x-kom hosting

[Rozwiązany] O/C Athlona

dezerter
utworzono
utworzono

Chciałem sobie troche przyO/C'ować procesor. Ale gdy kręcę sobie FSB powyżej 215, płyta nie wstaje. Wg mnie to wina pamięci. I tu mam do was pytanie jakie ustawić timingi, żebym mógł sobie bez problemowo kręcić. Poniżej zdje:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb5540389aabfd7e.html

//Przenoszę do tuningu. Usuń czerwoną czcionkę z sygnatury

//falcon

>PePeK<
komentarz
komentarz

a możesz powiesz jaki proc,mobo, pamieci??

Jakie masz napiecia na cpu, ram?? Mnozniki, dzielniki, fsb, htt

dezerter
komentarz
komentarz
a możesz powiesz jaki proc,mobo, pamieci??

przecież wszystko jest w sygnaturze.

Wszystkie napięcia w standardzie tzn. Procesor jest na 1,2V max 1,3V(sam sobie ustawia), pamięć bodajże 1,8V. Mnożnik procesora też standard 13x200, htt miałem na auto, teraz mam ustawiony max x5

Ghost991
komentarz
komentarz

Poluzuj timimgi pamięci. Napisz jakie masz teraz ustawione. Jeśli masz BIOS Award służę pomocą. Moim zdaniem ten CPU idzie spokojnie na 3GHz lub więcej. Pozdro

>PePeK<
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=47992 poczytaj ten wątek, w nim podpowiedziałem koledze jak ma postępować przy OC.

Przede wszystkim musisz zwiększyć napięcie na procku jak chcesz większe fsb

swirek
komentarz
komentarz

Przede wszystkim musisz zwiększyć napięcie na procku jak chcesz większe fsb
Bzdura, napiecie podnosi sie nie "przede wszystkim", tylko wtedy gdy jest to niezbedne aby komp po podniesieniu FSB ruszyl! Najpierw FSB podnosisz na zwyklym standardowym napieciu. Pamietaj, im mniejsze napiecie, tym mniejsze temperatury. Wraz ze wzrostem napiecia (oczywiescie powyzej okreslonych norm) skraca sie zywotnosc procka.
>PePeK<
komentarz
komentarz

Ale autor tematu pisał że powyżej 215 nie wstaje mu komp. Dlatego poradziłem podniesienie napięcia. Czytaj uważnie

swirek
komentarz
komentarz

Podtrzymuje co napisalem, jesli jest to niezbedne, oczywiscie mozna podniesc napiecie.

Chodzilo mi o ogolna zasade, FSB najpierw, napiecie pozniej :)

>PePeK<
komentarz
komentarz

A teraz sie zgadzam :) najpierw fsb, a potem jeśli niestabilny to napięcie. Aż do uzyskania jak największego fsb przy najmniejszym napięciu.

Bezpieczne napięcie dla takich procków to jakieś 1,5V

dezerter
komentarz
komentarz

ooo dzięki wielkie, podkręciłem sobie athlonika na 3,0GHz i styka. Super, dzięki, wszystko chodzi jak malina, testowałem i gitara a z tymi napięciami to miałeś rację. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.