x-kom hosting

Gorący laptop od MSI - 90-100 stopni CPU

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Robert Szkocki ,
anioł2009
komentarz
komentarz
10 minut temu, Introverder napisał:

Troche mnie martwi to że i tak nie użyją pewnie b. dobrej pasty termo (nawet jakby dołączył), co trochę sens wysyłki podważa może, bo pewnie za parę mies. kiepska pasta przeschnie i jeśli teraz to pomożę to potem historia się powtórzy, ale wtedy może będę mógł mając inne usterki zrobione dać już na wymianę pasty gdzie indziej..

 

Wiem jedno - nigdy więcej MSI - NIGDY! Choć słyszałem, że inne firmy i ich serwisy też mają b. wiele negatywów, więc może wszędzie jedna wielka ch.

 

Najważniejsze jest i tak by usterki wyeliminowali może, bo pastę to potem można samemu już nawet tracąc gwarancję może wymieniać, by potem nie odsyłać laptopa znowu i znowu ew. (…). Choć nie amm dobrych przeczuć, bo te ich laptopy to wg mnie chłam! Więc nie sądzę, że potem coś innego nie pójdzie się .ebać. Jak już raz widzisz, jak to działa to potem raczej nie ma co liczyć, że wszystko będzie już w porządku. Ale kto wie. wpierw by naprawili to w ogóle .. Jeśli to wada konstrukcyjna to i tak będzie się grzać ..

 

Dlatego najlepiej zrobić research warunków gwarancji i konserwacji laptopa zanim kupisz...

Ja w Hyperbooku ( nie reklamuję ) gdy padła mi matryca to miałem wymienioną od ręki w ciągu godziny :)

Ponadto tam możesz dowolnie zmieniać sobie części i pasty i nie tracisz gwarancji...

Nie ukrywajmy - wielkie firmy: msi, asus, acer itp to już tylko masówki...Klepią na linii i nie przykładają się do quality check...

  • 2 miesiące później...

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja waham się w sumie nadal czy wysłać - opinie o serwisie MSI b. mnie niepokoją :( . Choć wreszcie się zmobilizowałem i mam rzeczy potrzebne na zabezpieczenie wysyłki, bo nie mam nawet pytanie czy wróci też starannie zabezpieczony i zapakowany, a kolejne opinie na google o serwisie MSI tragiczne i się boję po prostu :/ .

 

Ostatnio żadnej notki pozytywnej nie ma z ich serwisu tam.. Wygląda to niepokojąco. Ale pewnie wyjścia nie mam, ew. może jednak zdecyduję się poszukać serwisu jakiegoś w W-wie, tylko pytanie gdzie i jaki jest dobry. sz k.

 

A jeszcze aktualizowałem BIOS, EC Firmware, stery do grafy i temp. oczywiście bez zmian, a i doszedł jakiś problem programowy z działaniem przycisku od zmiany trybu podświetlenia klawiatury w lapku i teraz zwykle muszę wchodzić w program, bo przycisk nie reaguje, a zaczyna działać zwykle tylko na parę razy jak coś przeinstaluję, b. dziwne to wszystko ...

 

Próbowałem jeszcze raz napisać do serwisu i by ktoś inny mi tym razem odpisać. Niby jestem zdecydowany na wysyłkę, ale znowuż się naczytałem o tym cholernym serwisie MSI same "dobre" rzeczy.

 

Sam planuję go cholernie dobrze zabezpieczyć jeśli wyślę (wszystko to co opisuję niżej już mam) - bo chcę karton zewn. otulający bezpośrednio firmowy karton obłożyć go matą/folią z poduszkami powietrza takimi w sobie, na zewn. dać kolejny karton a luzy wypełnić Skropakiem. I wszystko trzeba było jeszcze w dużych ilościach zamawiać :/ . Do tego mocna taśma PVC na składanie kartona klapowego o rozmiarze 64x43x22 cm (ten pierwszy zewn. ma  51,4cmx34,2x10,6) - tak by przy każdej krawędzi było parę cm na matę/folię poduszkową oraz Skropak ewentualnie. A i zapomniałbym - na zewn. wszystkiego zamierzam dać folię stretch by nie bać się o ingerencję niepowołanej osoby w sprzęt, wilgoci i że karton się nie rozwali tak łatwo czy nie otworzy, a i że może ochroni i karton i przesyłkę też.

