x-kom hosting

Tablet i telefon

bsz317
utworzono
utworzono

Cześć.

Chcę kupić tablet i telefon. 

Budżet to ok. 2000 zł na telefon i 2500 zł na tablet.

 

Telefon - skłaniam się ku Xiaomi Mi 9 6/128GB.

Proszę o utwierdzenie, że to najlepszy wybór.

Konkurenci to:

Honor 20 Dual SIM 6/128GB

OnePlus 6T 6/128GB Dual SIM

Huawei Mate 20

Xiaomi Mi Mix 3 6/128GB
Xiaomi Mi 9T 6/128GB

Apple iPhone 6s 128GB

Meizu 16th 8/128GB 

LG V30

 

Tablet

Apple iPad Air 10,5" 64GB

Apple iPad mini 64GB LTE

Samsung Galaxy Tab S4 10.5 T830

Samsung Galaxy TAB S5e

Microsoft Surface Go 4415Y/8GB/128GB

 

Co Wy byście wybrali? 

Jeżeli chodzi o telefon, to w zasadzie w ostatnich latach używałem LG (obecnie mam G4). Jakoś nie lubię i unikam marki Samsung. Nie miałem również do czynienia z produktami Apple (może warto spróbować).

 

Z góry dzięki za dobre rady.

 

 

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Mam od maja Mi9 6/128 i odradzam:

- bateria jest za słaba, nie trzyma przy tym procesorze całego dnia,

- zdjęcia dużo gorsze niż w recenzjach.

Jeżeli idziesz w kierunku Mi, to lepiej rozważ model Mi9T. Niby słabszy procesor, ale znacząco większa bateria i lepszy Price-to-performance. Plus ekran bez notcha.

Generalnie super opcją jest też obecnie znacznie przeceniony Samsung S9 Plus.

 

Co do tabletu, ja mając kilka tabletów Apple, trafiłem w końcu na Surface. Co prawda PRO, ale możliwości tego sprzętu są wspaniałe.

W odróżnieniu od iPada można na nim naprawdę popracować. Akcesoria są drogie, ale można kupić Pen na alledrogo za 1/4 ceny. 

 

bsz317
komentarz
komentarz

W takim razie Mi9 6/128 odpada. Zależy mi na baterii na 1 miejscu w sumie.

Nie muszę iść w kierunku Mi, może być inna marka.

S9+ nie znalazłem w tym budżecie, raczej pod 3k kosztują, a nie chcę kupować z Allegro.

Tak jak pisałem obecnie używam od 3-4 lat LG G4, z którego jestem wciąż zadowolony - choć już widać po nim trochę zużycie. Jednak po wymianie baterii jest całkiem spoko.

Innych marek poza LG nie znam w ogóle, nie miałem do czynienia.

Czy jest sens nadal stawiać na któryś model LG, czy jednak w porównaniu z innymi z tej listy, któryś będzie lepszym wyborem?

 

Tablet chyba wezmę Surface.

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Mi9T zdaje się mieć wszystkie (poza CPU) zalety Mi9 i do tego lepszą baterię 4000mAh, gniazdo Jack. Nie brakuje mu też NFC. Za te pieniądze obecnie chyba najlepsza wartość na rynku.

O LG absolutnie nie mam pojęcia :)

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Tylko, że kiedy nie grasz (tak jak ja) ten 855 sobie na maxa nie popracuje. A baterię żre aż miło :) 

Jednak ogólnie, telefon naprawdę bardzo fajny ;)

 

bsz317
komentarz
komentarz

Nie gram. Więc chyba jednak lepszą opcją będzie ten ze słabszym procesorem, dzięki czemu zaoszczędzę trochę kaski oraz bateria będzie dłużej trzymać?

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Moim zdaniem tak. Ja żałuję, że nie poczekałem

  • 2 miesiące później...
Ajdaho1337
komentarz
komentarz
Dnia 6.09.2019 o 08:49, Robert Szkocki napisał:

Mam od maja Mi9 6/128 i odradzam:

- bateria jest za słaba, nie trzyma przy tym procesorze całego dnia,

- zdjęcia dużo gorsze niż w recenzjach.

Jeżeli idziesz w kierunku Mi, to lepiej rozważ model Mi9T. Niby słabszy procesor, ale znacząco większa bateria i lepszy Price-to-performance. Plus ekran bez notcha.

Generalnie super opcją jest też obecnie znacznie przeceniony Samsung S9 Plus.

 

Co do tabletu, ja mając kilka tabletów Apple, trafiłem w końcu na Surface. Co prawda PRO, ale możliwości tego sprzętu są wspaniałe.

W odróżnieniu od iPada można na nim naprawdę popracować. Akcesoria są drogie, ale można kupić Pen na alledrogo za 1/4 ceny. 

 

Tablety od Apple są słabe i ograniczone, posiadam parę tabletów od surface pro i jestem wniebowziety możliwościami i wydajnością, na każdym modelu można zrobić wszystko A mocniejsze wersje szukam tylko dlatego by pykac sobie w gierki, na najsłabszym surface z i3 z 2013 gram sobie w cs.go boomba, zaden ze.srajfonow tak nie potrafi...

Dnia 6.09.2019 o 09:24, bsz317 napisał:

W takim razie Mi9 6/128 odpada. Zależy mi na baterii na 1 miejscu w sumie.

Nie muszę iść w kierunku Mi, może być inna marka.

S9+ nie znalazłem w tym budżecie, raczej pod 3k kosztują, a nie chcę kupować z Allegro.

Tak jak pisałem obecnie używam od 3-4 lat LG G4, z którego jestem wciąż zadowolony - choć już widać po nim trochę zużycie. Jednak po wymianie baterii jest całkiem spoko.

Innych marek poza LG nie znam w ogóle, nie miałem do czynienia.

Czy jest sens nadal stawiać na któryś model LG, czy jednak w porównaniu z innymi z tej listy, któryś będzie lepszym wyborem?

 

Tablet chyba wezmę Surface.

S9 kupiłem na allegro i działa do dziś okazja za 900zl xd konkuruje z najnowszymi A nawet mi na tym nie zależało 

Robert Szkocki
komentarz
komentarz
26 minut temu, Ajdaho1337 napisał:

S9 kupiłem na allegro i działa do dziś okazja za 900zl xd konkuruje z najnowszymi A nawet mi na tym nie zależało 

No i dobrze. Z ciekawostek, po upgrade do Androida 10 i Mui 11, Mi9 przestał wysyłać SMS (jest fix), co kilka dni też "gubi" zapisy karty z Google Pay (nie ma fixa).

Niby fajny telefon, ale że Xiaomi wypuszcza nowe (i niby lepsze) modele jak karabin maszynowy, czuję się zrobiony w cośtam ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.