x-kom hosting

"Złote" a "zwykłe" kości ram.

RawrL
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Zastanawiam się nad tym czy jest jakaś różnica pomiędzy pozłacanymi stykami w kościach a takimi zwykłymi. Ceny są dwukrotnie wyższe tylko w czym są lepsze te złote?

 

Ogólnie pytanie kieruje do tych ramów:

 

1. Te mam w komputerze
https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-8-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-8gvk-707299/

 

2. A te chciałbym dokupić

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-8-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-8gvkb-788179/

 

Zestaw PC to Ryzen 5 1600, B350 Tomahawk, ww. pamięci ram (1.35v), Corsair CX550w.

Youki
komentarz
komentarz

Jedne i drugie mają pozłacane styki.

 

RawrL
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Youki napisał:

Jedne i drugie mają pozłacane styki.

 

Nooo nie wiem... Tam jak się je porówna to w jednych jest napisane, że są a w drugich, że nie. Ale ogólnie to mogę dokupić te za 230 zł? Nawet jak pozłacanych styków nie mają? Co one w ogóle dają?

 

OHO, najmnocniej przepraszam, faktycznie teraz jest napisane, że mają pozłacane styki. Przysiegam, że wczesniej tego nie było jak dodawałem posta. Musieli to zmenic na stronie...

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie to opisami w sklepach sie nie sugeruj :)

 

Mitterch
komentarz
komentarz
Dnia 8.09.2019 o 20:00, Youki napisał:

Generalnie to opisami w sklepach sie nie sugeruj :)

 

No i stała się lipa... Opowiem jak było od początku.

 

Doszły te ramy co zamówiłem za 200 złotych. Wsadziłem odpowiednio w sloty. Odpalam kompa, wow dziala, ustawiły się same, wszystko super. Odpalam dying lighta na testy, blues screen. I tak parę razy aż w końcu nic nie pokazuje się po tym jak włączam kompa. Wiatraki chodzą,dyski chodzą itp ale obrazu nie ma wyświetlanego. Oddałem do znajomego komputerowca i stwierdził że płyta główna padła, nie chce wstawać. Czy to mogła być wina ramow?... Ogólnie okazało się że te nowy ramy nie są na Samsungach tylko na innej firmie. Nawet do biosa nie jestem w stanie wejść... Płyta MSI b350 tomahawk.  Bateria od płyty była wyjmowana, nic to nie dało :(. Mozliwe że płyta nie wytrzymała dodatkowych ramow? Ogólnie ostatni bluescreen jaki się pojawił był w stylu clock watchdog error. Niby te same pamięci ale już jakaś inna firma je projektowała? Możliwe że nie współgrają i coś zepsuły?

Sławomir
komentarz
komentarz

Próbowałeś odpalić tylko na tych starych kościach?

albo na 1 kości?

możliwe że się płyta zwiesiła.

Mitterch
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Sławomir napisał:

Próbowałeś odpalić tylko na tych starych kościach?

albo na 1 kości?

możliwe że się płyta zwiesiła.

Tak, przetestowałem wszystkie możliwe konfigurację, ze starymi, z nowymi , na zmianę, pojedynczo, nawet specjalnie w złe sloty wkładałem. Przetestowałem każdą możliwą opcje. A jak sprawdzić czy płyta się zawiesiła? Nie mam jak do biosu nawet wejść :/.

Sławomir
komentarz
komentarz

dioda od Błędów coś wyświetla?

Słychać jakieś dzwieki? sprawdź z inna grafiką..

ps. jeżeli ten bsod brzmiał tak "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT "

to jest to problem z procesorem..

możliwe że uda sie uruchomić na innym i sprobować zaktualizować bios.

wtedy jeszcze raz sprawdzić na swoim procesorze.

jak nie zatrybi to kupić nowy

 

Mitterch
komentarz
komentarz
7 minut temu, Sławomir napisał:

dioda od Błędów coś wyświetla?

Słychać jakieś dzwieki? sprawdź z inna grafiką..

ps. jeżeli ten bsod brzmiał tak "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT "

to jest to problem z procesorem..

możliwe że uda sie uruchomić na innym i sprobować zaktualizować bios.

wtedy jeszcze raz sprawdzić na swoim procesorze.

jak nie zatrybi to kupić nowy

 

Na diodzie nic nie pokazuje, żadnych dźwięków, jedynie podświetlenie czerwone w okol płyty działa. Dokładnie tak brzmiał błąd ostatni który udało mi się zobaczyć. Czyli może to być wina procesora? Ogólnie był podkręcany itp.  Ale w momencie crashu nie był mocno zboostowany. 3.6 na 1.35v, działał bardzo stabilnie 3 miechy od postawienia na nowo windowsa 10. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Według opisu tego bsod to procesor.

lub jakiś sterownik odpowiedzialny za jego pracę, możliwe że przez dołozenie 2 nowych kości przestał być stabilny bo wzrosło obciażenie  odpowiedzialne za pracę- obsługe pamieci w procesorze

Mitterch
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Sławomir napisał:

Według opisu tego bsod to procesor.

lub jakiś sterownik odpowiedzialny za jego pracę, możliwe że przez dołozenie 2 nowych kości przestał być stabilny bo wzrosło obciażenie  odpowiedzialne za pracę- obsługe pamieci w procesorze

Czyli jeśli uda mi się go uruchomić to muszę zmniejszyć taktowanie i napięcie na procesorze raczej? Muszę zobaczyć czy da radę sflashowac windowsa na USB i może system na nowo postawić... Może to zatrudni, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to prooosze dajcie znać. 

 

Ps. Czy ktoś wie w ogóle czy jest różnica w tych ripjawsach na samsungu a na tych drugiej firmy? Czy są kompatybilne z tą płytą w ogóle? Dziwne żeby praktycznie te same kosci, nazwa, taktowanie, wyglad nie chodziły tak samo :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.