 

Ogólnie z serwisem mogą dziać się cuda i boję się, że laptop wróci w gorszym stanie niż go wysłalem :( , a naprawdę nie chce mi się kopać ze sk., jak się okaże, że jeszcze kombinują coś i w d. mają sprzęt klienta (...) .

 

 

Zasadniczo najgorsze są te temp. chyba. Bo dźwięki jeśli były jakieś z laptopa to chyba ucichły, a po aktualizacji BIOS-u i EC Firmware zniknęły paski widoczne w przeglądarce. Ten niedziałający przycisk, jak to kwestia rozumiem programowa, to może i tak nic z tym nie zrobiliby, a kwestia backlight bleedingu oraz skazy ekranu słabo widocznej zwykle to może z tym też się przeżyje może ... Pytanie co przeszkadza najb. więc pewnie temp. no bo 100 stopni nawet jak się nic samemu nie robi na kompie, a nawet coś się instaluje to dużo za dużo, a w końcu kupiłem laptopa o określ. parametrach, które muszę obniżać by tak nie było - wtedy maks. chyba 70-parę stopni  w systemie jest, no a w grach momentami ponad 80 chyba.

 

 

Zastanawiam się czy jakby co wysłać goły laptop tylko - nawet bez zasilacza jakby co i czy kurierzy oklejają po odebraniu paczki kartką adresową pakunek, czy to się samemu robi albo zrobić tak dodatkowo, by się przesyłka nie zgubiła oraz czy warto ubezpieczyć przesyłkę. NIby zwracają za wysyłkę chyba, ale nie wiem czy opłacają ubezpieczenie - jeśli nie to lepiej samemu może opłacić wszystko o ile to ubezpieczenie coś daje..

Edytowane przez Introverder
Niebieska
komentarz
komentarz

Jak tak dalej będzie to minie rok od zakupu i problem gwarancji będzie z głowy. 

anioł2009
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Introverder napisał:

Zastanawiam się czy jakby co wysłać goły laptop tylko - nawet bez zasilacza jakby co

Zawsze wysyłasz komplet tak jak kupiłeś-czyli z zasilaczem. Pamiętaj żeby go dołączyć.

 

A ponad wszystko zrób foty swojego sprzętu przed wysyłką, bardzo wyraźne i najlepiej z datami na zdjęciach bo lubią coś spierniczyć i zwalić potem na klienta, że np urwał śrubkę, czy obudowa była otwierana bo są ślady itp itd. A jak nie chce Ci się w to bawić bo masz obawy to olej gwarancję i daj do  zaufanego serwisu... Ja kupiłem lapka z sygnatury i pierwszego dnia straciłem gwarancję bo wymieniłem pasty na cpu i gpu oraz dołożyłem dysk. A hp tego nie lubi :P

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Dostałem odp. od.. tej samej osoby, z treścią podobną jak wcześniej, pozwolę sobie całość zacytować. Gwarancja na 2 lata jest, pytanie ile jest warta.

 

Ja to myślę aby jak najmniej wysłać - tj. nawet bez zasilacza, jeśli nie trzeba, bo mniej rzeczy do zgubienia ewentualnego. Tylko sam laptop odpowiednio zabezpieczony (bo raczej na pewno to nie kwestia zasilacza nie? ). A myślicie, że ile % mam szansy, że wymiana pasty przyniesie dużą poprawę? Przez dużą mam na myśli że UV będzie skuteczniejszy sam w sobie dużo i podkładka nawet coś da, a bez przykręcania czy UV temp. do 80 stopni MAKS w grach, a tak to do 70 szczytowo np. Bo to rozumiem byłyby już OK temperatury.

