x-kom hosting

Temperatura CPU w HWinfo

Szuzo
utworzono
utworzono

Niedawno zmieniłem swojego FX-6300 na FX-8350 i ponieważ moja obudowa była słabo wentylowana postanowiłem monitorować temperature procka w HWinfo, a w BIOSie ustawiłem alarm gdy temperatura przekroczy 60 stopni. Problem w tym że podczas intensywnego użytkowania alarm aktywował się mimo że na wskaźniku temperatura nie przekraczała nawet 50 stopni. W HWinfo podaje kilak pomiarów temperatury i nie wiem z którego powinienem korzystać. Na czerwona zaznaczyłem ten którego używałem a na niebiesko ten który aktywował alarm. Sam procesor nie spowalnia pod obciążeniem więc nie wygląda jakby sie przegrzewał. Słyszałem że FXy mają problemy z dokładnym pomiarem temperatury ale różnica 16 stopni wydaje sie raczej spora. Z którego wskaźnika powinienem korzystać?

screen.png

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź co podają inne programy, np HWmonitor.

Szuzo
komentarz
komentarz

HWmonitor i OCCT podają to samo co wskaźnik zaznaczony na czerwono.

Youki
komentarz
komentarz

A w BIOS jak sprawdzisz temperatury to do którego koloru bliżej?

Szuzo
komentarz
komentarz

Nie jestem pewny ale skoro alarm był ustawiony w biosie to zakładam że niebieski

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.