x-kom hosting

[2200 zł] Do MMO bez dysku i obudowy

apticer
utworzono
utworzono

Ze względu na to że mój obecny zestaw coraz bardziej odmawia współpracy stwierdziłem że czas na jakiś upgrade.

Myślałem nad wzięciem polecanego zestawu za 2500 zł tylko bez dysku i obudowy, wtedy patrząc na ceny z komputronika wychodzi 2185 zł.

Zestaw wyglądałby następująco:

Procesor:              AMD Ryzen 5 2600

Płyta główna:       Gigabyte B450M-DS3H

Pamięć RAM:       G.Skill 2x4 GB 3200MHz CL16

Dysk SSD:             Crucial MX500 500 GB <już mam + dwa dyski hdd>

Obudowa:             https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/

Zasilacz:               Be Quiet! System Power 500W

Karta graficzna:   Gigabyte RX 580 Gaming 8 GB

 

I tutaj pytanie - czy do 2200 dałoby się coś lepszego złożyć czy ten zestaw jest optymalny?

Czy powinienem dołożyć do tego pastę termoprzewodzaca? 

Oraz czy te podzespoły wejdą do posiadanej przeze mnie obudowy ( obstawiam że tak, ale warto zapytać)?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Drogi RAM, RX 580 za blisko 900zł to nieporozumienie.

 

Co prawda drożej o te 86zł, ale masz zdecydowanie wydajniejszego GTX 1660 https://proline.pl/koszyk/86c8f689 i 100zł tańszy RAM który ładnie się kręci. Drugą kość dokładasz za jakiś czas.

Wszystko wejdzie do obecnej obudowy.

 

apticer
komentarz
komentarz

Eh, miałem nadzieję, że kupię wszystko w jednym sklepie, ale różnice cenowe na danym produkcie są strasznie duże. Ten sklep xtreem jest sprawdzony i pewny, bo pierwszy raz o nim słyszę?

Różnica między rx580 a rtx 1660 w wydajności jest aż tak duża? 

I kwestia pasty termoprzewodzacej - przy boxowym chłodzeniu i braku chęci (i umiejętności) podkręcania ma to sens?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dolicz przesyłkę, ten KFA ma i tak gorszy układ chłodzenia niż Armor więc to żadna oszczędność.

 

8 godzin temu, apticer napisał:

Różnica między rx580 a rtx 1660 w wydajności jest aż tak duża? 

GTX jest wydajniejszy w FHD o ~20%.

 

8 godzin temu, apticer napisał:

I kwestia pasty termoprzewodzacej - przy boxowym chłodzeniu i braku chęci (i umiejętności) podkręcania ma to sens?

Przy Ryzenie 2600 boxowy cooler jest na tyle dobry, że można coś tam pobawić się w OC, lepsza pasta da tam kilka stopni.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.