 

Jak widać serwis lipnie tłumaczy użycie polecanej pasty tylko tłumaczy jak potłuczony, bo jeśli pasty nie poprawi to to pewnie gówno da albo będzie ona taka jak do tej pory jest.. 

 

Nawet nie dostałem informacji czy pokrywają koszt ew. ubezpieczenia sprzętu, bo jak nie, to lepiej może samemu wysłać. Wyjdzie pewnie te 20-30 zł, ale może to ubezpieczenie warto wziąć, bo chyba zgłaszając przez stronę nie ma takiej opcji (?).

 

Widać nie zależy im na dobrej prasie,bo widać, że w Polsce ludzie z ich sprzętami mają dużo problemów. I ogólnie liczą, że tym sposobem po prostu sprzedają więcej laptopów, bo może myślą, że jak klientowi padnie MSI to może kupi kolejny.

 

 

Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość.

Pański komputer zostanie wnikliwie przebadany niemniej by było to możliwe niezbędna jest wizyta sprzętu w serwisie.

Proszę wypełnić formularz reklamacyjny: http://cs.msi.com/  (pierwszy krok to wybór kraju w polu ‘Select your location’, nie trzeba się logować) i poczekać na mail z instrukcja do wysyłki zgłaszanego sprzętu. Otrzyma Pan mail z linkiem do strony DHL, gdzie należy umówić odbiór sprzętu przez kuriera.

 

Jeśli jest problem z formularzem online proszę podać następujące dane, abyśmy mogli złożyć dla Państwa zgłoszenie ręcznie:

  1. Dane adresowe (Państwa godność, adres odbioru i/lub wysyłki, numer telefonu)
  2. Opis zgłoszenia
  3. Numer seryjny urządzenia
  4. Dowód zakupu

 

Urządzenia wysyłane za pośrednictwem strony DHL, która zostaje wysłana w mailu potwierdzającym są wysyłane na koszt MSI.

W kwestii past termoprzewodzących, w urządzeniu objętym gwarancją mogą być stosowane tylko pasty zgodne z fabryczną specyfikacją urządzenia. Serwis nie bierze odpowiedzialności za pasty dostarczone przez klienta ani nie wykonuje usługi wymiany past na inne niż te które były w specyfikacji urządzenia. Podczas trwania gwarancji nie ma możliwości samodzielnej wymiany pasty termoprzewodzącej.

Proszę wydrukować etykietę, która wygeneruję się na stronie DHL i dołączyć ja do paczki.

Sposób pakowania urządzeń jest także opisany na stronach DHL jak i w mailu wysyłanym przez nas.

Proszę o przesłanie w odpowiedzi na tego maila numer RMA nadany Panu przez system.

Może Pan dostarczyć urządzenie z dyskami jakie ma Pan teraz w środku, nie musi pan wysyłać zasilacza.

A i w lustrzance tak się zastanawiam czy jest opcja robienia zdjęć z datą by była na zdjęciu..

 

 

A i jeszcze jedno - TEMAT i PROBLEM NIE JEST ROZWIĄZANY !! ..

 

... (jak wynika po korespodencji)

Edytowane przez Introverder
Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Skasowanie dysku z danymi wydaje się też sensownym rozwiązaniem, by dane prywatne, zdjęcia np. czy dokumenty nie były do wglądu dla obcych osób z serwisu.

 

GG już odinstalowałem RevoUninstallerem. Programów czy platforma zainstalowanych do odpalania gier już mi się nie chce odinstalowywać, by potem trzeba system od nowa stawiać. Tutaj system jest fabrycznie zainstalowany, mam nadzieję, że mi go nie wykasują przez przypadek jakby co w serwisie.

