x-kom hosting

[4000 zł] do pracy i zabawy

slawkoc
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu do pracy i gier. Ze szczególnych wymagań to potrzebuję płyty głównej z WiFi i BT oraz obudowy do 40 cm wysokości. Złożyłem cos takiego i mam do Was pytanie czy coś tu poprawić ewentulanie zmnienić.

 

https://www.morele.net/inventory/info/f8e2008c/

Z góry dzięki. 

 

Edit:

Poprawiono link

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Link nie działa.

Są karty PCI jak np. Gigabyte GC=WB1733D-I więc niekoniecznie musisz się ograniczać do płyt z wbudowanym modułem.

slawkoc
komentarz
komentarz

Link poprawiony. Dzięki.

Karta ciekawa (nie wiem na ile parametry są zbliżone), ale po dodaniu jej kosztu wyjdzie to samo co płyta główna z WiFi.

szynszyl1337
komentarz
komentarz
Dnia 2.09.2019 o 15:56, slawkoc napisał:

Karta ciekawa (nie wiem na ile parametry są zbliżone), ale po dodaniu jej kosztu wyjdzie to samo co płyta główna z WiFi.

Tak, ale to pozwala Ci wybrać jednak dowolny model. Akurat ta karta była kilkukrotnie przeceniana do połowy ceny.

 

Wiążesz jakieś plany z płytą ITX, czy wybrałeś ją dlatego, że pasował Ci budżet i miała wi-fi?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
6 godzin temu, slawkoc napisał:

Zakup GTX 1660TI w cenie praktycznie RTX 2060 nie ma sensu Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB

Poza tym na tej płycie sklep musi zrobić ci update biosu pod obsługę tego CPU.

SSD zamień na PNY CS3030 na lepszym kontrolerze, sam dysk realnie szybszy.

 

slawkoc
komentarz
komentarz
3 godziny temu, szynszyl1337 napisał:

Wiążesz jakieś plany z płytą ITX, czy wybrałeś ją dlatego, że pasował Ci budżet i miała wi-fi?

 

Obecnie działam na takiej płycie i bardzo się sprawdza - słuchawki BT , a LAN dość często mi pada i automatycznie wskakuje WiFi więc nie przeszkadza to w pracy.

Poza tym jak napisałem na wstępie mam ograniczone miejsce do 40 cm (obecna obudowa to Fractal Designe Core 500), ale nie upieram się. Tak długo jak się wszystko zmieści jestem otwarty i słucham alternatyw - jest tego tak dużo na rynku, że samemu bez odpowiedniej wiedzy nie da sie tego poskładać.

 

Ostanti mój zestaw był układany z pomocą forumowiczów i sprawdza się super, gdyby nie czas i kupiec to pewnie by jeszcze śmigał. 

 

1 godzinę temu, UnnamedPlayer napisał:

Zakup GTX 1660TI w cenie praktycznie RTX 2060 nie ma sensu Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB

Poza tym na tej płycie sklep musi zrobić ci update biosu pod obsługę tego CPU.

SSD zamień na PNY CS3030 na lepszym kontrolerze, sam dysk realnie szybszy.

 

 

GTX 1660TI wziąłem z polecanych zestawów, nie zwróciłem uwagi że RTX 2060 jest w tej cenie (coś w takim razie do poprawienia w polecanych jest ;)

SSD zamienię na PNY.

 

To jak to inaczej pukładać z kartą WiFi i ograniczeniami przestrzennymi?

 

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Obudowa, którą wybrałeś obsługuje płyty uATX, więc wybierając np. MSI B450M Mortar Titanium (+karta na PCI) zyskasz slot M.2, dwa banki na ram i trochę lepszą sekcję zasilania, jeżeli chciałbyś wymienić procesor w przyszłości, kosztem gorszego układu dźwiękowego.

slawkoc
komentarz
komentarz (edytowane)
9 godzin temu, szynszyl1337 napisał:

Obudowa, którą wybrałeś obsługuje płyty uATX, więc wybierając np. MSI B450M Mortar Titanium (+karta na PCI) zyskasz slot M.2, dwa banki na ram i trochę lepszą sekcję zasilania, jeżeli chciałbyś wymienić procesor w przyszłości, kosztem gorszego układu dźwiękowego.

 

Slot M.2 jest też w pierwszej płycie, 16 Gb ramu w dwóch kościach oraz planowany procesor powinny wystarczyć na długo. 

Pytanie odnośnie płyty Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI, czy tam faktycznie max taktowanie pamięci to 2933MHz?

 

Czy może ta płyta byłaby lepsza?

