x-kom hosting

Czy dysk twardy może...

Delgado
utworzono
utworzono

... być przyczyną samoczynnego restartu? Mam problem, po zmianie dysku komp po jakimś czasie sam mi się restartuje, najpierw pojawia się przez moment niebieski ekran a później następuje restart. Sygnatura błędu to: BCCode : 1000007f BCP1 : 00000008 BCP2 : 80042000 BCP3 : 00000000 BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Wiem że może być kilka innych powodów tego stanu rzeczy, padnięty zasilacz, pamięć, słaba bateria na płycie, błędy w systemie, wirusy, źle chłodzony procek itp., ale mnie interesuje konkretnie twardy dysk z tego względu, że po prostu wszystkie pozostałe bebechy mam z jednego sklepu i są one na gwarancji a i tak na dniach muszę ów sklep odwiedzić, gdyż karta grafiki zaczęła strasznie hałasować i mam zamiar coś z tym fantem w końcu zrobić.

Tak więc powtórzę swoje pytanie do fachowców, czy wadliwy dysk twardy może powodować tego typu zachowanie? Poza tym restartem komp i generalnie system pracuje bez zarzutu.

p.s

Bardzo proszę kompetentne osoby o fachową i rzeczową odpowiedź.

Delgado
komentarz
komentarz

Hmm.. gdybym miał dwie kości po 256MB, to pewnie też zasugerowałbym się tym 256_1 na końcu w sygnaturze błędu, ale ja mam dwie kości po 512 MB Kingstona i nie sądzę żeby to była wina walniętej pamięci (choć oczywiście pewności nie mam). Głównie chodzi mi o to, aby ktoś kompetentny wykluczył bądź potwierdził, że dysk twardy może wywoływać właśnie takie zachowanie, byłbym bardzo wdzięczny. ;)

nazir
komentarz
komentarz
Product : 256_1

Końcówka ta odpowiada za pamięć RAM.

Delgado
komentarz
komentarz

Kiedyś słyszałem taką opinię o Kingstonach, że są jak Mercedesy, albo są walnięte od początku (wiadomo, rzecz martwa i zawsze może być wadliwa), albo praktycznie się nie psują i chodzą baaardzo długo, ale skoro tak mówisz... :)

No dobra, w takim razie sprawdzę pamięć i napiszę Ci czy miałeś rację. ;)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

p.s

Acha, no ale w końcu co z tym twardym dyskiem, może powodować takie zachowanie, czy raczej wadliwe działanie HDD nie powoduje tego typu historii? :)

__________________

EDIT:

Aa.. i jeszcze zapomniałem dodać w sumie istotną rzecz, te samoczynne restarty nie odbywają się w trakcie kiedy coś robię, tylko jak komp jest "bezczynny".

DjConrado
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem! z początku myślałem że to wina zasilacza ale po jego wymianie nadal takie rzeczy sie działy. Jest duze prawdopodobieństwo że jest to wina uczkodzonego fragmentu dysku. W moim dysku właśnie jest taki fragmet uszkodzony ale omiąłem go Partiction Magic-em. tzn. zostawiłem pomiedzy partycjami wolna przestrzeń. Jak dysk natrafia na uszkodzony fragment zawiesza sie i restartuje kompa. :zez: Mam nadzieje że zrozumiecie o czym pisze ;)

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Miałem to samo w Samsungu 40 GB, komp się restartował, często nie wykrywało go, pomogła zmiana na Segate 80GB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.