 

A do kasowania danych zastosuję może nawet taką metodę pojedyńczego zerowania w HD Tune Pro jest nawet taka opcja, tylko nie wiem o co chodzi tam z taką opcją "Verify" (domyślnie jest wyłączona - powinno się ją włączyć? i czy to nie wydłuży i tak pewnie długiego procesu zerowania - 2 TB HDD w końcu i trzeba całość jak rozumiem wypełnić jedynkami, a pewnie 2,5-calowy dysk HDD w lapku jest naprawdę wolny.

Edytowane przez Introverder
anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 20.02.2020 o 17:17, Introverder napisał:

A myślicie, że ile % mam szansy, że wymiana pasty przyniesie dużą poprawę? Przez dużą mam na myśli że UV będzie skuteczniejszy sam w sobie dużo i podkładka nawet coś da, a bez przykręcania czy UV temp. do 80 stopni MAKS w grach, a tak to do 70 szczytowo np. Bo to rozumiem byłyby już OK temperatury.

 

50 na 50

 

i7 9750 jest naprawdę mocno grzejącym się procesorem, zwykły silikon jaki dają w serwisie ( i to w duzej ilości ) nie pomoże...Co najwyżej temperatury zostaną takie same albo spadną o 2 stopnie.  Kwestia undervoltingu to losowość..Jeden procek poleci na -0.100mv a drugi taki sam na -0.150mv - loteria krzemowa.. Ponadto dochodzi ingerencja producenta. HP zablokowało możliwość undervoltingu w laptopach z serii omen ( w innych seriach nie wiem ). Obniżenie w nim nawet o -0.010mv powoduje niestabilną pracę i bsody.

Jak jest w msi w tym modelu to nie wiem - trzeba próbować do skutku a jak nie to olać gwarancję i samemu zmienić pastę na ciekły metal. Ja kupiłem omena z 2 letnią gwarancją i straciłem ją bo sam wymieniłem pasty na kryonauta. Temperatury spadły o ponad 10 stopni w obciążeniu, z podkładką jeszcze więcej...Także tyle z gwarancji...

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odp. Mi wyszło, że -160mV jest stabilne i w systemie i w grach, byłem ciekaw po prostu czy przez właśnie może lepszą pastę albo sposób jej rozprowadzenia czy efekt UV zostanie poprawiony, czyli temperatury potem lepsze, że pasta lepsza (przy takim samym obniżeniu napięciu). Bo wydawać by się mogło, że taki UV powinien dać solidne zbicie temperatur, a tak nie jest.

 

Ciekły metal, to łatwo coś spieprzyć też chyba i wtedy laptop do kosza (odrobina metalu na jakiś układ i baj-baj), Kryonaut to rozumiem Thermal Grizzly producent i że to ten model, który nie przewodzi prądu.

 

Ja mam taką cichą nadzieję, że może jak dam do serwisu, to może wymienią na inny układ chłodzenia (??), bo ten co chyba jest w moim modelu to chyba jest współdzielony (?) i to może też powodować wyższe temp. CPU też. Tak piszę jak to kojarzę, bo sam nie rozkręcam go, zresztą w tym modelu nie jest to takie proste.

 

Obecnie zastanawiam się czy ogarnę zerowanie dysku - zero fill, bo chyba w HD Tune Pro może to zrobić dobrze czy nie? Aby potem ustawić taki dysk do działania, bo się kompletnie na tym nie znam, a chyba lepiej dla pewności niejakiej zrobić zerowanie jednokrotne przynajmniej dysku z danymi chociaż (bo tego na system SSD i tego na gry SSD 2-ego mi się nie chce chyba formatować, a SSD zresztą chyba inaczej się wymazuje).