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-b450-gaming-itx-ac-4141574/

  • 4 tygodnie później...
slawkoc
komentarz
komentarz

Odnowię temat, gdyż z przyczyn zewnętrznych temat się przeciągnął. Zebrałem to co napisano powyżej i wyszło mi tak:

 

https://www.x-kom.pl/lista/shs0a2rio

 

i teraz pytania:

1. Budżet wyszedł lekko poza 4000, czy można tutaj na czymś zaoszczędzić?

2. Czy jest to optymalne rozwiązanie? Czy jednak zmienić budę na większą, a co z tym idzie i płytę?

3. Czy zostawić GTX 2060 czy może lepiej RX 5700?

 

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ta obudowa to piekarnik, to już lepiej dorzuć 50zł do lepiej wykonanej Fractal Define Mini C.

W cenie tego Ventusa masz praktycznie wydajniejszego RX 5700 Gaming OC od Gigabyte.

 

Skoro obudowa micro Tower to i płyta microATX, z odpowiednim biosem i znacznie taniej masz B450M PRO-VDH MAX czy B450M Mortar MAX.

 

Albo po prostu dajesz Phanteksa P400A i wtedy płyta ATX MSI B450A-PRO MAX.

 

slawkoc
komentarz
komentarz

Dzięki za szybką odpowiedz.

 

Na płycie nie musi być WiFi. Przydaje się u mnie, ale dam radę bez niego. Gorzej z BT, z którego korzystam cały czas. Takie mam teraz rozwiązanie (https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170n-wifi-z170-ddr4-sata3-usb-3-0-mini-itx-ga-z170n-wifi-776267/) i jestem do niego przyzwyczajony, ale jeżeli można to rozsądnie zastąpić to ok. Nie wiem dlatego pytam.

Czy między system audio boost MSI z kodekiem ALC892 a Gigabyte ALC1220 jest duża różnica? Obecnie niby jest kodek ALC1150 :)

 

Czy jest szansa na obudowę do płyt ATX nie wyższej niż 40 cm?

 

Co do GTX i RX to chyba rzucę monetą ;)

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Co do integry jest różnica, ale to tez nadal nie dedykowana karta dźwiękowa.

 

10 minut temu, slawkoc napisał:

Czy jest szansa na obudowę do płyt ATX nie wyższej niż 40 cm?

Będzie ciężko bo w tych gabarytach jest ich mało i są to zwykle mocno budżetowe i okrojone obudowy.

slawkoc
komentarz
komentarz

Biorąc pod uwagę powyższe, preferowane będzie rozwiązanie microATX. Tylko pozostaje obudowa. Define mini C ma lekko powyżej 40 cm, choć muszę sprawdzić czy się wciśnie czy nie. Czy coś innego możecie polecić. Nie musi być szkieł i innych bajerów, tylko solidna i praktyczna.

slawkoc
komentarz
komentarz

Chyba znalazłem odpowiednie rozwiązanie. Taka obudowa

https://www.x-kom.pl/p/311995-obudowa-do-komputera-fractal-design-define-nano-s-czarny.html

Jeszcze nie zdecydowałem między RTX 5700 a GTX 2060, ale więcej mówi za RTXem. 

Czy tu wszystko się pomieści?

Czy do tego muszę zamówić jakieś kable? Dojdzie jeszcze HDD jako magazyn.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Do Nano S potrzebujesz płyty MiniITX, a one są sporo droższe.

Szukaj czegoś pod płytę microATX z obudów typu Cube.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pasować będzie, ale płacić ponad 500zł za płytę na B450 gdzie trzeba jeszcze dopłacac do update biosu to żaden interes.

Zerknij na Bitfenix Phenom, tam możesz włożyć płytę microATX MSI B450M PRO-VDH MAX czy B450M Mortar MAX.

Wymiary:

Wysokość [cm]
33
Szerokość [cm]
25
Głębokość [cm]
37.4

slawkoc
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź.

Ten Bitfenix mi się bardzo podoba :)

Czy Mortar jest wart tej dopłaty względem PRO-VDH? Czy te płyty nie wymagają update biosu?

Czy poleciłbyś jakąś kartę dźwiękowa wewnętrzną?

Zebrałem wszystko co byłoby mi potrzebne i wyszło więcej.... mniej więcej tak:

https://www.x-kom.pl/lista/ze6s6sqsr

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
9 godzin temu, slawkoc napisał:

Czy te płyty nie wymagają update biosu?

Nie wymagają, ja bym nie dopłacał, do Mortara, a do lepszego modularnego zasilacza.

 

9 godzin temu, slawkoc napisał:

Czy poleciłbyś jakąś kartę dźwiękowa wewnętrzną?

Od tego mamy forumowego speca, w dziale Dźwięk

 

Jak drogo to przerzuć to na proline, wyjdzie z pewnością taniej.

slawkoc
komentarz
komentarz

Faktycznie taniej ;) choć nie wszystko jest w jednym miejscu...

Poproszę o ten zasilacz modularny, który będzie dobry.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.