x-kom hosting

[800-1000zł] Komputer do pracy

shantiiclear
utworzono
utworzono

Witam,

Pracuję na dwóch monitorach; jeden podłączony via VGA, drugi via HDMI. Mam otwartych ogrom kart na dwóch przeglądarkach +programy. Zdarza się, że PC strasznie wolno chodzi. Mam także problem z odtwarzaniem filmów na HBO GO. Parę sekund i player się wyłącza, tj robi się czarny i nie mogę kontynuować oglądania filmu. Dopiero po odświeżeniu strony, lecz i tak po tych paru sekundach się wyłącza. Nie mogę odtworzyć GIF'ów na Twitterze, co jest też niepokojące.

Jakiś czas temu oddałem PC do przeczyszczenia i zmienienia past w procesorze i karcie graficznej. Jest trochę lepiej lecz w dalszym ciągu praca na nim jest nieco uciążliwa.

Chciałbym go trochę zupgrade'ować. Optymalnie, nie potrzebuję bestii. 

 

Moje obecne specyfikacje:

ASUSTeK Computer INC. Model M2N68-AM SE2
GeForce 9600
AMD Athlon X2 250 Processor 3.01 GHZ
RAM 4GB
Zasilacz: FORTRON BLUE STORM II 400
 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Youki
komentarz
komentarz

RAM w jednej czy dwóch kostkach?

Jaki masz dysk, SSD, HDD?

 

shantiiclear
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Youki napisał:

RAM w jednej czy dwóch kostkach?

Jaki masz dysk, SSD, HDD?

 

 

Ram mam w dwóch kostkach

Dysk SEAGATE ST500DM002, HDD

shantiiclear
komentarz
komentarz

up

dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten sprzęt to prawie zabytek. Za 500zł kupisz poleasingowca, który będzie znacznie lepszy (celuj w i5 2, 3 albo 4 generacji), przy takim budżecie upgrade się nie opłaca. Do tego dorzucisz jedynie dysk SSD i przełożysz swój obecny HDD.

Plusem jeśli chodzi o poleasingowce jest legalny system.

 

Albo możesz wymienić mobo + RAM + procesor, do tego dysk SSD.

Przykładowo:

B450M DS3H - 280zł

ryzen 3 2200g - 350zł

2 x 4GB RAM DDR4 - ok 200-250zł

SSD 256GB - 200zł

Razem ok 1050zł ale masz wszystkie wnętrzności nowe. Prehistoryczny GeForce 9600 Ci tu niepotrzebny, bo 2200g ma integrę, która jest od niego znacznie lepsza.

Do współczesnego sprzętu musisz mieć win10. Licencja jest niestety dosyć droga, więc jak nie masz licencji, którą mógłbyś przenieść to, to może być spory problem.

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
shantiiclear
komentarz
komentarz

 

Dnia 1.09.2019 o 18:12, dominj97 napisał:

Ten sprzęt to prawie zabytek. Za 500zł kupisz poleasingowca, który będzie znacznie lepszy (celuj w i5 2, 3 albo 4 generacji), przy takim budżecie upgrade się nie opłaca. Do tego dorzucisz jedynie dysk SSD i przełożysz swój obecny HDD.

Plusem jeśli chodzi o poleasingowce jest legalny system.

 

Albo możesz wymienić mobo + RAM + procesor, do tego dysk SSD.

Przykładowo:

B450M DS3H - 280zł

ryzen 3 2200g - 350zł

2 x 4GB RAM DDR4 - ok 200-250zł

SSD 256GB - 200zł

Razem ok 1050zł ale masz wszystkie wnętrzności nowe. Prehistoryczny GeForce 9600 Ci tu niepotrzebny, bo 2200g ma integrę, która jest od niego znacznie lepsza.

Do współczesnego sprzętu musisz mieć win10. Licencja jest niestety dosyć droga, więc jak nie masz licencji, którą mógłbyś przenieść to, to może być spory problem.

 

Dopiero teraz zobaczyłem odpowiedź, wybacz.

Czy na proponowanym przez Ciebie settingu dam radę śmigać na trzech monitorach jednocześnie? Głównie będą otwarte okna na każdym z nim, na jednym tylko będzie jeden program.

I czy zasilacz który posiadam to wszystko udźwignie? 

Dzięki za odpowiedź i z góry dziękuję za ewentualne dalsze wskazówki.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.