 

Na razie zabezpieczyłem się tak, że z paru programów zrobiłem printscreeny z podzespołami komputera - typu CPU-Z, GPU-Z czy HWiNFO64 "System Summary" bodajże opcja zaptaszkowana (podane jakie dyski, ale bez numerów seryjnych, a te chyba są podane w opcji wskaźnikowej z tabelką wskaźnikową w tym programie i zrobiłem tam gdzie są dyski też printscreena) oraz np. wiele zdjęć z różnych stron laptopa i zasilacza - zwł. z numerami i nalepkami na nich i napisami numerów seryjnych itp.

 

Kontakt nie jest elastyczny i DHL się zamawia zgłaszając przez ich stronę laptop na serwis, potem chyba kurier przyjeżdża na ich koszt i nie wiem tego, ale chyba paczka jakoś jest ubezpieczona, nie wiem (?). Jak to dokładnie wygląda to nie wiem, bo jeszcze do nich nic nie wysyłałem.

Edytowane przez Introverder
anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 1.03.2020 o 01:25, Introverder napisał:

że może jak dam do serwisu, to może wymienią na inny układ chłodzenia (??),

Zapomnij, czegoś takiego się nie robi w serwisach na gwarancji :E Mogą wymienić na nowy ale taki sam

Dnia 1.03.2020 o 01:25, Introverder napisał:

Ciekły metal, to łatwo coś spieprzyć też chyba i wtedy laptop do kosza

Nowicjusz spierdzieli , ogarnięta osoba zbije temperatury i będzie się cieszyć..Ja sprzedałem asusa swojego z nałożoną coollaboratory extreme ( ciekły metal w formie pasty ) i do dziś śmiga bez problemów. Tylko trzeba wiedzieć co i jak się robi.

 

Dnia 1.03.2020 o 01:25, Introverder napisał:

ale chyba paczka jakoś jest ubezpieczona, nie wiem (?)

Bodajże na 5000zł jest ubezpieczona ale Tobie to się nie przyda... Kiedyś jak mi ukradli laptopa na granicy ( wracał z serwisu acera ) to nie dostałem 5000zł tylko nowego laptopa poniżej kwoty ubezpieczenia. Także wiesz...to ubezpieczenie to nie jest takie kolorowe jak myślisz - zabezpiecza obie strony to fakt ale bardziej z korzyścią dla serwisu :P

 

Dnia 1.03.2020 o 01:25, Introverder napisał:

Obecnie zastanawiam się czy ogarnę zerowanie dysku

Po co się w to bawisz ??? Wyślij bez dysku i po problemie.Napisali Ci przecież "Może Pan dostarczyć urządzenie z dyskami jakie ma Pan teraz w środku, nie musi pan wysyłać zasilacza."   Możesz...ale nie musisz :) 

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Zauważyłeś przecinek odnośnie ostatniego fragmentu? .. Bawić się może wolę, bo może nie chcę by ktoś oglądał moje pliki i to wystarczający powód. Dyski wymontować, zwł. w tym laptopie to trochę gimnastyki wymaga poza tym - na filmie są filmiki jak ten model się rozbiera - przy użyciu karty kredytowej np. by nic nie ułamać przy okazji tego. Jest to trochę problematyczne patrząc po filmach, zwł. jak człowiek się woli za to nie brać.

 

Po prostu pytałem jak się zeruje i inicjuje dyski, bo to będę musiał zrobić, jeśli chcę zrobić zerowanie i by ktoś nie mógł sobie ot tak podglądać tego co było na dysku. Się do tego zbieram jak pies do jeża, bo nigdy nie robiłem ani jednego ani drugiego.. I nie chcę nawet może sam musieć robić tego rodzaju rozbierania laptopa, który jest na dodatek na gwarancji.

 

Ale może znajdę jakiś poradnik, w którym zobaczę dla spokoju, co i jak mam dokładnie zrobić. Zwykłe jednokrotne zerowanie może tylko, bo bez przesady, nikt tam nie będzie grzebał może tam w dyskach czyichś, ale na wszelki wypadek nie lubię jak ktoś moje prywatne rzeczy i tak miałby oglądać. Bo czytałem, że jednokrotne zerowanie już znacząco chyba utrudnia odczytanie tego co było - a przynajmniej normalnymi metodami, nie laboracyjnymi jakimiś.

