x-kom hosting

Komputer do gier z budżetem 4000zł do maks 5000zł

dude2332
utworzono
utworzono

Cześć, jestem pierwszy raz na tym forum i liczę, że mi pomożecie. Więc za jakieś 2 tygodnie zamierzam w końcu wymienić moją starą 12 letnią jednostkę na coś, co pozwoli sprostać dzisiejszym wymaganiom. Bardziej precyzując, chcę komputer, na którym będę mogł śmiało grać na najwyższych lub wysokich ustawieniach w okolicach co najmniej 60 klatek (jeżeli spadnie troche poniżej to nic się nie stanie), może być i średnio 100 klatek, żeby tylko nie było spadków widocznych dla komfortu gry. Jakiś konkret, chciałbym, żeby gry pokroju Assasin Creed Origins, Battlefield V, czy gry, które wyjdą w niedalekiej przyszłości, chodziły mi płynnie (wiem, że ciężko jest przewidzieć jakie będą wymagania, ale diametralnie się nie zmienią). Chciałbym, aby ten komputer radził sobie dobrze z grami w rozdzielczości 1440p. Ogólnie chcę jednostkę, której nie będę musiał wymieniać co roku, składam go również przyszłościowo. Oscylowałem w gtanicach 4000 zł, ale jeżeli ten 1000 zł zapasu ma zrobić wielką różnicę na najbliższe lata, to wolę od razu dołożyc. Ogólnie rozglądałem się za różnymi kartami graficznymi i chciałbym, aby podstawą mojego komputera była karta gforce rtx i teraz pytanie, która będzie najlepsza. Rozglądałem się za modelami rtx 2060 np. jetstream, ale ludzie polecają też xtreme, czy ventus. Interesuje mnie technologia raytracingu, a rtx 2060 to podobno  najtańsza umożliwiająca granie w tej technologii. I teraz pytanie, czy lepszy bedzie rtx 2060, czy 2070 (mówimy dalej o budżecie maks do 5000 zł). Nie wiem też jaki procesor wybrać do tego rtx, aby był najwydajniejszy, myślałem nad ryzenem 5 3600x, ale może są jakieś lepsze opcje. No i pozostaje oczywiście cała reszta, z którą również prosiłbym o pomoc (jaki ram, jaki dysk, jaka płyta głowna do tego wszystkiego, zasilacz o chłodzenie ewentualne, jeżeli to będzie jednostka niereferencyjna). Nie jestem osobą, która śledzi wszystkie nowinki i wszystko, co się pojawia, moja wiedza nie jest zbyt wielka, o tyle co zacząłem się interesować tematem, gdy zamierzałem kupić nowy komputer. Również ważne pytanie, gdzie polecacie kupić wszystkie części i jak to wygląda w przypadku gwarancji, w jakim sklepie się opłaca. W budżecie nie uwzględniałem systsmu operacyjnego, ani nie jest mi potrzebna stacja dysków. Czyli główne założenie to rtx 2060, do tego reszta, którą mam nadzieje mi pomożecie dobrać. W kwestii dysku twardego to wolałbym od razu postawic na jakiś wydajny dysk ssd, nie chce dysku mechanicznego. Chciałbym również, aby cały zestaw nie wytwarzał ogromnego hałasu. Czyli takie ogólne małe podsumowanie:

 

- aby możliwa była płynna gra w 1440p, a w 1080p to żeby na najbliższe lata dało się grać płynnie

-któraś z kart rtx 2060 (nie wiem która będzie najbardziej wydajna i nie będzie za głośna), chyba, że będzie się opłacało jakąś lepszą (np rtx 2070 lub jakieś inne propozycje)

-aby cały zestaw w miarę możliwości nie hałasował

-by jedostka starczyła na najbliższe lata w płynne granie na chociaż wysokich ustawieniach (tutaj wiem, że ciężko przewidziec co będzie, po prostu chodzi mi o to, żebym nie musiał zmieniać co chwile podzespołów)

-budżet w granicach 4000 + do maks 5000 zł (najlepiej jakies 4500zł, ale może być do tych 5000 ostatecznie, jeżeli będzie to warte dopłaty)

 

To chyba na tyle, serdecznie dziękuje za wszelkie propozycje i pomoc w wyborze sprzętu na najbliższe lata :)

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie ukrywam, że spore wymagania a budżet średni. jak na 1440p i RT

 

Poniżej takiej wydajności bym nie schodził https://proline.pl/koszyk/2b2a9938

Można dobić budżet do lepszego chłodzenia GPU, lepszego zasilacza, chłodzenia na CPU zmaiast boxa.

 

https://proline.pl/koszyk/dc423327

dude2332
komentarz
komentarz

Czy warto zamiast rtx 2060 kupić 2070? Bo różnice w cenie dość sporo się wahają i zastanawiam się nad tym, bo jednak 2600zł za kartę graficzną to już dość sporo. Ray tracingu mogę używać w rozdzielczoś 1080 p bo na 1440p to raczej nie ma szans. Powiedzmy, że 1440 p to taki dodatek, chce mieć stałe klatki na wysokich w 1080p, czy mógłbyś podesłać link do takiego zestawu? Albo podpowiedzieć po prostu co i jak byś zmienił wtedy :) bo rozumiem, że zestaw który mi wysłałeś jest patrzony pod kątem przyszłosciowym. I jeszcze jeden opcjonalny zestaw, gdybym powiedzmy miał większy budżet jak te 5000 tysięcy i chciał zagrać w technologii rtx na rozdzielczości 1440p w płynnych 60 klatkach. Dzięki :)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Zestaw wyżej da radę na 144Hz monitorze FHD i na WQHD 60Hz.

Jak chcesz ciąć na GPU i zejść do ~4000zł to Gigabyte Radeon RX 5700 GAMING OC wydajność wyższa niż RTX 2060.

 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.