komentarz (edytowane)

A co w sprawie Radeona 5700XT?

 

I jeżeli zostać przy 2070S to przy jakim modelu dokładnie zostać?

KillaHill
komentarz
komentarz

Palit Jet albo Gaming od Gigabyte. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.