Edytowane przez Introverder
anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, Introverder napisał:

Zauważyłeś przecinek odnośnie ostatniego fragmentu? .. Bawić się może wolę, bo może nie chcę by ktoś oglądał moje pliki i to wystarczający powód. Dyski wymontować, zwł. w tym laptopie to trochę gimnastyki wymaga poza tym - na filmie są filmiki jak ten model się rozbiera - przy użyciu karty kredytowej np. by nic nie ułamać przy okazji tego. Jest to trochę problematyczne patrząc po filmach, zwł. jak człowiek się woli za to nie brać.

 

Po prostu pytałem jak się zeruje i inicjuje dyski, bo to będę musiał zrobić, jeśli chcę zrobić zerowanie i by ktoś nie mógł sobie ot tak podglądać tego co było na dysku. Się do tego zbieram jak pies do jeża, bo nigdy nie robiłem ani jednego ani drugiego.. I nie chcę nawet może sam musieć robić tego rodzaju rozbierania laptopa, który jest na dodatek na gwarancji.

 

Ale może znajdę jakiś poradnik, w którym zobaczę dla spokoju, co i jak mam dokładnie zrobić. Zwykłe jednokrotne zerowanie może tylko, bo bez przesady, nikt tam nie będzie grzebał może tam w dyskach czyichś, ale na wszelki wypadek nie lubię jak ktoś moje prywatne rzeczy i tak miałby oglądać. Bo czytałem, że jednokrotne zerowanie już znacząco chyba utrudnia odczytanie tego co było - a przynajmniej normalnymi metodami, nie laboracyjnymi jakimiś.

 

Tam mają taki przemiał że nie będą sobie zawracać głowy przywracaniem plików...IMHO zwykły format wystarczy :) Nie ma co popadać w paranoje 

  • Dobra wypowiedź 1
Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Zastanawiam się też czy reklamować jeszcze to - bo przypomniało mi się, że chyba mój model - MSI Raider GE75 9SF-471PL (i7-9750H, RTX 2070) - ma chyba podświetlane porty USB, a nigdzie nie mogę dojść czy i jak się to ew. włącza, ale jakoś może przeżyję, choć to miłe ułatwienie. Przycisk podświetlenia klawiatury - do jej zmiany - działa tylko czasem, ale widzę, że to programowa kwestia, bo jak coś się instaluje to chwilę to działa a potem przestaje. No i tak może często nie zmieniam, ale do zmiany muszę wchodzić w panel programowy klawiatury, zamiast zmienić to wygodnie klawiszem :/ , ale na to wątpię, że serwis coś poradzi - podobnie może jak to pierwsze. Słyszałem, że to powszechny problem - przynajmniej wśród pewnej grupy użytkowników laptopów MSI.

 

No i po tym co napisałeś trochę boję się kradzieży, skoro Tobie ukradli piszesz! ..

 

Z tymi portami USB (ich podświetleniem) przypomniało mi się teraz i nawet nie wiem czy chce mi się dopisywać to do tej całej listy rzeczy, które budzą moje wątpliwości odnośnie działania :P heh.

 

Ok, może jednak nie ma tej opcji w tym modelu, a zdjęcia reklamowe tego modelu kłamią, bo wg tego: 

 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=305739.0

 

bo u siebie nie widzę w tym miejscu w tym programie zarządzającym od MSI takiej opcji u siebie.. I doszedłem do tego, że może regionalnie ta opcja jest dostępna lub też nie.

Edytowane przez Introverder
anioł2009
komentarz
komentarz
29 minut temu, Introverder napisał:

No i po tym co napisałeś trochę boję się kradzieży, skoro Tobie ukradli piszesz!

