x-kom hosting

Komputer do grafiki i gier do 6500 zł

Szeptun
utworzono
utworzono

Cześć,

chciałbym prosić o ocenę poniższego zestawu komputerowego. Cena do około 6500 zł (bez monitora). Zastosowanie to głównie obróbka grafiki, video, małe rendery 3D. Jeśli dałoby się na nim w coś zagrać też byłoby super, ale to nie jest priorytet - dlatego wolałbym trochę więcej budżetu przeznaczyć na procesor i pamięć kosztem karty graficznej. Nie jest mi potrzebny też jakiś super duży dysk SSD, wolałbym raczej jakiś mniejszy + większy HDD. Na razie nie planuję podkręcania, komputer chciałbym kupić w przyszłym tygodniu razem z monitorem Nec MultiSync EA271Q.

Kierując się głównie elementami z polecanych zestawów złożyłem taką listę. Największe wątpliwości mam do płyty głównej. Jeśli któryś z komponentów można by wymienić na coś troszkę tańszego bez utraty wydajności to jestem otwarty na propozycje.

Procesor: Intel i7-9700K 3.0GHz 12MB BOX
Chłodzenie procesora: Thermalright Macho Rev. B 152/140mm
Płyta główna: MSI MAG Z390 TOMAHAWK
Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2X OC 6GB GDDR6
Pamięć RAM: HyperX 32GB 3333MHz Predator CL16 (2x16GB)
Dysk SSD: Corsair 480GB M.2 PCIe NVMe Force Series MP510
Dysk HDD: Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
Obudowa: NZXT H500 matowa biała

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Ile tej obróbki video i w jakim sofcie? 

Szeptun
komentarz
komentarz

Video raczej niewiele, głównie wypuszczanie animacji w sofcie Adobe (After Effects, Premiere). Najważniejsze jest dla mnie to, żeby komputer dobrze radził sobie z dużymi plikami w Photoshopie i Illustratorze z duża liczbą warstw i elementów.

Szeptun
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill Największe wątpliwości mam co do płyty głównej. Myślisz że takie połączenie ma sens czy może lepiej zmienić na Gigabyte Z390 Gaming X DDR4 1151

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.