x-kom hosting

'Solidny' Dysk Zewnetrzny

maciekpsk
utworzono
utworzono

Witam,

Potrzebuje kupić dysk zewnetrzny, nie znam sie na tym i nie chce kupic badziewia, chodzi mi glownie o to zeby byl to sprawdzony solidny dysk dobrej marki, tak zeby dane na nim byly bezpieczne i zebym nie musial martwic sie o jakies awarie (o ile takie wgle zdarzaja sie wsrod takich dyskow - nie wiem) chcialbym tez zeby dysk byl solidnie wykonany i byl dosc szybki przesyl danych rozwazam pojemnosci 500/1000 rozwaze to 2 zaleznosci jak bedzie to wygladalo cenowo cjociaz mysle ze pol TB mi w zupelnosci wystarczy, i wazne tez dla mnie jest zebynie wymagal zadnego recznego instalowania sterownikow tylko zeby tk dzialalo na zasadzie ze podlacze usb i moge przesylac

Pomoze ktos z wyborem ?

Z gory dzieki

Dark_Moon
komentarz
komentarz
15 minut temu, maciekpsk napisał:

o ile takie wgle zdarzaja sie wsrod takich dyskow

Zdarzają się częściej niż dysków w komputerach stacjonarnych. Przede wszystkim jeżeli chcesz szybki to nie talerzowy (bardziej podatny na uszkodzenia obojętnie jakie by tam nie miał resorowanie) np. taki jest w promocji dlatego cena jest taka sama jak w innych sklepach

https://www.komputronik.pl/product/618788/adata-sd600q-480gb-ssd-czarny.html

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, ze nie ma dysków na których dane byłyby w 100% bezpieczne dlatego dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie tych danych w conajmniej 2 miejsca na 2 różnych nośnikach.

Zauważ interfejs w tym dysku USB 3.1

Niebieska
komentarz
komentarz

Przede wszystkim to by się przydało wiedzieć jaką kwotę autor chce wydać na niego.

Kiubek
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, maciekpsk napisał:

dzialalo na zasadzie ze podlacze usb i moge przesylac

To technologia plug and play (często w ten sposób producenci piszą to o co ci chodzi)

Z marek to polecam ADATA mają dobre dyski pancerne i zwykle.

Aby ci podać polecany model musisz podać budżet. I typ dysku:

 

HDD: tańsze dyski o dużej pojemności nie są za szybkie a dane nie trudno uszkodzić (zależy to także od modelu)

 

SSD: drogie dyski o różnych pojemnościach są dużo szybsze od HDD a dane trudno uszkodzić (terz zależy od modelu)

 

Cena: dla porównania SSD około 500gb możesz dostać za cenę około 350zł (markowe i dobre) a HDD 1TB za 150zł

 

 

maciekpsk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok moze zaczne w ten sposob ze nie zalezy mi na tym aby dane bylo BARDZO szybko przesylane (ssd) l, bardziej bede tam chowal swoje dokumenty duzo plikow txt folderow z mala zawartoscia l, krotkie filmiki raczej nieduze rozmiary plikow ale to wazne pliki dlatego chodzi o to  zeby byly w miare mozliwie bezpieczne takze mysle ze ssd moge sobie odpuscic gdyz predkosc przesylania danych nie jest dla mnie kluczowym priorytetem szukam dysku jak juz zdecydowalem minimum 1 TB ten pierwszy link z xkomu wydaje sie byc fajna propozycja jesli ktos cos ma do dodania bede wdzieczny dzięki wazne zebv byl jak najmniej awaryjny j solidnej marki a nie jakis noname

Kiubek
komentarz
komentarz

1TB to raczej ssd odpada no 1TB to sporo kosztują

Gawel
komentarz
komentarz

Kluczowym elementem wszystkiego jest to co siedzi w środku. Reszta to tylko ładna kolorowa obudowa. Ja bym na twoim miejscu kupił sam dysk 2.5 " i do tego porządną obudowe

maciekpsk
komentarz
komentarz

Ktos sie orientuje czy kupujac dysk hdd np z 3 letnia gwarancja w przypadku awariii sa zobligowani do odzyskania danych z dysku w ramach gwarancji ?

 

Juz sam nie wiem na co sie zdecydowac

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba wtedy musiałbyś się wczytać dokładnie w gwarancje. Na pewno obejmuje uszkodzenia bądź awarie dysku, ale z tymi danymi to już niekoniecznie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.