 

Dostaniesz nowego :P  To było już z 10 lat temu, teraz kwestia bezpieczeństwa może jest inna, poza tym to jechało z Czech.

 

W wideo testach tego modelu nie widać podświetlanego  usb  :co:

 

 

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

No ja widziałem w niektórych wersjach tego modelu wyraźnie w reckach video podświetlone porty, ale chyba to zależy może regionalnie czy jest ta opcja (?), bo by było pewnie w panelu w tamtym miejscu co z linka dokładnie taka opcja. Już mi się nie chce ich szukać teraz ponownie, ale i tak pewnie to bez znaczenia, bo by ta opcja "USB LED" była widoczna gdzieś..

Edytowane przez Introverder
  • 1 rok później...
Introverder
komentarz
komentarz

Laptop został już najlepiej możliwie posmarowany pastą "Thermal Grizzly Kryonaut" dopiero co, zmieniono też m.in. termopady i sądzę, że jest to zrobione b. dobrze a mimo to temperatury poprawiły się tylko w stopniu zadowalającym wysoce tylko poza grami, kiedy GPU się nie grzeje (wtedy jest całkiem elegancko i np. po starcie systemu nie ma już wystrzałów temp. a maksymalna zanotowana temp. to bodajże 82 stopnie i to zdarzyło się tylko raz). W grach zysk raptem parę stopni, a bez UV (undervoltingu thermal throttling jak był tak jest :/ ), z UV temperatury gdzieś dochodzą maksymalnie pod 90 stopni gdzieś. Podkładka chłodząca - włączenie obrotów wentylatora wręcz nawet pogarsza sprawę..

 

Pozostaje albo żyć z tą sytuacją i nieco żyłować procesor temperaturami rzędu 80-arę stopni albo robić underclocking co najmniej o 0,4 GHz, kiedy to temperatury tylko lekko przekraczają czasem 80 stopni albo iść w rozwiązania niestandardowe - czym sam raczej nie będę się zajmować - ciekły metal lub chłodzenie wodne, ew. jakieś przebudowy obudowy..

 

Laptop i jego układ chłodzenia nie jest właściwy do podzespołów komputera..

 

 

Wiem, że w konwencjonalny sposób zrobiłem juz wszystko co się dało - wymiana past, termopadów, UV CPU, podkładki chłodzące różne.

M.Vickers
komentarz
komentarz

Z wodnym pomógł by Ci anioł2009 ale on odpuścił forum na jakiś czas albo dłużej.

Jeśli chciałbyś się bawić w przeróbki obudowy to bezpośredni nawiew na heatpipe'y i cpu i gpu powinien pomóc jeszcze o parę stopni ale to już większa modyfikacja spodniej obudowy...no i nie sprzedasz go łatwo potem. Nie myślałeś o pozbyciu się tego laptopa i kupnie innego ??  Legiony 5 są udanym modelem przykładowo.

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

@Introverder mam msi gp76 11ug z i7-11800h. Cpu bez uv dobija do ponad 95c. Po uv -70mv średnio wychodzi 85c, za to gpu w grach nie przebija 75c mimo, że ma 140w. Cieply cpu w msi to standard i w poprzednim modelu 10ug było tak samo z i7-10870h. Używam podkładki chłodzącej cooler mastera u3 plus i jakość daje radę. 

Edytowane przez seba84_2005
Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

pupa nawet w systemie potrafi procesor potrafi się nagrzać mocniej bez UV albo przy pewnych operacjach w systemie już temp. są pod 70 stopni - jeśli dobrze kojarzę bez UV to i jak parę plików akurat z sieci pobierałem.

 

Jest podobnie jak przy pierwszej próbie przesmarowania - temp. na początku wydawały się lepsze w systemie, a potem okazywały się gorsze..

 

I tu i tu zysk raptem chyba paru stopni się wydaje :/ .

Edytowane przez Introverder

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.