x-kom hosting

Komputer do gier do 6000zł

Karina_x24x
utworzono
utworzono

Witam niedługo będę składać swój komputer i nie wiem czy wszystkie podzespoły które wybrałam do siebie pasują i czy są dobre.

Komputer ma być do gier np:

- GTA 5

- Cyberpunk 2077 (jak wyjdzie)

- Forza Horizon 4

- Fifa 20

itp...

Czyli do najnowszych tytułów, oraz do montowania filmów czy robienia grafiki.

Oto podzespoły które wybrałam:

-Karta graficzna Msi GeForce RTX 2070 Gaming x 8GB 
- Płyta główna Gigabyte Z390 Gaming X 
- Zasilacz be quiet 600w pure power 80+gold // lub // be quiet 700w system power
- Procesor Intel Core i7-8700k
- Pamięć RAM Ripjaws G.skill  ddr4 2x8gb CL15
- Dysk SSD Samsung EVO 970
- Dysk SSHD seagate firecuda 1tb sata3 
- Nagrywarka LG 
- Chłodzenie CPU Silentium PC Spartan 3 PRO 
- Obudowa SiletiumPC Regnum RG4T Pure Black 
Chciałabym dowiedzieć się czy np wymienione chłodzenie da radę schłodzić dobrze ten procesor, lub czy może są jakieś inne części z takimi samymi parametrami a lepszą ceną.
Przypominam że ma być to komputer do ok. 6000zł


 

szynszyl1337
komentarz
komentarz
26 minut temu, Karina_x24x napisał:

do montowania filmów czy robienia grafiki.

W jakich programach?

Karina_x24x
komentarz
komentarz

np premiere pro czy photshop

szynszyl1337
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=551528 - Może ktoś będzie miał jeszcze ciekawszy pomysł lub znajdzie lepsze ceny. Jestem nieco niezadowolony z chłodzenia karty, cpu i przydałoby się dorzucić wentylatory do obudowy (przynajmniej moim zdaniem), ale już jest ponad budżetem.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dopłata 300zł do wersji K nie ma sensu, Ventus to słabe chłodzenie, M9PeG to nic ciekawego w tej cenie, SP9 w zestawie za 6K również wygląda biednie.

Jeśli montaż wideo będzie kilka razy w miesiącu tez nie pchałbym się w i7.

 

Jaki masz w ogóle monitor?

 

 

 

Karina_x24x
komentarz
komentarz
27 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Dopłata 300zł do wersji K nie ma sensu, Ventus to słabe chłodzenie, M9PeG to nic ciekawego w tej cenie, SP9 w zestawie za 6K również wygląda biednie.

Jeśli montaż wideo będzie kilka razy w miesiącu tez nie pchałbym się w i7.

 

Jaki masz w ogóle monitor?

 

 

 

Wersja k ma sens poniewaz jesli nawet bym jej nie miala i dociazyla procesor mocno to nie mialby zapasu mocy. I7 ma byc bo najnowsze tytuly wymagaja tego

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
14 minut temu, Karina_x24x napisał:

Wersja k ma sens poniewaz jesli nawet bym jej nie miala i dociazyla procesor mocno to nie mialby zapasu mocy. I7 ma byc bo najnowsze tytuly wymagaja tego

:lol2: problem w tym, że i7 8700 w trybie turbo osiąga 4,3GHz dla wszystkich rdzeni tak jak 8700K, samo OC 8700K to w większości przypadków kończy się skalpowaniem, a to wydatek, sama płyta pod OC 8700K jest na styk.

 

cfl_turbo_v2_575px.png

Karina_x24x
komentarz
komentarz
33 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

:lol2: problem w tym, że i7 8700 w trybie turbo osiąga 4,3GHz dla wszystkich rdzeni tak jak 8700K, samo OC 8700K to w większości przypadków kończy się skalpowaniem, a to wydatek, sama płyta pod OC 8700K jest na styk.

 

cfl_turbo_v2_575px.png

Ok sprawe procka zostawmy bardziej chodzi mi o plyte glowna czy jest dobra czy lepiej wybrac inna to chlodzenie ktore wybralam czy jest dobre 

KillaHill
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Karina_x24x napisał:

I7 ma byc bo najnowsze tytuly wymagaja tego

 

:o

 

https://proline.pl/koszyk/c1452357

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.